• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vypínání vozu - vadný snímač polohy řadicí páky

Nareb

rodinný člen KLANu
353
Ahoj,

Stává se mi (občas) i manželce (často), že při vypínání motoru u Mazda6 GJ 2013, 2.5 A/T se auto přepne do stavu, kdy se motor a budíky vypnou, ale zůstane hrát rádio. Jak k tomu dojde:

Zastavím, stojím na brzdě, přeřadím do pozice „P“ a stlačím tlačítko Start/Stop. Někdy se vypne vše, ale jindy zůstane hrát rádio, na levém displeji svítí režim převodovky „P“, na pravém displeji info, že mám přesunout řadicí páku do polohy „P“. Pustím brzdu (abych nenastartoval), pohnu řadicí pákou doprava/doleva (původní předFL řazení), stlačím tlačítko, rozsvítí se mi budíky. Po dalším stlačení se většinou vše vypne. Někdy je potřeba tento postup opakovat, aby se vše vypnulo.

V létě (teplo?) se to stává častěji než v zimě.

Nevíte někdo, co s tím? Zde i fotky v pořadí, jak k tomu dojde (ta řadící páka v blesku vypadá hodně zaprášeně…)

Díky

1_zaparkovano.jpg 2_vypnuti_nepovedlose.jpg 3_poloha_RP.jpg 4_hrajici_radio.jpg
 
Vadný spínač v kulise pod řadičkou,už se to někde řešilo,ale nemohu to najít.
 
Díky moc @Míra, hned zítra volám do servisu, aby objednali spínač, pokud ho nemají, protože na konci června už jsem objednán na roční servis. Hledal jsem další info tady na fóru, ale taky jsem nic nenašel... Ještě jednou děkuju.
 
Díky moc @Míra, hned zítra volám do servisu, aby objednali spínač, pokud ho nemají, protože na konci června už jsem objednán na roční servis. Hledal jsem další info tady na fóru, ale taky jsem nic nenašel... Ještě jednou děkuju.
Nechci vám brát iluze,ale z té ceny,co vám řeknou v servise si sednete na zadek.Bud sehnat na vrakáči nebo koupit z Číny.Ale je třeba to zdiagnostikovat,zda není chyba někde jinde.Třeba pomůže jen prostříkat kontaktolem přívodní konektor,případně i celý spínač.Ale u PC to nevyřešíme.
 
Včera vyměněn snímač polohy řadicí páky v servisu Autotip Halfar (Mazda Dolní Benešov), měli ho skladem, asi to není až tak výjimečná závada. Po výměně zatím vždy vypnuto na 1. pokus :)
 
samotný snímač na cca 2100 s DPH, práci nevím, protože je na faktuře celkový čas včetně roční servisky.
 
Od doby, co jsem to nechal vyměnit, auto vypíná naprosto spolehlivě :)
 
Na faktuře mám napsáno Switch unit -R/112/1, katalogové číslo KDY046040. Podle katalogového čísla jsem našel i návod na výměnu:
 
Zkusil jsem to rozebrat dle návodu a spínač trochu pročistit a přitáhnout tak uvidím ale asi mě to čeká taky ta výměna
 
Díky stačí konektor trochu vyčistit ten černý plast a přitáhnout k automatu říkám zatím to jde, ale jak dlouho uvidím.
 
Ahoj
Napisu svoje peripetie. Po koupi auta v AAA, nastal nasledujici problem. ( den po koupi)
Po zarazeni P na automatu a zmacknuti (vypnuti) startovaciho tlacitka nedojde k vypnuti radia a prislusenstvi.
Tym padem nemuzu vyjit ven a auto normalne zamknout. Po otevreni dvery ridice auto pipa a hlasy zaradte P, i kdyz je.

Problem je popsany i tady na videu i jeho oprava




Dil je KDY0-46-040


je to moje domnenka jestli je problem v tomto.

Chtel by se zeptat jestli nekdo mal s tym problem, kde to bylo opravovane a jak se s tym servis popral a za kolik

Dekuji

P.S. Srat na AAA
 
Poslední úprava moderátorem:
Ahoj,
obrať se na AAA, ať to dají dohromady. Záruku na to od nich máš. Respektive to bude nejspíš takto: Necháš si udělat cenovou nabídku od servisu (třeba autorizovaného) na opravu, doneseš to do AAA a oni na základě toho udělají reklamační protokol. Pokud by něco nešlo podle plánu (např. nechtěli by uznat reklamaci) doporučuji se písemně obrátit na paní Topolovou. Tak snad jsem ti pomohl.
 
Také jsem u nich jednu vážnější závadu řešil a vyplatili mi opravu do koruny.
 
Taky jsem měnil vadný snímač polohy řadící páky, chovalo se to stejně. Už si přesně nevzpomínám na cenu, mám pocit, že někde kolem 3tis.
 
Back
Top