• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Vypne sa motor počas jazdy do kopca a potom neštartuje

MartinP

nový člen
5
Ahoj,

Moja Mazda 323 bj, rv 2000 s benzínovým motorom 1.5 počas jazdy do kopca začne “skákať”, je to ako jazda po schodoch, stratí výkon až nakoniec vypne motor a už neštartuje. Nastaruje až po 10-15 min, asi keď motor vychladne. Počas toho necítiť žiadny smrad, teplota na palubke je v norme a nezvyšuje sa. Len mám pocit, že pri neutrále nedrzi otáčky na rovnakej úrovni, ale oscilujú hore-dole. Vždy to spraví len pri jazde do kopca a v dni, keď je vonku teplo (30 a víc stupňov).

Viete poradiť, čo by to mohlo spôsobiť?
 
Poslední úprava:
Prívod vzduchu ani zápal neovplyvňuje jazda do kopca, tak by som sa zameral na problém prívodu paliva, prvé asi čerpadlo
 
Dobrý den/ahoj, tento vůz mám u sebe na dílně (Japanese Cars - Nebovidy) a po připojení diagnostiky (ještě sice nemá OBD II. zásuvku, ale mám patřičnou redukci), to hlásilo chybu P1345 - tedy snímač polohy vačkové hřídele (je ve víku ventilů z boku u rozvodů). Objednal jsem tedy nový, vyměnil, udělal zkušební jízdu a problém zmizel, takže pokud bude někdo řešit něco podobného tak mrkněte na tento snímač...
 
Ďakujem za rady a pomoc! Dúfam, že tieto informácie v budúcnosti poslúžia ďalším Mazdám :)
 
Dobrý den,

tak vypínanie motora je vyriešené a už sa to nestáva. Pri neutrále však stále klesajú otáčky až k nule, až sa človek bojí, že vypne motor. Stáva sa to len pri volnobehu a zohriatom motore. V prípade, keď ráno štartujem a motor je studený, drží si vyššie otáčky a ide bez problémov. Keď sa zohreje na klasickú teplotu, otáčky začnú padať. Pripomínam, že ak jemne držím plynový pedál alebo je auto v pohybe so zaradenou rýchlosťou, ide absolútne bez problémov.

Vedeli by ste mi prosím poradiť o čo ide? Rozmýšlal som nad únikom vzduchu,... Už sme menili sviečky, čistili škrtiacu klapku, vymenili hore uvedený snímač - tieto veci pomohli, ale nie dostatočne.
 
Back
Top