• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Zadní sedačky, pípání

Dr.know

výkonný člen KLANu
97
Ahoj, neřešil jste někdo pípání signalizace připoutaných pasažerů na zadních sedadlech?
Situace - žena na sedačce za řidičem, dítě za spolujezdcem v sedačce na isofixu (bez pásu), žena se připoutá, klasika, pípne to, zelený panáček a zhasne.
Za jízdy (zatím mi to přijde náhodné, žádnou pravidelnost jsem nevypozoroval), žena se neodoutává, nic nedělá a přesto to sem tam pípne, jako by se odpoutala, připoutala. Někdy svítí její panáček zeleně, někdy všechny červeně, je to dost otravné.
Netušíte kde je nějaké čidlo nebo co to hlásí?
díky moc
 
Měl jsem zadní sedačky venku, pásy si teď absolutně nejsem jistej, ale myslim si, že jsem nechával, bohužel nemám ani pořádnou fotku :-/ Ale do sedačky určitě nic nevede a k pásu jsem si ničeho nevšim tušim
 
@edemsx aha, tak to nejspíš nějaká vychytávka, kterou v autě nemám, a to jsem si myslel, že MPS jsou v nejvyšší výbavě se vším :)
 
@edemsx aha, tak to nejspíš nějaká vychytávka, kterou v autě nemám, a to jsem si myslel, že MPS jsou v nejvyšší výbavě se vším :)
Já to teda beru dle sebe. U spolujezdce neni žádná světelná signalizace, jen zvuková, když neni zapnutej pás a sedí tam někdo, nebo je něco těžšího. Vim co máš na mysli, takhle se mi tam jedno kutálela dvoulitrovka s pitím :) Ale na zadek je "vizuální" hned po zapnutí klíčku/startování, nebo popřípadě při změně stavu, když se např někdo odpoutá, tak se rozsvítí která sedačka. Ale nevšim jsem si, právě, že by do těch konců vedl nějakej kablík k čidlu, či tak... Zkusim pokouknout schválně ještě

Edit: Servisní manuál mám jenom na předface :-/
 
Poslední úprava:
Diky vsem,to je pozitivni zprava,ze neni zadny cidlo hluboko v sedacce.
Jinak by celej tenhle system prijde uplne k prdu.Mozna jen na hlídání,aby s větší deti sami neodpoutali a nedelali kraviny...
 
Dle mě ne, protože se mi párkrát stalo, že si cestující vzadu spletl "zácvak" a např seděl u okna a rozsvítil se prostředek. Zkusim schválně ještě kouknout, ale na fotkách nic nemám, fotil jsem důležitý věci jako šrouby apod. Ale kdyby tam byl kabel, tak buď to nešlo jinak, nebo bych si ho vyfotil...
 
pokud to funguje jako u GH, tak panel nad hlavou řidiče signalizuje jen zapnuté pásy a ostře pípne při jejich rozepnutí. Neregistruje, kde kdo sedí. Takže bych taky chybu hledal v čidle v pásech .....
 
Jak tak na to koukám, tak zlatej předfacelift, kterej kontroluje jenom zapnutí řidiče :)

V přeskách pásů jsou spínače (rozpínací = při zapnutí pásu se přeruší obvod) Já sem u sebe tu jednu jedinou, která je u předfl GG, odpojil aby mě to neobtěžovalo pípáním při jízdě se zaplými závodními šestibody.
Pokud jsou u faceliftu spínače i v ostatních pásech, tak by mělo být celkem jednoduché je proměřit. (spodní část zadních sedaček se dá lehce po odšroubování pár šroubů odklopit sěrem vzad)
 
Back
Top