• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Zahřívání zadního kola

RadekPB

nový člen
1
Dobrý den. Mám Mazdu 6 combi, 02/2018, 2.0l benzin.
Začalo se mi stávat, že při jízdě ve vyšší rychlosti jak 100km/h se zahřeje jedno ze zadních kol. Poznal jsem to že se rozsvítila kontrola tlaku v pneumatikách. Šel jsem to zkontrolovat a jedno zadní kolo(brzda i kolo) bylo rozžhavené. Stalo se mi to několikrát a kola se střídají(2x levé, pak pravé, znova levé, dvakrát pravé). Vždy jen nebo kolo. Kontrola mechanikem nic neukázala ani diagnostika.
Setkal jste se někdo s podobným problémem? Děkuji za případnou radu.
 
jak píše Shr3k, má osobní zkušenost...je zaseklá ruční brzda. Můžeš zkusit vyčistit brzdič, ale nemá to dlouheho trvání, je to na výměnu i pro tu jistotu že jde o brzdy ;)
 
Taky to typuji na vadné brzdové třmeny. Aktuálně jsem řešil stejný problém na M3 (BM). Na zadních třmenech se do původní polohy nevracela ovládací páka ruční brzdy, a to způsobovalo přehřívání brzdového kotouče a následně i celého zadního kola. Prvně jsem řešil pročištěním, rozhýbáním a promazáním - nepomohlo, pouze zmírnilo přehřívání kotouče. Takže objednány nové zadní třmeny, v mém případě i s novými kotouči a destičkami včetně příslušenství. Druhou možností, pokud nemáš pajšl třmenu moc vyrezlý, je repas třmenu. Dají se koupit sady na repas. Pokud budeš objednávat třmen nebo díly na něj, doporučuji objednávat podle OEM kódu k Tvému autu. Mazda u stejných modelů montovala různé typy brzdičů. Já před výměnou třmenů ještě pro jistotu vyměnil brzdovou kapalinu. Na předních kolech byla relativně čistá, na zadních kalná s černými nečistotami. Nechtěl jsem, aby mi ten marast šel do nových třmenů.
 

Podobná vlákna

Back
Top