• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Žárovka koncových světel v 5. dveřích

Pacek

nový člen
5
Dobrý den, může mi někdo poradit jak vyměnit žárovečku v 5. dveřích Mazda cx-3? Viz obrázek. Světýlko jsem demontoval ale žárovečku najít a vyměnit nedokázal. Vše je tam zalepeno a zatmeleno. Nerad bych něco poškodil. Vedou k ní přes konektor dva drátky malou štěrbinkou. Do konektoru napětí jde, musí to tedy být ta žárovečka.

koncsvetlo CX3.jpg
 
Tam bude LED za světlovodem. Nejjednodušší sehnat na vrakovišti / v Polsku světlo nové, pokud tam jde šťáva.
Popřípadě odpojit i na druhé straně, ať je to souměrné :cool:
 
Děkuji za odpověď. A tušíte přesné umístění Ledky? Napadlo mně zezadu navrtat, ledku vyměnit, a díru zaslepit gumou.

V bazarech už hledám;)

LAMPA-TYLNA-PRAWA-LEWA-M.jpg
 
Tohle teď řešíme s kolegou z práce. Když mazdu koupil, tak jedno světlo nešlo. V Polsku se koupilo použité a po půl roce druhé začalo svítit na půl. Na sklicku byla vidět uvnitř vlhkost a smrdelo. Druhé použité z polska sice stále svítí na plno, ale už jde uvnitř taky vidět vlhkost. Nevíte někdo, jestli na tohle nebyla nějaká svolavacka nebo jak to vyřešit?
 
Použité světlo má velmi pravděpodobně poškozené těsnění po obvodě. Také jsem tak koupil. Nějaká voděodolná oboustranná samolepka by asi pomohla k utěsnění. Já to tak aspoň udělal. Zatím po třech měsících svítí, vlhkost nevidím. Orginál těsnění (51-3H8A) by bylo asi to nejlepší. Viz. obrázek:

3D059C1.png


O svolávačce nevím.
 
Dobrý den, může mi někdo poradit jak vyměnit žárovečku v 5. dveřích Mazda cx-3? Viz obrázek. Světýlko jsem demontoval ale žárovečku najít a vyměnit nedokázal. Vše je tam zalepeno a zatmeleno. Nerad bych něco poškodil. Vedou k ní přes konektor dva drátky malou štěrbinkou. Do konektoru napětí jde, musí to tedy být ta žárovečka.

Zobrazit přílohu 36542
Ahoj, ako sa ti to podarilo vyriešiť? Navrtal si to nakoniec a dal novú LED alebo kúpil celé svetlo ?
 
Nemáme tu nejakého elektrikára, ktorý by mi vedel poradiť parametre tej LED-ky (voltáž, odpor) ?
 
Jedinné co jsem zjistil viz obrázek - 13,5V 1,35W. Ale přesně takovou jsem nenašel, tak jsem tu výměnu diody vzdal a koupil celé světlo:(. Třeba zde.

LED 13,5V.jpg
 
Back
Top