• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Zástěrky

Pomáhá to, že se ti tam déle drží voda a sajrajt. Ale získáš takovou tu..., jak se tomu nadává..., takovou tu image. ;) Takže nejen že dřív začne korodovat karoserie, ale navíc ta rez je díky tomu hůře odhalitelná. Ale pokud to auto budeš do 6ti let prodávat (jako většina), tak tě to asi trápit nemusí.
Nevím, pokud bys jel v tom marastu cca 1 kilometr a méně, tak to pomůže. Ale na delší trase budeš nahozen od ostatních aut a bude to vypadat úplně stejně.
 
Pomáhá to, že se ti tam déle drží voda a sajrajt. ... Takže nejen že dřív začne korodovat karoserie, ale navíc ta rez je díky tomu hůře odhalitelná.
Myslíš jako mezi tou namontovanou zástěrkou a plastovým obložením prahu a podběhu CX-5? :)
 
V létě jsem je bůh ví proč koupil, teď začíná být venku poněkud bordel...
Pomáhá to? Má to smysl montovat?
Za mě jednoznačně ano za hnací kola, druhá náprava je k úvaze. Trošku to kazí vzhled, ale u CX-5 to celkem ladí s těmi černými plasty. U M6 si to někteří nechávali lakovat...;)
 
Myslíš jako mezi tou namontovanou zástěrkou a plastovým obložením prahu a podběhu CX-5? :)
Ano, přesně to myslím. ..., aby tam pak také nebyly podobné bazénky jako jsou ty olejové v parohách sání. ;) ..., akorát že tady se slanou vodou a ne s olejem.
 
Ja som si na svoju m3 dal len na prednu napravu hlavne ked som videl, ze plastove podblatniky su len nacvaknute a je tam celkom strbina kadial mi mohol ist bordel do podbehov. Takto som tu strbinu aspon ciastocne prekryl a verim ze sa tam dostane menej sajrajtu od kolies.

Odoslané z SM-A520F pomocou Tapatalku
 
Asi takhle: 9 z 10 trojek BK se zrezlými prahy a spodní částí blatníku nemělo nikdy zástěrky. U CX-5 KE vidím spíš přední zástěrky jako ochranu před osekáním vystouplého prolisu dveří.
 
Ja som si na svoju m3 dal len na prednu napravu hlavne ked som videl, ze plastove podblatniky su len nacvaknute a je tam celkom strbina kadial mi mohol ist bordel do podbehov. Takto som tu strbinu aspon ciastocne prekryl a verim ze sa tam dostane menej sajrajtu od kolies.

Odoslané z SM-A520F pomocou Tapatalku

Já je mám vepředu i vzadu a můžu potvrdit, že bez nich do podběhů leze bordel. Když jsem nasazoval přední, tak jsem za plastem našel v podběhu zbytky listí. Od doby co jsem je nasadil jsem ale do podběhů nekoukal, takže nemůžu s jistotou říct, že tam bordel teď už neleze, ale podle mě nemá kudy.
 
Já je mám vepředu i vzadu a můžu potvrdit, že bez nich do podběhů leze bordel. Když jsem nasazoval přední, tak jsem za plastem našel v podběhu zbytky listí. Od doby co jsem je nasadil jsem ale do podběhů nekoukal, takže nemůžu s jistotou říct, že tam bordel teď už neleze, ale podle mě nemá kudy.
Bordel za plastový podběh předních kol (u kabiny vozidla) padá horem od čelního skla dolů okolo blatníku.
 
Bordel za plastový podběh předních kol (u kabiny vozidla) padá horem od čelního skla dolů okolo blatníku.
Presne tak listie ide z hora ale ja som tam mal aj zem a ta isla od kolies. Takze isto odporucam aspon raz za rok pozriet a vycistit..

Odoslané z SM-A520F pomocou Tapatalku
 
Presne tak listie ide z hora ale ja som tam mal aj zem a ta isla od kolies. Takze isto odporucam aspon raz za rok pozriet a vycistit..

Odoslané z SM-A520F pomocou Tapatalku
Hlína a prach se tam dostává okolo celého plastového podběhu. Ten plastový podběh není a ani nesmí být 100% hermeticky uzavřený/přilepený - proto aby mohla vytejkat voda.
 
Takže tomu stativ moc nepomohl, spíš si to trošičku ucpal, schválně jestli je teď zase sundá...;)

Nesundám, nevidim k tomu důvod. Možná mi to nepomohlo proti listí, ale stejně tak když tam nebudou tak to listí ven samo nevypadne. Neni to nic utěsněnýho, takže voda se tam spíš držet nebude. Akorát už vim, že má smysl to čas od času vyčistit.
 
Když jsem auto kupoval zvažoval jsem i ty origo zástěrky, pak jsem se ale na to po debatě s prodejcem vykašlal, říkal mi že jsou jenom širší než to co tam je od výroby a jejich jediná funkce je aby něšel bordel od kol na bok karoserie, ochranu spodní části to prý nijak nezvýší.
 
Ahoj,

Mohl byste prosim nekdo vyfotit jak mate ty predni zasterky namontovane? Prevzal jsem vcera novou cx-5 nechal jsem si tam domontovat predni zasterky a jsou uchycene jednim sroubem i kdyz tam je i druhy prolis, ktery by mel byt podle me taky prisroubovany. Vecer vyfotim a poslu foto. Diky.
 
Poslední úprava:
Ahoj,

Mohl byste prosim nekdo vyfotit jak mate ty predni zasterky namontovane? Prevzal jsem vcera novou cx-5 nechal jsem si tam domontovat predni zasterky a jsou uchycene jednim sroubem i kdyz tam je i druhy prolis, ktery by mel byt podle me taky prisroubovany. Vecer vyfotim a poslu foto. Diky.
mohl by si vložit foto i sem ?
 
Back
Top