• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Zástěrky

mohl bych poprosit ty co mají zástěrky namontované o nějaké foto , jak jsou přidělané ;)
 
Nevadia fake zásterky z aliexpresu na STK? Zvažujem aspoň predné po tom čo po prejazde mokrou Prahou vyzeralo auto zboku rovnako, ako keď som šiel na umyvárku.. :mad:

Nejak sa v tom neorientujem čo potrebuje homologáciu a čo nie...
 
Nikto na stk nebude riesit odkial mas zasterky ci su original alebo nie. To by stk trvala 3x dlhsie a vacsinou tie neoriginal su presna kopia tak to by musel mat aj fest dobre oci.

Odoslané z SM-A520F pomocou Tapatalku
 
Nevadia fake zásterky z aliexpresu na STK? Zvažujem aspoň predné po tom čo po prejazde mokrou Prahou vyzeralo auto zboku rovnako, ako keď som šiel na umyvárku.. :mad:
Nevím, proč by to mělo vadit. Mě z STK vyhodili, že jsem neměl zástěrky. Ale to bylo před 24-mi lety. Pak s tím nějak šachovali nebo co, a teď už to nikoho nevzrušuje, když auto nemá zástěrky. Jó, zástěrky a jestli máte přidělanou mlhovku, to bylo tenkrát to, na čem se buzerovalo. A taky to bylo pochopitelně to, co se tenkrát ještě s autorádiem na parkovištích nejvíc kradlo :D. A všichni jsme si doma bastlili červený blikající diodky na palubku. Joo, to byla tehdy doba. Chjo. :)
 
Jinak k montáži: použil jsem vruty co přišli se zástěrkami a nic se nemuselo vrtat, sedlo to přesně do děr, které jsou předpřipravené v blatnících.
( Ali zástěrky)
 
Nesundám, nevidim k tomu důvod. Možná mi to nepomohlo proti listí, ale stejně tak když tam nebudou tak to listí ven samo nevypadne. Neni to nic utěsněnýho, takže voda se tam spíš držet nebude. Akorát už vim, že má smysl to čas od času vyčistit.
ještě to chce ucpat na podvozku tu krycí nádheru :D
 
No upřímně takový zakrslý zástěrky ochrání jen ten začátek prahu (ani ne 10cm), aby to ochránilo aspoň půlku prahu, měly by být co nejníž s ohledem na propružení kola. Tady by to chtělo aspoň o 8cm protáhnout.
Oficiálně ale zástěrky výrobce vozidla nemůže udělat delší, protože nějakej blbec změřil, že plnohodnotný zástěrky zvedají spotřebu o 0,2L.
 
takže se tu za celou dobu nenašel nikdo kdy by byl schopný vyfotit zástěrky na CX-5 :eek: . Včera jsem umyl auto a po dnešní cca 5ti kilometrové trase po trochu zabahněné silnici jsem nemohl ani otevřít zadní dveře, protože bylo bahno až na klikách. Tak jak jsou u CX-3 zástěrky zbytečné ( přes 3 roky jsem je nepotřeboval ) , tak jsou u CX-5 takřka nutností, takže dnes objednáno https://www.aliexpress.com/item/4000248792356.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.78f24c4dYAsw4W a rovnou jsem vzal středové krytky kol, protože jsem na jedné při přezouvání ulomil jednu packu https://www.ebay.com/itm/Mazda-4x-5...3D-Chrome-2-3-5-6-CX-5-CX-7-CX-9/123961890193
 
Back
Top