• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Zatéká hluboko do karoserie

pan_petr

nový člen
10
Ahoj Mazda fanoušci,

do mojí Mazdy 6 GG (sedan) 2005 mi teď minulý týden, když byly ty vydatné deště, zateklo.

Všiml jsem si toho podle výraznho šlpouchání při rozjezdech a prudším brždění. Nejprve jsem přemýšlel, jesti to není třeba jen zvuk benzinu v nádrži, ale dříve jsem to vůbec nezaznamenával. No, po dnešku jsem si jistý, že není. Ten zvuk je slyšet nejen z levé zadní části (na straně řidiče), ale z celého levého prahu.

Do vozu mi zatékalo už dřív přes dveře kufru. Taky přemýšlím, jestli tam nemohlo zatéct přes úchyty pro zahrádku, do kterých se montují šrouby. Co s tím?

Tedy mám na mysli:
a) Mohlo se stát, že je skutečně levý práh plný vody? Jak to zjistím?
b) Kudy tam eventuálně mohlo zatéct a jak to vyřešit?


Předem díky za vaše odpovědi.
 
Jestli třeba před tebou někdo neodborně neprováděl nástřik dutin a ucpal odtokové lkanálky. Ty bych zkontroloval a pakl bys viděl.
 
Jestli třeba před tebou někdo neodborně neprováděl nástřik dutin a ucpal odtokové lkanálky. Ty bych zkontroloval a pakl bys viděl.

Jo, tohle je možné. Nechal jsem ty dutiny loni dělat. Takže když si lehnu pod auto, ty otvory bych měl najít pro případné uvolnění?
 
jj. NEvím přesně kde jsou na GG, snad tady ještě někdo odpoví, ale tohle by mohl být ten problém
 
Někde u zvedacího bodu pro hever ( vpředu a vzadu ) by měl být malinký otvor v prahu. Kouskem drátku ho protáhni a voda by měla vytéct. Popř. sundej tu gumovou lištu na prazích a vyloupni jeden špunt.
 
Díky, prošťouchl jsem ty odtokové dírky v přední části prahů. Levý byl plný vody. Bohužel jsem nenašel odtokové dírky v zadní části prahu a navíc jsem měl vanu vody v pravé zadní části kufru - tam kde je hever (je to tam nějaké zatmelené ještě od púředchozího majitele, takže od tam voda neodtéká). Chtěl bych se zeptat - nemáte nějaké schéma, kde jsou v téhle Mazdě všechna odtoková místa (v prazích, kufru, pod rezervou, všude). chtěl bych je všechny prošistit, aby tam ta voda nezůstávala. Předem díky.
 
V kufri je odtok pod rezervou. Tie prahy môžu byť ucpane aj od listov, blata keďže je podzim. Skôr zistí, kade to kufra zateká.
 
Popravdě, nevím přesně, kudy do kufru zatéká. Proto se ptám, jestli s tím nemáte nějakou zkušenost. Dnes jsem kontroloval prostor v kufru vpravo vzadu, kde je hever. Zase tam byla voda. :-/
 
Niekto to tu spomínal, sadni do kufra zober baterku a asistent nech leje na auto vodu
 
Na GG/lift mi jednou pri desti nateklo do dveri kolem tesneni okna, ktere uz melo nejlepsi casy za sebou. Taky sem chvili myslel ze to sploucha v nadrzi, ale bylo to docela hlasite. Zespoda by tam mel byt nakej spunt nebo neco takoveho, kterym se da voda pustit ven...
 
Díky za tipy. Dneska jsem zkoušel to s políváním auta vodou a nic jsem nezjistil. No, něco přecejenom jo - zdá se, že se tam voda dostává z prostoru nad pravým zadním kolem, jelikož tapacirung, co zakrývá pravý zadní podběh, byl z vnitřní strany mokrý. Nějaký tip, odkud tam může téct?
 
Back
Top