• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Žhavení 1.6 MZ-CD

Petr123654

nový člen
1
Ahoj,
Potřeboval bych radu, vyměnil jsem žhaviče, ale motor déle točí než naskočí. Všiml jsem si že se nerožne kontrolka žhaveni. Když jsem zkoušel voltmetrem proměřit jestli jde napětí na žhaviče před startem, tak je to mrtvé. Napětí na žhavič jde až po nastartování motoru cca 13V. Což by asi nemělo ne? Je špatné relé? Díky moc za radu
 
Ahoj,
Potřeboval bych radu, vyměnil jsem žhaviče, ale motor déle točí než naskočí. Všiml jsem si že se nerožne kontrolka žhaveni. Když jsem zkoušel voltmetrem proměřit jestli jde napětí na žhaviče před startem, tak je to mrtvé. Napětí na žhavič jde až po nastartování motoru cca 13V. Což by asi nemělo ne? Je špatné relé? Díky moc za radu
co ja jsem cetl..tak zhaveni u techto 1.6ek je vzacne..bezne nikdy nepotrebuje zhavit a nikdy nesviti kontrolka..mozna az v minus 20...takze problem muze byt nekde jinde..klesa ti nafta atd..zanesene vstriky...mam take tento motor..80kw..a super..chyta na cvrnknuti..i v mrazech...spis jsem tu resil pribyvani oleje..a zadna odpoved!!! jako kdyby to nikdo neznal..ci nebyl odbornik...pritom ty motory byli vyrobeny jako jedny z nej..ma je volvo,ford, peugeot...

akorat karbonizace..to jo..primi vstrik..to se tu resi do aleluja..take jsem si hned namontoval oil catch cen..a chytam olej..docela dost...pri oprave bylo sani dost zanesene...ted uz automobilky pouzivaji oboji vstriky..saci i prime..njn chybma se clovek uci...ale trochu karbonu neni zas tak strasne..motor muze fungovat dal..krasne..ja mam 230tis..a jede jak blesk a spotreba 4.7 dlouhodoba..tak co resit...akorat si jeste hlidat plnici olejovou hadici k turbu ta se ucpava..na vystupiu z bloku je malinky filtr...a pak odejde turbo zbytecne...takze chce toto kontrolovat...odsroubovat tu trubku...nasadit tam hadici..nekam do kyble...nastartovat a koukat jestli tece olej...
 
Poslední úprava moderátorem:
Back
Top