• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Zimní pneumatiky s nižším indexem rychlosti

Tak jsem jen rychle zagooglil a hned napoprvé jsem našel toto:
Seasonal tyres and speed rating

For summer tyres, tyres with a speed rating lower than that specified by the manufacturer should never be used.
It is different in the case of winter tyres. The speed rating for snow tyres and rules for its selection are defined by EU legislation (Directive 92/23/EEC). According to these regulations, winter tyres may have their speed rating lower than recommended by the manufacturer, but not lower than index Q (Q = 160 km/h).
If the car is provided with tyres of a lower speed rating, then the appropriate designation should be visible to the driver. Finally, although it is permitted, you should thoroughly consider the use of tyres with a lower speed index. They may wear faster and your car may respond differently than before. To ensure a safe and comfortable drive, the speed rating of your tyres should not be lower than the type-approved index by more than one degree.

Hledal jsem v angličtině, protože v dalších evropských jazycích bych měl problém. Je tedy zřejmé, že evropská směrnice 92/23/EEC to upravuje jednotně pro EU a platí to, co se tu na fóru píše. Zde si pak můžeš pročíst směrnici přímo ve slovenčině. Ovšem pokud bys jel na Ukrajinu či do Ruska, můžeš mít smůlu...
 
Poslední úprava:
Ovšem pokud bys jel na Ukrajinu či do Ruska, můžeš mít smůlu...
To si zase až tak úplně nemyslím. Zrovna včera jsem se ptal kolegy z Ukrajiny, jak je možné, že neumí jezdit s autem co má manuální převodovku, což jsou firemní všechny a tudíž musí používat vlastní (AT). A na to mi odpověděl: "Vyš Peter, u nas Ukrajíně na úrad priňéseš 100 doláru a oni ti daj kartíčku." Po této větě už mi do sebe zapadla všechna jeho nestandardní chování při řízení, když jsem s ním jezdíval a on řídil.
 
aj ja som sa nad tým pozastavil... Od predajcu mazdy, aj od e-shopu predávajúceho pneu som dostal info, že index môže byť o 1 stupeň nižší, teda H.
 
Vetsinou v EU plati ze muzes mit zimni pneu s rychlostnim indexem o stupen nizsim. Jenze pozor, muzes s nima jezdit jen v zime! Nesmis takoveto zimni pneumatiky dojizdet v lete. Treba v Italii za to hrozi pokuta ~1500e a odebrani technicaku...
 
Tak dostal som odpoved od poistovne: Dôležité je, aby v zime boli použivané zimné pneumatiky, správne nafúkané a s adekvátnym dezénom. Rovnako aj v lete je dôležitá výška dezénu
 
Back
Top