• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Zničené turbo

Hoj všem kdo máte 2.2 rok výroby 2013, máte někdo nebo neměli jste problém s turbem? Teď 100450km najeto, 2 mesice po 6ti leté prohlídce - výměny všech, filtru, remenu a olejů, zadřené zníčené turbo, a pravděpodobně i část motoru, ale to se dozvím za 14 dní až se na to bude mít někdo čas podívat. Někdo podobná zkušenost? motor zničeho nic vyběhnul po rozetí do omezovače asi na 30s a pote klapavý zvuk. Prý se rozlézlo turbo a šel olej do spalování.

Díky.Všem za postřehy, jsem z toho dost rozlazený, že je možné aby u tohoto auta pří 100k km byl motor KO.


Dobrý den. Koupil jsem si novou Mazdu 6 2,2d rok 2015. Po 20tis km se to začalo sypat. Po cca 10 až 12 tis km červená kontrolka tlak oleje, odtah do servisu výměna 6tis. Tak stále dokola celkem 9 odtahu do servisu, pokaždé mi bylo sděleno, že je to způsobem jízdy. Po mém dotazu jak mám tedy jezdit my bylo odpovězeno, že to mi říct nemohou. V 88tis odešlo celé turbo. Jelikož jsem do dneška nenavštívil jiný než autorizovaná servis Mazda a dokonce si stále držím záruku mobility tím že vše nechávám dělat pouze u mazdy. ( nechal jsem si vyjet servisní historii plateb a investoval jsem za 4 roky provozu 170 tis do oprav) Jaké bylo moje překvapení když se mi před týdnem ve 161 tis km rozsvítil nápis nutná kontrola tlaku oleje. Po návštěvě servisu mi bylo sděleno, že motor je přidřený, málo maže, je zakarbovaný, zasáhlo to turbo a sání, že nedoporučují auto nadále užívat a oprava prý cca 150 až 250tis. Řekl jsem že to asi nemyslí vážně, ale byl jsem ujištěn, že to vtip není. Že mi auto vlastně vydrželo strašně moc. Zeptal jsem se jestli je normální že auto za 800tis Kč je po 160tis na vyhození a odpovědí bylo pokrčení ramen. S tímto se nehodlám smířit. Na netu jsem zjistil, že rozhodně nejsem sám. Vše mohu doložit fakturama , výpisem z knihy a mailovou komunikací. Pokud máte někdo stejnou zkušenost kontaktujte mě prosím. Nemůžeme se nechat takto okrádat. Zvažuji žalobu. Pokud by se chtěl někdo připojit budu rád. Molnár
 
Dobrý den. Koupil jsem si novou Mazdu 6 2,2d rok 2015. Po 20tis km se to začalo sypat. Po cca 10 až 12 tis km červená kontrolka tlak oleje, odtah do servisu výměna 6tis...
Jak dlouhé tratě jsi s tím většinou jezdil? To je problém většiny vozů s DPF v té době(bez močoviny) díky slavné EU při používání na kratší vzdálenosti a nedokončení regenerace filtru.
 
Back
Top