• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Zodrate hrany na pneumatikach

ixo252

člen KLANu
30
caute

na prednych kolesach mam na pneumatikach extremne zodrane vonkasie hrany oproti ostatnej casti pnematiky. na lavom kolese je to vyraznejsie. neviete cim to moze byt. mam najazdene 110 000. zadne su upplne v pohode. po odstraneni problemu, myslite ze mozem dat zadne pneu do predu a tie predne zoslahane dozadu?

d.
 
caute

na prednych kolesach mam na pneumatikach extremne zodrane vonkasie hrany oproti ostatnej casti pnematiky. na lavom kolese je to vyraznejsie. neviete cim to moze byt. mam najazdene 110 000. zadne su upplne v pohode. po odstraneni problemu, myslite ze mozem dat zadne pneu do predu a tie predne zoslahane dozadu?

d.
Ahoj, určitě kontrolu geometrie a nejezdíš náhodou na podhuštěných pneu? Prohodit je můžeš, za předpokladu že je tam vzorek minim. 2mm.
 
110000 na jedněch gumách? Chvilku jsem si říkal, že to je skoro nemožný, potom jsem ale našel tohle.
https://www.autoforum.cz/zivot-ridi...ky-a-kdy-je-opravdu-nutne-je-vymenit-za-nove/
Za nás platilo 5 let a nový bez ohledu na vzorek kvůli stárnutí materiálu a u mnoha mých pneumatik jsem ten stav poznal na vlastní kůži. A mimo jiné se to začalo projevovat nestejnym sjížděním gum i na autě s 1A geometrií. Většinou to skončilo nějakou fatální destrukci nebo odtrženým běhounem. A to ještě pozor na gumy, které mají rozdílnou vnitřní a vnější stranu. Na takové pneu může být i materiál trochu jiný na každé půlce gumy a muže se stát ze při nesprávném obutí se guma sjede nesymetricky.
Cena běžných pneu dnes už není úplně likvidační, tak si říkám, že nová guma bude vždycky lepší než nekonečně střídání náprav.
Předpokládám, že i tady někde bude diskuze výměně gum mezi nápravami a kam patří gumy s lepším vzorkem.
Btw: Pokud vím dneska se jako nová dá koupit i 6 let stará pneumatika a neměl by to být problém.
 
Back
Top