• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Ztráta el. klíče

blazin

člen KLANu
47
Ahoj, už někdo z vás řešil zakoupení a přehrátí nového el. klíče k autu? Nemusí to být samo jen někdo s CX-5, ale i jiných modelů které používají stejný systém. Co jsem koukal, tak original stojí cca 100 eur + cena práce za nahrátí sw (to nedokážu odhadnout co to může stát??) Na Alliexpresu ten totožný, splnujicí všechny parametry stojí 40USD, ale mám obavy, že mě s tím může poslat dealer do háje, když to nebude jakoby od něj origo. Děkuji za vaše podněty či zkušenosti jak toto řešit......
 
Ahoj. Chtěl bych se zeptat. Opakovaně mi mazda hlásí slabou baterii v dálkovém ovladači. I když jsem ji vyměnil. Použil jsem požadovaný typ CR2025. Poradíte mi ? Dík
 
Áno chápem ale či ta Bateria ktorú si vložil už nebola stará ...opakujem mne sa to stalo na cx-3 a o týždeň som menil znova ...
 
Taky mám tu zkušenost. Potřeboval jsem narychlo vyměnit baterii v klíči. Koupil jsem baterku v Lidlu. Zhruba do měsíce byla vybitá, asi byla stará. Koupil jsem Panasonic, funguje rok. Myslím si, že to bude starou baterií a možná i její značkou. Podobnou zkušenost mám z práce. Levné baterie lze dávat jen tam, kde je častá a rychlá obrátka a kontrola proti vytečení. Do věci, kde má být rok a víc dávám jen vybrané výrobce.
 
Mně pro změnu vydržela lidlovka na bezklíči vždycky cca rok... v běžném klíči třeba dva.
 
Baterie z Lidlu vydrží jako každá jiná baterie, pokud to teda není nějaká z těch dražších typu Duracell apod. co mají zvětšenou kapacitu cca o 10-15%.
 
Kupoval jsem vzdycky cokoliv co mi prislo pod ruku, znackove neznackove, v bezklicovem klicku mi vzdycky vydrzela tak ten rok (vzorek peti vymen), v klasickem kolem dvou let (uz od Mazdy 2 :)), tudiz uplne stejne jako @shr3k ...
 
Nemám nic proti proti Lidlu (sám tam často nakupuji). Jen si už vybírám, co kam strčím. Zkušenost mě poučila. Některé levné knoflíkové baterky nedají dostatečný nárazový proud. Nebyly schopné fungovat v IR dálkovém ovládání déle jak týden (Lidl, CR2025). Jiné, třeba GP (AAA, alkalické) vytečou. Vytekly mi po půl roce od koupení v ovladači na TV a dokonce i ještě originál zabalené v šuplíku (4 z 10). Možná špatná série... Takže do hračky, kde se rychle mění, klidně levné. Tam, kde mají fungovat rok a víc jen "výběr z hroznů" :)
 
Prosba o pomoc, radu.
Pridem domov, auto zaparkujem, nechavam bezne odomknute - chraneny pozemok. Vecer idem okolo auta, ze nie je zamknute, zvlastne, ked sa zamkne samo, ked odchadzam od neho, ale bol otvoreny kufor, vykladal som veci. Zacnem hladat kluce a neviem ich najst, mam za to, ze ak by som ich stratil (chodil som po nakupoch), tak auto nenastartujem, resp. by mi hlasilo, ze nemam kluc (auto som nastartoval a mohol som otvorit dvere a vypadli mi ? Ako to funguje ? Prezriem auto ako ked ho cistim interier, kluce nikde,ale co je uz ozaj zvlastne, auto nastartujem - to znamena, ze kluce musia byt v dosahu - poprosim odpoved kolko 1, 1-5m od riadiacej jednotky ? viac, aby som vedel aky radius mam zvolit (kdesi som cital, ze kludne mozu byt v kufri a auto nastartujete), pozrel som dost detailne okolo sedaciek, uz naozaj neviem, kde by mohli byt, poprosim vase tipy, znie to uplne crazy, ale uz hladala aj manzelka, ta vacsinou vsetko najde a nic. Zobral som nahradne, ze auto zamknem a pohladam cez den, ale nahradne kluce mi ho nevedia zamknut - asi tipujem, ze ked su kluce vnutri auta, tak to nejde ? kluce su aj s externym alarmom, takze nie je to nic prehliadnutelne..
Dakujem za vsetky tipy ako "najst" kluce.
Mazda CX5, 2017, 22D, druha najvyssia vybava.
 
Poslední úprava:
Prosba o pomoc, radu.
Pridem domov, auto zaparkujem, nechavam bezne odomknute - chraneny pozemok. Vecer idem okolo auta, ze nie je zamknute, zvlastne, ked sa zamkne samo, ked odchadzam od neho, ale bol otvoreny kufor, vykladal som veci. Zacnem hladat kluce a neviem ich najst, mam za to, ze ak by som ich stratil (chodil som po nakupoch), tak auto nenastartujem, resp. by mi hlasilo, ze nemam kluc (auto som nastartoval a mohol som otvorit dvere a vypadli mi ? Ako to funguje ? Prezriem auto ako ked ho cistim interier, kluce nikde,ale co je uz ozaj zvlastne, auto nastartujem - to znamena, ze kluce musia byt v dosahu - poprosim odpoved kolko 1, 1-5m od riadiacej jednotky ? viac, aby som vedel aky radius mam zvolit (kdesi som cital, ze kludne mozu byt v kufri a auto nastartujete), pozrel som dost detailne okolo sedaciek, uz naozaj neviem, kde by mohli byt, poprosim vase tipy, znie to uplne crazy, ale uz hladala aj manzelka, ta vacsinou vsetko najde a nic. Zobral som nahradne, ze auto zamknem a pohladam cez den, ale nahradne kluce mi ho nevedia zamknut - asi tipujem, ze ked su kluce vnutri auta, tak to nejde ? kluce su aj s externym alarmom, takze nie je to nic prehliadnutelne..
Dakujem za vsetky tipy ako "najst" kluce.
Mazda CX5, 2017, 22D, druha najvyssia vybava.
Pozri priestor pri vodiacich lištách sedadla ..tam to vie presne zapadnúť ...mne tam spadla kreditka 5 minút som ju šprtal von :):) pozri hlavne zozadu pri stredovej konzole
 
Ja ho takhle jednou mel v kufru ve skvire mezi gumovou vlozkou a zadni vnitrni nakladaci hranou. Hledal jsem ho tenkrat dva dny, stejne symptomy - uz jsem fakt nevedel co s tim :). Hledal jsem hlavne v interieru a kufr nerozebiral, protoze mi prislo nemozny, ze by tam byl...
 
Diky chlapi, nasiel som ho, zobral som vysavac a siel uplne po kuskoch. Nakoniec bol "prilepeny" na vnutornej strane dveri, nechapem, dvere som prehladal ako prve aspon 10x, to iste manzelka. Mal som hlavne obavy, ze su niekde do par metrov vypadnute pri aute, v blizkosti vsade nejake veci, priprava zahrady, ale ked shr3k mi napisal, ze musia byt v aute, tak hold kusok po kusku...aspon som objavil xy skrysi, kde by mohli byt ine drobnosti a vo vysledku dokonale povysavane auto :)
 
K tym slabym baterkam CR 2025, od urcitej zlej skusenosti, uz vzdy nosim v penazenke aj jednu nahradnu, dalsiu nahradnu mam v stredovom paneli, menil som pred 3. mesiacmi bateriu po 2,5 rokoch (origo) a uz znova zacalo hlasit, ze slaba bateria, znacka GP..
 
Ahoj, zajímalo by mě, zda je možné nahradit/naprogramovat ztracený "Keyless klíč s DO" použitým klíčem, např. z druhé ruky, vrakoviště, apod? Nebo je pouze jedno řešení - a to nový klíč včetně programování v autoriz. servisu? Díky za odpověď.
 
Back
Top