• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Aktualizace systému MZD Connect s dotykovým displejem (od roku 2014)

Ale nechápu, proč by značkový servis neuměl/nenabízel aktualizaci vlastního SW. To je jakoby Win nenabízel aktualizaci vlastního systému.
Servis to dělá postupem popsaným v prvním příspěvku tohoto tématu. K tomu potřebuješ funkční tlačítko.
 
Aha, takže hádám, že jsem v dupě, pokud nevyřeším tlačítko ?
Ahoj, někdo tam nejspíš něco nalil. Už jsem to jednomu chlapikovi řešil. Byla tam vylitá Cola. Takže rozebrat a vyčistit. Bacha, jsou tam takové malé "čudlíky" pod křížovým ovladačem, jednou jsem jeden ztratil, tak jsem ho nahradil něčím velmi podobným a nefungovalo to pak vůbec. Takže nepoztracet ?

Ahoj, chtěl jsem si aktualizovat systém z verze 33.00.500, tak jedu podle návodu a v diagnostické obrazovce mi to hlásí chybu B108E04 (na obrázku) zkoušel jsem to smazat ale bez úspěchu, tak bych se zeptal zdali to s touto chybou můžu aktualizovat nebo ne

Zobrazit přílohu 42962
Ahoj, řeším případně repase těch displayů. Nejspíš je problém v těch náhodných dotecich, takže odchází horní dotyková vrstva. Buď tedy sehnat starší komplet display nebo zrepasovat starý.
 
Ahoj,
díky moc @shr3k za návod a @jvejskrab za cené rady. Dnes jsem úspěšně upgradoval mou starou verzi 021 prvně na 100 a pak na nejnovější 311.
Díky moc za pomoc, doufám že to vyřeší můj problém s odpojující se GPS při používání AA. Když ne tak se bude muset vyměnit AA KIT.
 
Ahojte,

stal som sa majiteľom Mazdy CX-5, r.v. 2018. S autom som maximálne spokojný, jedine čo mi chýba ku šťastiu je Android Auto/Apple CarPlay. Veľa som si o tom hľadal a v podstate som našiel riešenie výmenou USB modulu v lakťovej opierke. Ten z Ali stojí 100 eur, originál minimálne raz toľko. Mám naštudovanú aj výmenu a postup ako to celé poriešiť. Čo mi nie je jasné, tak to je update Mazda Connect. Mám pár nezrovnalosti a budem rád, keď mi bude vedieť na to niekto odpovedať.
Vzhľadom na to, že mi ide primárne len o doplnenie Android Auto/Apple CarPlay a ostatné funkcionality ponechať tak ako sú, zaujíma ma:
1. Akú verziu firmware odporúčate, ktorá je celkovo najstabilnejšia? Podľa tejto diskusie mám pocit, že aktualizácia niečo opraví a ďalšie pokazí :D
2. Keď chcem vymeniť USB modul, mám najskôr aktualizovať Mazda Connect a až potom vymeniť USB modul, alebo to je jedno? Niekde som zachytil, že by to s novým modulom už nešlo aktualizovať, ale písal to len jeden človek.
3. Mám aktuálne verziu 59.00.504 EU N, mám najskôr urobiť aktualizáciu na verziu 70.00.021A a až potom na 70.00.100A, alebo môžem rovno hodiť verziu 70.00.100A?
4. V diskusii sa spomínaju tzv. "zadné vrátka". Je to len v spojitosti s AIO alebo sa to týka akejkoľvek aktualizácii Mazda Connect?
5. Je inštalácia AIO nutnosť keď chcem ísť voľbou výmeny USB modulu a nahratie firmware? Nepotrebujem žiadne iné fičúry.

Ďakujem.
 
Já dělám 1 x měsíčně tento postup:
Stáhnu verzi ARM64 např. zde: https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/
Zkopíruju v průzkumníku souborů někam do mobilu, klidně na SD kartu.
V mobilu spustím průzkumník, např. FX. Klepnu na soubor .apk, povolím instalaci. Pak můžu .apk smazat.
Ahoj, mám nový mobil s Android 13, tam už je AA součástí operačního systému, a tedy tento můj starší příspěvěk o aktualizaci AA pro nové mobily už neplatí.
 
Ahojte,

stal som sa majiteľom Mazdy CX-5, r.v. 2018. S autom som maximálne spokojný, jedine čo mi chýba ku šťastiu je Android Auto/Apple CarPlay. Veľa som si o tom hľadal a v podstate som našiel riešenie výmenou USB modulu v lakťovej opierke. Ten z Ali stojí 100 eur, originál minimálne raz toľko. Mám naštudovanú aj výmenu a postup ako to celé poriešiť. Čo mi nie je jasné, tak to je update Mazda Connect. Mám pár nezrovnalosti a budem rád, keď mi bude vedieť na to niekto odpovedať.
Vzhľadom na to, že mi ide primárne len o doplnenie Android Auto/Apple CarPlay a ostatné funkcionality ponechať tak ako sú, zaujíma ma:
1. Akú verziu firmware odporúčate, ktorá je celkovo najstabilnejšia? Podľa tejto diskusie mám pocit, že aktualizácia niečo opraví a ďalšie pokazí :D
2. Keď chcem vymeniť USB modul, mám najskôr aktualizovať Mazda Connect a až potom vymeniť USB modul, alebo to je jedno? Niekde som zachytil, že by to s novým modulom už nešlo aktualizovať, ale písal to len jeden človek.
3. Mám aktuálne verziu 59.00.504 EU N, mám najskôr urobiť aktualizáciu na verziu 70.00.021A a až potom na 70.00.100A, alebo môžem rovno hodiť verziu 70.00.100A?
4. V diskusii sa spomínaju tzv. "zadné vrátka". Je to len v spojitosti s AIO alebo sa to týka akejkoľvek aktualizácii Mazda Connect?
5. Je inštalácia AIO nutnosť keď chcem ísť voľbou výmeny USB modulu a nahratie firmware? Nepotrebujem žiadne iné fičúry.

Ďakujem.
V roce 2020 jsem taky uvažoval nad vyměnou, ceny v servisech se diematralne liší. Nejlevnější byl autolatos, oba dva díly za 3.500Kč. Nejdrazší AutoPalace kde chtěli za to same přes 6000Kč ( pouze dily, bez montáže ) .
 
V roce 2020 jsem taky uvažoval nad vyměnou, ceny v servisech se diematralne liší. Nejlevnější byl autolatos, oba dva díly za 3.500Kč. Nejdrazší AutoPalace kde chtěli za to same přes 6000Kč ( pouze dily, bez montáže ) .
ja som to overoval v Banskej Bystrici a chcú za to 350 eur spolu s robotou. Vraj to je práca na 3 hodiny. No to sa diametrálne odlišuje od toho čo čítam tu na fóre a to nie len finančne, ale aj dobou práce. :rolleyes:
 
Ahojte,

stal som sa majiteľom Mazdy CX-5, r.v. 2018. S autom som maximálne spokojný, jedine čo mi chýba ku šťastiu je Android Auto/Apple CarPlay. Veľa som si o tom hľadal a v podstate som našiel riešenie výmenou USB modulu v lakťovej opierke. Ten z Ali stojí 100 eur, originál minimálne raz toľko. Mám naštudovanú aj výmenu a postup ako to celé poriešiť. Čo mi nie je jasné, tak to je update Mazda Connect. Mám pár nezrovnalosti a budem rád, keď mi bude vedieť na to niekto odpovedať.
Vzhľadom na to, že mi ide primárne len o doplnenie Android Auto/Apple CarPlay a ostatné funkcionality ponechať tak ako sú, zaujíma ma:
1. Akú verziu firmware odporúčate, ktorá je celkovo najstabilnejšia? Podľa tejto diskusie mám pocit, že aktualizácia niečo opraví a ďalšie pokazí :D
2. Keď chcem vymeniť USB modul, mám najskôr aktualizovať Mazda Connect a až potom vymeniť USB modul, alebo to je jedno? Niekde som zachytil, že by to s novým modulom už nešlo aktualizovať, ale písal to len jeden človek.
3. Mám aktuálne verziu 59.00.504 EU N, mám najskôr urobiť aktualizáciu na verziu 70.00.021A a až potom na 70.00.100A, alebo môžem rovno hodiť verziu 70.00.100A?
4. V diskusii sa spomínaju tzv. "zadné vrátka". Je to len v spojitosti s AIO alebo sa to týka akejkoľvek aktualizácii Mazda Connect?
5. Je inštalácia AIO nutnosť keď chcem ísť voľbou výmeny USB modulu a nahratie firmware? Nepotrebujem žiadne iné fičúry.

Ďakujem.
1. Je potřeba mít verzi 70.00.100A a vyšší, mám 70.00.100A a funguje to bez problémů. Novější jsem zatím nedával, čekal jsem jestli budu chtít dávat AIO tweaks, s posledními verzemi nefungují. Někdo píše, že 74.00.311A je rychlejší pří spouštění AA/CarPlay (nemám srovnání), má tady trochu větší text/písmena (jiné dpi). Záleží co komu vyhovuje - (poslední verze Android auto má u mě už lištu z ikonama na boku, není pak tolik problém místo na výšku).
2. Nejprve je nutno aktualizovat na verzi 70.00.100A a vyšší a až potom měnit USB modul (jinak to údajně nezačne fungovat).
3. Rovnou na 70.00.100A .
4. Jenom ve spojitosti s AIO tweaks (pro oficiální android auto a novým USB modulem není potřeba nic dalšího řešit, jenom aktualizovat firmware)
5. Pokud se aktualizuje firmware a vymění USB modul, není AIO tweaks potřeba. AA a CarPlay budou fungovat.
 
ja som to overoval v Banskej Bystrici a chcú za to 350 eur spolu s robotou. Vraj to je práca na 3 hodiny. No to sa diametrálne odlišuje od toho čo čítam tu na fóre a to nie len finančne, ale aj dobou práce. :rolleyes:
Na youtube je postup jak to vyměnit. Pokud jsi manuálně zručný zabere ti to max 3 hod.
 
1. Je potřeba mít verzi 70.00.100A a vyšší, mám 70.00.100A a funguje to bez problémů. Novější jsem zatím nedával, čekal jsem jestli budu chtít dávat AIO tweaks, s posledními verzemi nefungují. Někdo píše, že 74.00.311A je rychlejší pří spouštění AA/CarPlay (nemám srovnání), má tady trochu větší text/písmena (jiné dpi). Záleží co komu vyhovuje - (poslední verze Android auto má u mě už lištu z ikonama na boku, není pak tolik problém místo na výšku).
2. Nejprve je nutno aktualizovat na verzi 70.00.100A a vyšší a až potom měnit USB modul (jinak to údajně nezačne fungovat).
3. Rovnou na 70.00.100A .
4. Jenom ve spojitosti s AIO tweaks (pro oficiální android auto a novým USB modulem není potřeba nic dalšího řešit, jenom aktualizovat firmware)
5. Pokud se aktualizuje firmware a vymění USB modul, není AIO tweaks potřeba. AA a CarPlay budou fungovat.
Veľmi pekne ďakujem. Tak pojdem len aktualizovať Mazda connect a počkám, kým to z Ali príde. Zobrazenie ikon ale nesúvisí s verziou firmware, či je 70.00.100A alebo 7.00.311A, ale samotným telefonóm, či?
 
Hodina a štvrť a robil som to prvýkrát na základe videí z YT. Naozaj to nie je nič zložité.
 
Zřejmě do toho času 3h počítají i upgrade FW. Pokud to budou dělat postupně, tak to teoreticky může být cca 2,5h dohromady. Tabulkově mají možná 2h na AA/AP a 1h na upgrade FW. Dá se to lehce spojit. Pustím upgrade, mezitím rozeberu, co se dá, až to dojede, dodělám zbytek. Jinak pokud se to má dělat precizně (omotávky kabelů do šroubovice, aby se nerozlepovaly, pořádně přitáhnout všude kabely, ať to nikde nelítá, netahat "na prasáka" kudy je to nejjednodušší, ale aby to i nějak vypadalo, podkládat si vše hadrem, ať se nic neškrábne...), tak ta 1,5h je tak akorát, když už to někdy někdo dělal. Ale liší se to model od modelu, nejjednodušší je třeba M3.
 
Chcem sa ešte spýtať, po aktulizácii Mazda Connect na verziu 70.00.100A a následnej výmene USB modulu kvôli Android Auto/Apple CarPlay, bude možné nový USB modul použiť na ďalšiu aktualizáciu firmware Mazda Connect napríklad na verziu 7.00.311A?
Zaujíma ma to, lebo sa uvádza, že musím spraviť najskôr update firmware a až následne vymeniť USB modul, inak by sa na novom module nedala urobit aktualizácia.

Ďakujem
 
Veľmi pekne ďakujem. Tak pojdem len aktualizovať Mazda connect a počkám, kým to z Ali príde. Zobrazenie ikon ale nesúvisí s verziou firmware, či je 70.00.100A alebo 7.00.311A, ale samotným telefonóm, či?
Zobrazení ikon / stavového řádku na boku souvisí se změnami v Android Auto aplikaci v telefonu (asi split screen redesign, uvolňuje se asi jednotlivým skupinám uživatelů postupně). FW si človek může aktualizovat taky sám, viz první příspěvek tématu, je to asi ta snadnější/rychlejší část.
 
Chcem sa ešte spýtať, po aktulizácii Mazda Connect na verziu 70.00.100A a následnej výmene USB modulu kvôli Android Auto/Apple CarPlay, bude možné nový USB modul použiť na ďalšiu aktualizáciu firmware Mazda Connect napríklad na verziu 7.00.311A?
Zaujíma ma to, lebo sa uvádza, že musím spraviť najskôr update firmware a až následne vymeniť USB modul, inak by sa na novom module nedala urobit aktualizácia.

Ďakujem
Ano, problém "může" nastat asi jenom v případě, kdyby se dal nový USB modul ke staršímu FW.

Novější USB modul a aktualizovaným FW funguje stejně jako starý (plus podporuje AA a CarPlay, trochu rychleji asi i nabíjí).
 
FW pak můžeš na vyšší aktualizovat myslím jak chceš. Já mám AA modul z 2019 a nedávno jsem aktualizoval na 100 a rovnou na 311 a vše frčí. Minulý týden už jsem dostal i split screen. Problém jsem pochopil je pouze s novým AA modulem a hodně starým FW. Jakmile dostaneš FW na 100, tak pak už můžeš počítám uprgadovat kdykoliv na novější.

Jinak doporučuji k tomu Carlinkit A2A. Na originál storu je levnější díky 20$ slevě než na aliexpress a mě funguje super. Pak máš AA bezdrátové. tedy pokud máš android. Na Apple ale taky jsou, ty ale nemám vyzkoušené. Plus když to budeš rozebírat tak popřemýšlej i o bezdrátovém nabíjení. Na mé Mazda 6 jsem kupoval na doporučení @jvejskrab toto, ale ty musíš najít pro svůj model. Samozřejmě to nabíjení není na dobytí telefonu, ale spíše na udržování, když ti jede GPS atd. Těch 15W není raketa. Taky záleží co máš za telefon samozřejmě.
 
Nee nic jsem nedoplacel. Je to myslím obchod v rámci EU, řekl bych že to přišlo z Francie.

Company Name: MEMO SUMMER SARL
Company Address: Zac du Cornillon Nord Porte E C S 60003 93216 Saint-Denis Cedex, France
 
Poslední úprava:
Ďakujem, porozmýšľam nad Carlinkit. Vypadá to zaujímavo. Bezdrôtové nabíjanie nechcem, niekoľkokrát som to skúšal a nezvláda nabiť telefon a zbytočne sa aj prehrieval.

Ešte otázka, teraz keď mám Mazda Connect v slovenskom jazyku, zostane v slovenčine aj po aktualizácii firmware? Ďakujem.
 
Back
Top