• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Alternativní alu kola

No na CX3 je prej středová díra 67. Přepodkládám, že to jde vyřešit nějakýma vymezovacíma kroužkama, že?
Sorry, za tak blbé dotazy, ale tady z toho jsem ještě blbej :(
 
Jojo, některý e-shopy se tě při objednávce rovnou ptají jestli chceš přihodit i vymezovací kroužky na typ auta (někdy je dávají zdarma k novým kolům)
Nebo se dají běžně koupit kdekoliv na netu.
 
Tak sem objevil dealera tech Sparco kol ve vedlejsim meste tak sem tam vcera byl se optat jak je to s homologaci a jestli by mi nezjistili vahu. Takze homologace no problem a vaha kol bez laku je pry 9,006 kg. Kolik vazi lak fakt netusim ale pul kila urcite ne takze vaha super :) Uvidim jaka bude vyplata a mozna objednam uz pristi tyden.
 
Ha, super info. Ta váha je myslím dost v pohodě. Btw. za kolik je ten dealer prodává?
 
S mím vkusem a ještě koukat kolik by měla vážit kola, tak si asi ne výběru . Pokud nemám vyhozené zadní sedadla a vepředu skořepiny atd. Jen vím že určitě lehké kola nebudou tak pevnostní, pokud nestojí 15k za kus.
Raději vemu na naše silnice těžší a pevnější a nehodím si do auta 4kilovou koženou bundu až někam pojedu a jsem na tom stejně. ;)
 
To asi ano ale nehodlam s nema vymetat diry a prejizdet obrubniky...Vcera jsem nahodil 16" zimaky a to ze jsou lehci jde hned poznat.
Díru vymeteš ať chceš nebo nechceš.
Máš menší spotřebu, nebo lepší akceleraci?
S autem přes 150 koní poznáš lehčí kola o pár kilo?
Pořád bude rozdíl znatelný v dezénu pneu ale v kolech asi ne.
Nakonec plecháče by byly asi nejlepší ne.
Porovnával bych stejný rozměr kol těžké a lehké
Určitě ne zimní a letní.
;)
 
Tvuj nazor ti neberu stejne bysme se neshodli :D ale bavil jsem se s par lidma co maji lehci kola takze asi tak. Dale to komentovat nebudu :)
 
Díru vymeteš ať chceš nebo nechceš.
Máš menší spotřebu, nebo lepší akceleraci?
S autem přes 150 koní poznáš lehčí kola o pár kilo?
Pořád bude rozdíl znatelný v dezénu pneu ale v kolech asi ne.
Nakonec plecháče by byly asi nejlepší ne.
Porovnával bych stejný rozměr kol těžké a lehké
Určitě ne zimní a letní.
;)
Lehčí kola jsou citelně poznat na akceleraci. Naopak to, že si nevemeš nebo vemeš bundu do auta vubec nepoznas, protoze se nejedna o rotujici hmotu.
 
To jistě chápu. Nechci se tu dohadovat. Jen chci vědět jak velkou úlevu dopřeji autu.
Na křižovatkách pevný starty nedělám.
A akcelerace snad u každé Mazdy je dostačující i při 140km/h
 
Back
Top