• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Android Auto - instalace v Ostravě

Chorche

člen KLANu
86
Zdravím, uvažuji o dodělání android auto do infotainmentu, zatim sbírám info a není mi jasná jedna věc, proč někdo mění modul v loletce a někdo jen flashne nějaký soft z flash disku, jaký je v tom prosím rozdíl?
Nedělá někdo tyhle instalace v okolí ostravy? Mám auto chvili a jsem zatím docela měkký tam něco takto instalovat, tak bych radši nekoho zkušenějšího. Díky za rady

Hardware android auto

Software android auto?

20220503_151536.jpg
 
Existují dvě cesty:
1. Originál řešení s výměnou HW - zde je třeba vyměnit usb modul (který má posilněn výstupní proud, kvůli nabíjení telefonu (stávající má pouze 500mA a telefon by se při spuštěném AA/CP nestíhal nabíjet). Dále je potřeba nahrát fw 70.x.x., který ma v sobě implementovanou podporu AA/CP a zobrazí jej, pokud je instalován HW.
Více zde: https://www.mazdaklan.cz/threads/mzd-connect-nove-s-android-auto-a-apple-carplay.2800/
HW lze zakoupit přímo u Mazdy (4-5 tis.) nebo na Aliexpress (cca 2tis.).
2. Neoriginál řešeni bez výměny HW - vše se rozjede na stávajícím řešení, kdy se dohraje AioTweaks a dále balíček s AA/CP. Při instalaci je třeba mít spravnou verzi FW, kdy od nějaké verze nejde AioTweaks vůbec rozjet a musí se to tam nějak složitě nahrávat přes sériovou linku, která je vyvedena na nějakých pinech.
Více zde:
a
mazda3revolution.com

Výhody jednotlivých řešení už dohledáš sám i zde na fóru.
 
Já se rozhodl jít neoficiální cestou, taky záleží jakou máš verzi infotainmentu a jakou máš výbavu (s head up nebo bez)
 
Takumi bez hud displaye. Včera mi to aktualizovali na poslední verzi. Takže teď sehnat ten soft s androidem a nebo ten modul do loketky, jrstli jsem to správně pochopil?
 
Také by jsem si chtěl pořídit AA. Kdybys to dokázal, rád si to u tebe nechám udělat. Jsem z Třince a v elektronice se vůbec neorientuji. Přeji ať Ti to klapne. Mám M 3 BN
 
Také by jsem si chtěl pořídit AA. Kdybys to dokázal, rád si to u tebe nechám udělat. Jsem z Třince a v elektronice se vůbec neorientuji. Přeji ať Ti to klapne. Mám M 3 BN
Tak jsem to pomalu začal řešit, update software mi udělali v Autotip Halfar v dolním Benešově v rámci prohlídky auta, kdy mi měnili všechny filtry,olej,brzdovku,rozchodili zadní brzdy, vyčištili klimatizaci a platil jsem necelých 7k, což mi ke všem provedeným úkonům nepřijde až tak hrozná cena.
Teď mě čeká objednávka z aliexpressu toho modulu a u výměny budu postupovat podle videa na YT, tak snad všechno dopadne dobře.
 
Tak jsem to pomalu začal řešit, update software mi udělali v Autotip Halfar v dolním Benešově v rámci prohlídky auta, kdy mi měnili všechny filtry,olej,brzdovku,rozchodili zadní brzdy, vyčištili klimatizaci a platil jsem necelých 7k, což mi ke všem provedeným úkonům nepřijde až tak hrozná cena.
Teď mě čeká objednávka z aliexpressu toho modulu a u výměny budu postupovat podle videa na YT, tak snad všechno dopadne dobře.
Ahoj, taky mně čeká ve středu servis v Benešove, dělají ten update automaticky, nebo je potřeba to vyžádat? Jak si pokročil s instalaci android auto? Je někdo, kdo by mi to za nějakou odměnu věděl nainstalovat? Vubec se v tom neorientuji. Mazda 6, 2015, 2.0.
 
Poprosil jsem o aktualizaci, ale ve faktuře to ani nebylo, takže netuším. Nepokrocil jsem zatím, budu objednávat po výplatě ?. Pak se ti kdyžtak ozvu.
 
Já mám v plánu koupit ten modul na aliexpressu
A co jsem vysledoval, tak by to melo být plug and play, když máš nejnovější verzi software
Stačí na tohle Android 11 v mobilu? Dle informací to ne každá android zvládnul... + je to kompatibilní s Mazda 6. 2015 po FL?
 
Stačí na tohle Android 11 v mobilu? Dle informací to ne každá android zvládnul... + je to kompatibilní s Mazda 6. 2015 po FL?
V dotazech na ali píšou že jo, ale sám to ověřeno nemám. Navíc co vím tak už se to prodává docela dlouho, takže to na starší android určitě funguje
 
Stačí na tohle Android 11 v mobilu? Dle informací to ne každá android zvládnul... + je to kompatibilní s Mazda 6. 2015 po FL?

Nedávno jsem kupoval a montoval. Funguje mi to bez problémů na dvou mobilech s Android 10 (plus doinstalovaná Android Auto aplikace z apk). Jediný menší problém, co jsem zaznamenal, byl s SD kartou navigace. Musí být vložená před nastartováním / zapnutím infotainmentu. Jinak ji to nenačte.
 
Jinak Android Auto konci, viz napr. tady:
nebo tady:
 
ano končí, ALE na obrazovkách telefonu.. čili, pokud připojuješ telefon k autu pomocí wi-fi/kabelu, tak se nic nemění

tato funce byla pro ty, kteří chtěli využívat android auto, ale jejich vůz to ve svém infotaimentu nepodporoval a tak se dalo android auto používat na obrazovce samotného telefonu..
 
Ahoj,

nevíte o někom v okolí prahy kdo by se v tom uměl pohrabat. AA kit mám (instalovali mi ho přímo v Mazda při koupi auta). Bohužel se mi nějak podělal ten USB port na připojení kabelu od mobilu k AA. Velmi často mi to telefon odpojuje (vypadává gps) a přestalo mi to telefon nabíjet (horko těžko ho to udržuje na daných procentech). Kabel mi tam už nešel do toho USB portu ani strčit, poohýbali se tam nějak plíšky. Trochu jsem je narovnal, že to sice zapojím, ale od té doby to právě blbne.

Rozebírat celou palubovku bych si asi netroufnul, ale pokud lze rozebrat jen opěrka a vyměnit krabičku (kabely budou dle mého OK), tak by to nemuselo být tak hrozné.

Díky
 
Na YT nájdeš videá ako sa to rozoberá a uvidis, či si na to trufnes sám… Nie je to nič zložité.
 
Ahoj,

nevíte o někom v okolí prahy kdo by se v tom uměl pohrabat. AA kit mám (instalovali mi ho přímo v Mazda při koupi auta). Bohužel se mi nějak podělal ten USB port na připojení kabelu od mobilu k AA. Velmi často mi to telefon odpojuje (vypadává gps) a přestalo mi to telefon nabíjet (horko těžko ho to udržuje na daných procentech). Kabel mi tam už nešel do toho USB portu ani strčit, poohýbali se tam nějak plíšky. Trochu jsem je narovnal, že to sice zapojím, ale od té doby to právě blbne.

Rozebírat celou palubovku bych si asi netroufnul, ale pokud lze rozebrat jen opěrka a vyměnit krabičku (kabely budou dle mého OK), tak by to nemuselo být tak hrozné.

Díky
Oslov @jvejskrab, je z Prahy a mimojine montuje AA. Navíc velký pohodar.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Ahojte,
Tak ja som si objednal tu krabicku z polskeho skladu:
Prislo to na 3ti pracovny den!

Nainstaloval na M6 GL 2017. Kludne Vam s tym pomozem priamo v Ostrave. Jedina spozorovana vec je nejaky divny pukajuci zvuk po prejdeni nerovnosti z miesta vodica, a to som nic nezlamal ani mi neostali ziadne srobiky navyse :) Na zaklade odporucania od Shr3ka budem objednavat tlmiacu pasku ... Nieco taketo alebo podobne: https://www.carmedia.cz/ctk-anticreak-tesnici-paska/

PS: otestovane ze funguje na Android 9 LG G7 a Android 13 Xperia 1 mark3.

PS2: Vyskusane ako funkcne aj s AAAD a Fermata auto.
20230617_153534.JPG 20230617_153548.JPG 20230617_153538.JPG
 
Poslední úprava:
Back
Top