• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Android Auto - instalace v Ostravě

Waze a google mapy sú super, ak je požiadavka použitia online. Osobne online navi nechcem, nevyhovujú mi.
Mapy.cz používam pri jazdách na motorke po okolí - dá sa cesta super naplánovať cez prehliadač v PC, uložiť... Ale ako navigácia pre auto sú použiteľné, ale veľmi slabé - podľa mňa. Na turistiku super.
Igo je "naozajstná" navigácia, len v základe nie je zďaleka taká dobrá ako rôzne upravené verzie (ja používam = Pongo). Problém je, že tie "upravené" verzie nie sú legálne (nedá sa to kúpiť) = človek to musí hľadať na fórach, skúšať... (ani nové mapy nie sú len tak stiahnuteľné cez aplikáciu)... IGO nie je celkom pre základného "používateľa" mobilu. Pre mňa je to najlepšia navigácia pre auto s množstvom funkcii a nastavení (kedysi som hľadal najlepšiu navigáciu na mobil a skončil som u IGa). Taký Sygic... je oproti IGu len aplikácia, nie úplne "plnohodnotná" navigácia... V podstate IGO nedoporučím nikomu, kto práve nemá záujem o konkrétne túto navigáciu.
Kolega s IGO-m jazdí na motorke a "vraj" je lepšia ako ktorýkoľvek Garmin (možno okrem najnovších).
IGO sa používalo v navigáciách Becker a ako som písal, aj Mazda navigácia má korene v tejto navigácii (logika ovládania, štruktúra adresárov, mapy...).

Záver: IGO je vhodné pre pokročilejšieho "používateľa" mobilu a hlavne pre človeka, ktorý nechce online navigáciu. Ak je človek spokojný s tým čo používa, nech sa radšej na IGO"vykašle" ;) Také mapy.cz majú dokonca aj mapy zdarma, čo je veľká výhoda.
 
Myslím si, že ano. Ale ještě to celý znovu rozhážu a zkusím. Myslíš, že můžu ty kabely mezi sebou zkusit prohodit co to udělá? Popř. místo jednoho z nich zkusit nechat ten původní? Jestli není třeba špatný některý z těch nově instalovaných kabelů, jeden nikdy neví
Zkus ještě reset MCU pomocí trojhmatu, někde jsem to již viděl, že po instalaci modulu a upgrade FW zůstali ikonky zašedlé.
 
Zkus ještě reset MCU pomocí trojhmatu, někde jsem to již viděl, že po instalaci modulu a upgrade FW zůstali ikonky zašedlé.
Díky, můžu ještě zkusit. Po trojhmatu a zobrazení diagnostické obrazovky postupovat podle tohodle?
( Zadejte pomocí klávesnice 3 (výpis chybových kódů) a pak stiskněte ENTER, abyste ověřili, jestli v systému nejsou uložené chybové kódy. Na další krok potom přejdete, když stisknete CLEAR. Jsou-li chybové kódy přítomny, zadejte 2 (mazání chybových kódů) a stiskněte ENTER ) Nebo je jiný postup?
 
ahoj všem, můžete mi prosím poradit, kdo v Praze umí namontovat plugin modul pro Carplay?? díky za pomoc
 
Díky, můžu ještě zkusit. Po trojhmatu a zobrazení diagnostické obrazovky postupovat podle tohodle?
( Zadejte pomocí klávesnice 3 (výpis chybových kódů) a pak stiskněte ENTER, abyste ověřili, jestli v systému nejsou uložené chybové kódy. Na další krok potom přejdete, když stisknete CLEAR. Jsou-li chybové kódy přítomny, zadejte 2 (mazání chybových kódů) a stiskněte ENTER ) Nebo je jiný postup?
Asi myslel reset tj. BACK + MUTE + NAV. O víkendu jsem taky instaloval, každopádně že je to zašedlý znamená podle mě že je modul v autě přítomný, ale ne připojený. Dokud nepřipojim mobil a nenaběhne AA tak to mám taky šedý. Problém bude v kabelu nebo mobilu
 
Zdravím měl bych dotaz, na Mazdu 3 z roku 2016 řada BM/BN, dá se nějak vyřešit Waze navigace? Na volantu mám car play button, ale počítač je asi zastaralý a nejde propojit s car play. Oficiální cestou si prý musím koupit celý kit, jak počítač tak monitor. Neměli byste nějaký typ, jak to vyřešit jinak, případně levněji?
Díky moc
 
Zdravím měl bych dotaz, na Mazdu 3 z roku 2016 řada BM/BN, dá se nějak vyřešit Waze navigace? Na volantu mám car play button, ale počítač je asi zastaralý a nejde propojit s car play. Oficiální cestou si prý musím koupit celý kit, jak počítač tak monitor. Neměli byste nějaký typ, jak to vyřešit jinak, případně levněji?
Díky moc
ahoj, já to vyřešil tímhle.
za 2000kč a instalaci jsem nakonec zvládl sám, podle návodu na youtube to dá asi každý :) zatím spokojenost!!!
 
ahoj, já to vyřešil tímhle.
za 2000kč a instalaci jsem nakonec zvládl sám, podle návodu na youtube to dá asi každý :) zatím spokojenost!!!
Mohl bych tě poprosit kdyžtak o odkaz na YouTube a když vezmeš v potaz že mám co dělat s výměnou žárovky, myslíš že to zvládnu? Případně v neautorizovaným servisu to asi budou schopní vyměnit ne?
 
Mohl bych tě poprosit kdyžtak o odkaz na YouTube a když vezmeš v potaz že mám co dělat s výměnou žárovky, myslíš že to zvládnu? Případně v neautorizovaným servisu to asi budou schopní vyměnit ne?

to dáš, špatně to zapojit nejde, každý konektor je jiný, tak to nemůžeš zapojit blbě. Já když jsem se poptával v neautorizovaném servisu, tak mě všichni poslali k šípku, prý japonce nedělají a že kdyby to bylo koncernové auto, tak jako že jooo, no prostě kecy... podotýkám, že nejsem kdovíjaký technik, ale zabralo mi to cca 30 min. Jediné extra nářadí, co budeš potřebovat je gola klíč č.10 s dlouhým nástavcem a umělé páčidlo.


to dáš, špatně to zapojit nejde, každý konektor je jiný, tak to nemůžeš zapojit blbě. Já když jsem se poptával v neautorizovaném servisu, tak mě všichni poslali k šípku, prý japonce nedělají a že kdyby to bylo koncernové auto, tak jako že jooo, no prostě kecy... podotýkám, že nejsem kdovíjaký technik, ale zabralo mi to cca 30 min. Jediné extra nářadí, co budeš potřebovat je gola klíč č.10 s dlouhým nástavcem a umělé páčidlo.
ale koukám, že máš M3, ale to by mělo být +- stejné, koukni na youtube. něco najdeš.
 
Okey prosím tě a poslední otázka.. ono to má v sobě řekněme novější operační systém kterej má v sobě Wazku a je schopnej se propojit s tím monitorem?

to dáš, špatně to zapojit nejde, každý konektor je jiný, tak to nemůžeš zapojit blbě. Já když jsem se poptával v neautorizovaném servisu, tak mě všichni poslali k šípku, prý japonce nedělají a že kdyby to bylo koncernové auto, tak jako že jooo, no prostě kecy... podotýkám, že nejsem kdovíjaký technik, ale zabralo mi to cca 30 min. Jediné extra nářadí, co budeš potřebovat je gola klíč č.10 s dlouhým nástavcem a umělé páčidlo.ě
 
Okey prosím tě a poslední otázka.. ono to má v sobě řekněme novější operační systém kterej má v sobě Wazku a je schopnej se propojit s tím monitorem?
Waze jede na tvém telefonu. Telefon zaznamenává a kóduje virtuální obrazovku s Waze jako video a to video se promítá přes USB kabel na displeji infotainmentu. Před instalací výše uvedeného silnějšího USB hubu je potřeba provést aktualizaci infotainmentu.
 
ten modul, co jsem objednal já, se vymění za ten stávající a do konektoru, kam by se standardně při kabelovém připojení (jsou některé, které nejsou wireless) zapojil telefon přes kabel, ale v tom mém je taková carplay krabička, která se s telefonem propojuje bezdrátově. mám jablko, tak nevím jestli to umí i android, ale v tom menu je. když na to nezapomenu, hodím sem video, jak to vypadá. ale jak píšu, zatím to funguje skvěle a i zvuk mi přijde lepší.
 
Back
Top