• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Ankety

No odhlasováno pro 6ku samozřejmě :)
Mimochodem dobré téma. Když objeví někdo nějakou anketu, kde můžeme pomoct mazdě, tak šup sem s tím ;)
 
Tak to mě pobavilo :) Golf TDi jako sportovní auto? To snad ne :D Btw, kdybych měl (a to že nemám) milion na auto, tak si přihodím 100k a koupím opravdový sportovní auto a to Subaru WRX STi :)
 
ono se na mě nezlobte... ale sportovní auto i octavia RS ve mě vyvolává úsměv :) .. chápu, že tyhle auta jsou laděné trošku jinak než uplně obyčejné osobáky, ale do sporťáku maj fakt daleko :) .. ono v podstatě všechny varianty jsou úsměvné, ale M6 dostala i můj hlas :D ;)
 
s těma kombíkama si dělaj v anketě o sportvních autech fakt už prdel ne? :D
 


· Nejlepším autem světa je Mazda MX-5
Tradiční vyhlášení ankety Světového auta roku se koná na autosalonu v New Yorku. I tentokrát vybrala odborná porota z třiasedmdesáti vozů to nejlepší. Je jím malý roadster Mazda MX-5.
Dřív byla cena Světového auta trochu nedoceněná. V soubojích se utkávaly vozy, které se nikdy na silnicích nepotkávaly – americké proti evropským a japonským. Jenže s postupující globalizací trhů se celý problém stejně smazal. Ostatně mezi finalisty nakonec stejně byl letos jen jediný kandidát z Ameriky, a to Chevrolet Volt. Ostatní auta pocházela z Evropy nebo z Japonska, ale ani jedno nechybí na americkém trhu.
V úzkém trojčlenném finále o Světové auto roku 2016 se setkala Audi A4, Mercedes-Benz GLC a Mazda MX-5. Konečnému vítězi ale bylo už dlouho dopředu prorokováno vítězství, a to díky jeho předchozím úspěchům v jiných anketách. Na autosalonu se MX-5 objevila dokonce v nové karosářské verzi targa.

Další vítězové

Anketa má ale i další vítěze. Jde o dílčí kategorie, které jsou (v závorce je vítěz):
· Luxusní auto roku (BMW 7)
· Výkonné auto roku (Audi R8)
· Nejlepší design (Mazda MX-5)
· Zelené auto roku (Toyota Mirai)
Sluší se také říct, že předchozími Světovými auty roku byly Audi A3 (rok 2014), Volkswagen Golf (2013), Volkswagen Up! (2012), Nissan Leaf (2011), Volkswagen Polo (2010), Volkswagen Golf (2009), Mazda2 / Mazda Demio (2008), Lexus LS460 (2007), BMW 3-Series (2006) a Audi A6 (2005).
 

Přílohy

  • Mazda MX-5 RF targa.jpg
    Mazda MX-5 RF targa.jpg
    5,6 KB · Zobrazení: 11
  • Mazda MX-5.jpg
    Mazda MX-5.jpg
    21,9 KB · Zobrazení: 11
Back
Top