• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Auto Android len cez kábel?

Parada. Ja vyzkousel asi 6 kabelu origo/neorigo a nic.
Ještě mi to píše furt tohle i když stojím. Každej iphone co jsem zkusil naběhl hned. Fakt nechápu co musím udělat.

20220129_161227.jpg
 
Pokud to píše toto, tak je potřeba mít Neutral/P, zataženou ruční brzdu a pak stačí jen odemknout telefon a mělo by to začít fungovat.

Ještě mě napadá, jestli je ten adroid telefon už spárovaný přes bluetooth s Mazdou? Já vždy musel nejdřív spárovat přes bluetooth a pak se dalo poprvé spustit Android Auto.
 
Telefon spárovaný přes bluetooth s Mazdou. Páka na P, zatažená ruční brzda. Zkoušeno s nastartovanym motorem i s vypnutym a jen oživenej systém.
Stejně se tam ta hláška objevuje.
V menu infotaimentu jsou položky Android Auto a Car Play šedě, v menu zařízení je položka Android Auto zafajfknutá.
Nebude třeba nějak aktualizovat firmware v autě? Zaráží mě, že Car Play s iphonama jede v pohodě tak nevím kde je chyba.
 
Ked mas moznost vyskusaj iny android telefon. Mozno ma nejaky problem zrovna ten tvoj. Nejake security povolenia alebo co.. len nahlas premyslam, neviem... Aha videl som vyssie ze mas 2 samsungy. Tak skus iny. Ja mam xiaomi a bez problemov ide.
 
Zkoušel jsem od ženy Samsung A41 a taky nic. Švagrův nějakej Samsung vyšší řady a taky nic.
Zkusím ještě nějakej jinej, dětičky měli nějakej Xiaomi, ale teda fakt nevím.
 
A daný Android komunikuje přes kabel s něčím jiným?
Detekuje ho notebook/PC a rozjede se Smart Switch Samsung aplikace třeba?
Pouze další informace do mozaiky.
 
Mě jednou pomohlo, když se mobil odmítal připojit k android auto, zrušit párování a znovu napárovat bluetooth. Také je dobré mít aktuální verzi android auta v mobilu. Nemáš náhodou zakázané aktualizace ? Kolegovi přestal mobil komunikovat a pomohlo dát novou verzi AA. To ale bylo v Androidu verze 9. Desítka má AA už v systému.
 
A daný Android komunikuje přes kabel s něčím jiným?
Detekuje ho notebook/PC a rozjede se Smart Switch Samsung aplikace třeba?
Pouze další informace do mozaiky.
Teď sem zkusil notebook a telefon to našlo. Ještě zkusím doma ten Smart Switch, na noťas nemůžu nic instalovat.

Jinak Android mám 11 tku a Android Auto je 7.1.614574 aktualizace mám povolené.

Ještě k tomu AA, na tom USB modulu v loketce auta není zobrazena ta ikonka telefonu u USB portu, ale nějak předpokládám, že když Iphone naběhne tak by to tam mělo být. V menu infotaimentu ty nabídky jsou také.
 
Teď sem zkusil notebook a telefon to našlo. Ještě zkusím doma ten Smart Switch, na noťas nemůžu nic instalovat.

Jinak Android mám 11 tku a Android Auto je 7.1.614574 aktualizace mám povolené.

Ještě k tomu AA, na tom USB modulu v loketce auta není zobrazena ta ikonka telefonu u USB portu, ale nějak předpokládám, že když Iphone naběhne tak by to tam mělo být. V menu infotaimentu ty nabídky jsou také.
Fajn, jak ho vidí NTB, tak komunikace je 99% ok, najede i Smart Switch... jsem o tom přesvědčen.
Moje S21 5G má sice Andorid 12, ale ta verze AA je identická, taky 7.1.614574-release.
M6 ikonku phone u jednoho USB portu má, závislost iPhone komentovat neumím.

Nápady mi tím a zatím došly. Ještě nasdílím, že nedávno jsem měnil S10 za S21 a pře-párování šlo snadno, resp. hned napodruhé podle asistenta v telefonu a pár uživatelských nastavení a bylo (žádný raketový inženýring). Kabel tam mám třetí, ale vždy to buď chodilo nebo nechodilo (tvrdě vypadlo). Ukazovalo to na "opotřebovaný" USB-C konektor, kabely z Amazonu většinou... tak ho jednou za 6-8m měním. Při vypadnutí to prostě pípne, obraz používané aplikace (třeba navigace) zmizí z displeje Mazda a hned se chytá na zapnuté blue-tooth atd.
 
Tak díky všem za snahu pomoct. Nakonec sem to rozchodil a ani v podstatě nevím jak.
Dal jsem Android Auto v správě baterie aby běžela pořád na pozadí.
V aplikaci AA sem vymazal znovu paměť i data.
Resetl sem mobil když byl připojenej v autě na kabel v USB diře pro AA.
Pak sem odpojil a připojil kabel a nějak se to chytlo.
Co z těchto kejklí pomohlo netuším, ale aspoň už vím že to funguje ?‍♂️
 
Tak díky všem za snahu pomoct. Nakonec sem to rozchodil a ani v podstatě nevím jak.
Dal jsem Android Auto v správě baterie aby běžela pořád na pozadí.
V aplikaci AA sem vymazal znovu paměť i data.
Resetl sem mobil když byl připojenej v autě na kabel v USB diře pro AA.
Pak sem odpojil a připojil kabel a nějak se to chytlo.
Co z těchto kejklí pomohlo netuším, ale aspoň už vím že to funguje ?‍♂️
To by mohl být ten běh na pozadí. Samsung si vymýšlí kraviny a rád zabíjí aplikace na pozadí, čímž rozbíjí kde co. Podle Samsungu by to mělo být kvůli šetření baterie, ale paradoxně to je často spíš naopak. Viz https://dontkillmyapp.com/ Nebo možná ta paměť a data, to je taková Androidí varianta: „Zkoušeli jste to vypnout a zapnout?“ ;)
 
s tím souhlasím, mám svůj první Samsung a to zabíjení nepoužívaných aplikaci mě spíš rozčiluje, než by mi dělalo radost...zabije to třeba appku od banky na notifikace pro přihlášení, já mám několik účtů, ale používám primárně jen 2 a nedávno jsem si na jeden déle nepoužitý účet posílal 3x kod a až pak mě napadlo, že to bude uspaný...
 
No třeba ženě se pořád odpojujou Garmin hodinky a taky na to nemůžem přijít. Nepomohlo ani to co jsem udělal s Android Auto, ale to už jsme OT
 
Ahoj, snažil jsem se přečíst X-krát celé fórum, stejně nejsem v tomhle zběhly, tak se zeptám:

Lze se připojit přes kabel k Android auto? V mobile ho mám, mám tam 11tku, pak už je to jen o tom, nějak trafit ten zpusob, který píšete v diskuzi ( paka na P, ruční brzda apod) alebo je tam nějaka alternatíva, že to auto neco nemá a proto to nejde.

Byl jsem nedávno v servisu, prý udělali aktualizaci software. Celkově v aute nemám ani na výbeř zaškrtnou položku připojit k AA a když to dám přes mobil jako pokyn v nastaveních, tak mi píše ať připojím kabel a tam to skončí.

6tka, 2015 po fc.

IMG_20220616_172135.jpg
 
ja mam datovy kabel z číny používám motorolu a funguje to nevěděl jsem že to musím nastavit také v mobilu
 
Back
Top