• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Auto Foto

Alíkbalík

výkonný člen KLANu
67
Hezký den všem,
baví mě fotit auta, pár let se věnuji přímo tomu, jinak fotím na volné noze od roku 2002.
Menší výběr z fotek zde: https://500px.com/sambi_photo
FB: https://www.facebook.com/FotoAutojedna

Rád bych zde prezentoval svou práci - focení aut členů Mazdaklanu.
Mobil má dnes každý a vyfotit si auto je poměrně jednoduché, nicméně perfektního výsledku se dosahuje poněkud složitěji. Fotím na plnoformát zrcadlovku, používám 2-3 záblesky s dálkou, polarozační filtr atd. Následně úprava surových dat v programu Lightroom, následně korekce a retuše Photoshop. Výsledné foto je možné tisknout do formátu A0, zarámovat a může dělat radost.
 
Poslední úprava:
Já to auto teda neznám a fotky jsou super, jak prezentace přímo od výrobce...
 
Ja bych se prihlasil, chtel bych nejake pekne fotky sveho auta. Ale potrebuju jeste udelat nejake korektury (na aute) a pak nevim, jake okoli/pozadi by se mi libilo :rolleyes:.
 
Ja bych se prihlasil, chtel bych nejake pekne fotky sveho auta. Ale potrebuju jeste udelat nejake korektury (na aute) a pak nevim, jake okoli/pozadi by se mi libilo :rolleyes:.
Jasně můžeme se domluvit, ideálně kolem Prahy, ale mohu dojet kamkoliv.
S pozadím je to těžké, když už je to slušné nedá se tam vjet, ideální se jeví sobota brzo ráno, přes léto mezi 5-7.
To je všude prázdno a dá se v klidu fotit.


Dnes si @Natural vzal do péče mojí BLku. Pokud by byla možnost se s @Alíkbalík domluvit na zítřejší dopolední přebírání vozu, byl bych vděčný ;) .
Rád se domluvím, jen "zítra" je vážně moc narchylo.
Ideálně 10 dní předem, je třeba vše rozplánovat, jak časově tak s ohledem na místo focení.

Více klidně v poště
 
V pohodě, to bylo myšleno s nadsázkou :). Je mi jasné, že je třeba to domlouvat několik dní dopředu. Poznačím si do poznámek, abych tě kontaktoval po domluvě podzimního @Natural -izování. Tedy pokud na mě nějaký termín vyjde :rolleyes:
 
@Alíkbalík sis updatoval svůj profil, jsem tě chtěl pochválit za tu spotřebu tvého vozu, ale už je pryč...předpokládám, že ta černá "šelma" je tvoje auto.
 
@Alíkbalík sis updatoval svůj profil, jsem tě chtěl pochválit za tu spotřebu tvého vozu, ale už je pryč...předpokládám, že ta černá "šelma" je tvoje auto.
7,4 je dobrá spotřeba? Díky, to bylo celou zimu, teď i díky různým zůžením na dálnici, mám průměr kolem 7,0.
šelma je má ano :D
 
Noo, docela ano díky, dovedu si představit podvečerní slunce do skály a auto u kolejí, díky za tip. Můžeme někdy zrealizovat.
Podvečerní slunce tam svítit nebude. :) Jinak zdravím kolegu, taky jsem se i tím 14 let živil.
 
Podvečerní slunce tam svítit nebude. :) Jinak zdravím kolegu, taky jsem se i tím 14 let živil.
Aha, to je ze zkušenosti, nebo přes nějakou apku a mapy ?
Tak to je pěkné, to jsem netušil, dá se někde mrknout na fotky, rád se podívám ? Díky
 
Stačí ten pohled, co sem dal @Vitus. Skála je severozápadě. Já jel vždycky jen v printu. Tuning Magazine, Autosport & Tuning, německé časopisy (Autotuning, Tuning aj.) od 2003. Ale něco recyklovaného najdeš na http://autofun.auto.cz/tuning/tuning-cup/ ...
Ale podíval jsem se schválně na poslední kusy, co jsem nafotil...
Zobrazit přílohu 22406 Zobrazit přílohu 22407 Zobrazit přílohu 22408 Zobrazit přílohu 22409 Zobrazit přílohu 22410 Zobrazit přílohu 22411
Aha, ok.
Tak to je slušná práce, moc pěkné. Super fotky. Ta fialová musela potrápit, vypadá to na hodně lesklý lak = mraky odrazů.

Já se dostal přes nutnost produktové fotky k eventům a focení pro různé agentury až k focení aut do kalendářů.
Fotil jsem kde co, jen svatbu žádnou :)
Největší oříšek posledních let bylo vyfotit malbu airbrushi na tělo modelky ve tmě, barva je uv aktivní a záři jen odrazem uv spektra.
Nakonec Sigma 35mm F1,4 bylo řešení.
 
Poslední úprava:
Back
Top