• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Autobaterie (typ, kapacita, výkon)

Jaké máte zkušenosti s originál Panasonic? Za jak dlouho jste ho měnili?
Já ji měnil po 4,5 letech od uvedení auta do provozu.

Original Panasonic 4,5 roku, následne Varta (Blue Dynamic) približne rovnakú dobu.
 
Poslední úprava:
U nás Varta Silver na Almeře 6. rokem, předtím byla 2-3 roky v předchozí Almeře, ale předepsaná je tam 45Ah, já koupil 63Ah, to výdrž taky částečně prodlouží, příští podzim jde auto na odpočinek, tak to už vydrží
 
Pro ty, kteří kupují Varta nebo Bosch jsem našel kódy výroby. Určitě se hodí.. zvláště, když vám prodavač tvrdí, že je zaručeně jen pár měsíců stará :)

Jsou to číslice v pořadí 456 na vylaserovaném čísle na obalu.

Varta-Bosch-DDD-codes.jpg
 
Ahoj, měním poprvé, auto koupeno před dvěma lety s baterií Starline 60Ah (netuším jak byla stará). Dneska jsem sednul do auta a kontrolky se rozsvítily, ale starter točí pomalinku, kontrolky blikají a pípají, nechytne to. Nechce se mi to oživovat, bude tam v pohodě tahle?
VARTA BLUE Dynamic 60Ah, 12V, D47
 
Aha sory, u mobilu na stojaka nejsou vidět podpisy
baterie GH.png
Takže pokud ti tam 60Ah vleze rozměrama klidně použij
 
Tak do M6 GH jsem koupil novou baterii VARTA BLUE Dynamic 60Ah, 12V, D47, najel na ní asi 200km, pak auto stálo od 1 května, takže asi měsíc a půl a dneska baterie vybitá. Je to normální? Přijde mi, že by to měla vydržet... a teď co s ní - má smysl kupovat startovací zdroj nebo spíš nabíječku do zásuvky a baterii nabít?
 
Tak ju nabi a zmeraj či nemá nejaký odber na nenastartovanom aute. Robila mi to GG napríklad, môže byť niekde nejaký elektrický problém. Ak je v pohode baterka by mala mesiac vydrzat. Môj otec ale napríklad dobija baterku hneď jak auto stojí 5-6 dni.
 
Kuko116: jasně, teď jsem koupil nabíječku, baterii musím vytáhnout z auta a doma ji nabiju. A pak uvidím. Kromě resetu hodin a rádia ještě něco hrozí? Když jsem odpojoval původní a měnil za tuhle, tak se stalo jen toto. Ještě přemýšlím - auto se zamkne i bez baterie nebo je zamykání na ni navázané?
 
@Sphynx bez baterie auto zamkneš jedině manualně ;) ale jde zamknout centrálem a pak odpojit baterii a zaklapnout kapotu :cool:, zkusil bych nejdřív mechanický zámek na dveřích jestli funguje...:):)
 
@devil5 dík za info, u řidiče je normálně zámek, centrál odemykám mechanicky, protože mi klíčky neustále vybíjejí knoflíkovou baterii, takže tam ne vždycky mám novou a tak neodemykám dálkově. Takže jestli myslíš tohle, tak to funguje. Ale vyzkouším to.
 
Ešte sa ti resetne skrtiaca klapka takže po výmene batérie nejakých 30-40 km s bude učiť nový voľnobeh.
 
Máš tam u něčeho velký odběr (nemáš neorigo displej misto radia?). Nedavno se tu objevila infprmace, že lidi co parkovali auto doma a tudíž nezamykali, měli stejný problém. Nezamknuté vozidlo má aktivní některé moduly a značně rychleji se vybíjí baterie.
Každopádně pokud se ví že auto bude déle stát, je lepší baterii ofpojit a schovat do chladu, třeba do sklepa
 
@no_hits ne ne, rádio je původní. A auto stojí ve městě na ulici, takze je zamčené. Není v něm nic zvláštního, nevim, co by to mohlo vybít. Běžně stálo třeba tři týdny, občas i měsíc a v pohodě. Ale jak to bylo měsíc a půl, tak už byl problém, to se vybila stará baterie, tak jsem myslel, ze je špatná a vyměnil jsem ji za novou a ta se po měsíci a půl vybila taky. Teď jsem ji dobil, vrátil do auta a startuje to. Ale nevím, jak zjistit, jestli je tohle normální případně co tam má ten odběr, co by ji vybil.
 
Změřit dobíjení, klidový odběr. Také to můžou dělat hodně krátké trasy kdy se baterie víc vybije než dobije. Pak když se auto odstaví je bazerie KO
 
@no_hits jasně, jezdím ale spíš delší trasy, kolem 80-100 km. Po městě jezdím s autem minimálně. Něco tam asi bude tu baterii ucucávat. Jak bych to mohl změřit? Normálně multimetrem na baterii? Nebo nekde jinde?
 
Jj multimetr co největší rozsah na proud a zapojit mez baterku a + kabel s očkem
 
Jaka je spravna baterie do 2.5 ?? ja tam mam nejakou mrnavou jak z felicie...uz se mi ji teda 2x povedlo vyflákat uplne na nulu a ted ji staci abych chvili neco delal v aute a svitily dvere nebo kufr a ma dost...asi ma uz hodne snizenou kapacitu
 
Back
Top