• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Autolabs - Automaticke prevodovky (Ruzomberok)

Wesker

výkonný člen KLANu
301
Zdravim Vas!
Dnes som bol v spomenutom servise na nasledujuce ukony:
- preplach prevodovky
- vymena oleja v prevodovke
- vymena filtra, cistenie vane a diagnostika

Material som si doniesol sam (13l Ravenol ATF FZ z toho 8l napln a 5l preplach) a doniesol som aj filter Vaico, kt. mi dal este predosly majitel auta.
Cestoval som sem az z Kosic (cca 230km) kvoli tomu, ze na servis bolo nespotecne vela kladnych recenzii a hlavne mali uz skusenost s Mazdami a NAJDOLEZITEJSIE sustredia sa cisto na automaticke prevodovky (aj repasy, opravy a podobne). Cize ziadny rychlokvaskovi vsevedkovia :)
Na vychode o nicom podobnom neviem.
Cena prace bola 150e a trvala 2h.
Pristup odborny, technik si sem tam popi**je, ale spravi to co ma.
Poskytli mi aj fotky z vymeny, ktore sem pridavam.
BTW ten Vaico filter je vraj dost shit, cize nabuduce radsej stavte na original diel ;)

Vymena prebehla pri 269tkm a bola to zrejme prva komplet vymena aj s preplachom, predtym majitel menil len cast vo vani + filter.
Urobili mi aj diagnostiku, ziadne chyby sa nenasli a prevodovka vyzera byt v bezchybnom stave :)
So sluzbami som bol spokojny a mozem tento servis len doporucit.

mazda-6-2015-filter-vymena-4.jpgmazda-6-2015-hydrorozvadzac-6.jpgmazda-6-2015-olej-treba-menit-2.jpgmazda-6-2015-olejova-vana-3.jpgmazda-6-2015-olejova-vana-5.jpgmazda-6-2015-preplach-9.jpgmazda-6-2015-stroj-preplach-8.jpgmazda-6-2015-vymena-filtra-7.jpegmazda-6-2015-vymena-oleja-v-prevodovke-1.jpeg
 
Poslední úprava:
Ahoj.
Naozaj je potrebné kupovať až 13l oleja ? V návodoch na youtube borci menia necelých 5l oleja ked daju dole olejovú vanu a menia oil filter. Myslíš, že v prevodovke sa ešte niekde schováva 3l oleja ?
Mám v pláne kúpiť CX5 2.2 s automatickou prevodovkou a 140kkm a predpokladám, že v autorizákoch olej v automatickej prevodovke nemenili.
 
Ahoj.
Naozaj je potrebné kupovať až 13l oleja ? V návodoch na youtube borci menia necelých 5l oleja ked daju dole olejovú vanu a menia oil filter. Myslíš, že v prevodovke sa ešte niekde schováva 3l oleja ?
Mám v pláne kúpiť CX5 2.2 s automatickou prevodovkou a 140kkm a predpokladám, že v autorizákoch olej v automatickej prevodovke nemenili.
Schová se v hydrodynamickém měniči a v "mozku" převodovky u přepouštěcích ventilů.
 

Podobná vlákna

Back
Top