• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Brzdové destičky, kotouče a bubny

Minotaur2

nový člen
4
Včera sem řešil pískání pravého předního kola se svým servisákem. Po kliknutí na desky se ukázalo že píská indikátor sjetí brzdových destiček- plíšek co začne dřít kotouč, a desky jsou opravdu v posledním tažení. Údiv servisaka nastal po sdělení najetých kilometrů, pouze 22tis. Kolik drží brzdový desky vám? Na tak málo sem nebyl teda dřív zvyklý.
 
Ahoj, pred mesiacom som bol na servisnej prehliadke, technik mi povedal, že doštičky už končia a bude treba vymeniť aj kotúče - po 23000 km! Pozrel mi to môj servisák, vymenil doštičky - kotúče sú ešte ok. Ale tiež ma zarazilo, že tak skoro odišli. Vysvetľujem si to tým, že jazdím 95% mesto - plyn, brzda dookola.
 
Včera sem řešil pískání pravého předního kola se svým servisákem. Po kliknutí na desky se ukázalo že píská indikátor sjetí brzdových destiček- plíšek co začne dřít kotouč, a desky jsou opravdu v posledním tažení. Údiv servisaka nastal po sdělení najetých kilometrů, pouze 22tis. Kolik drží brzdový desky vám? Na tak málo sem nebyl teda dřív zvyklý.
Ekologické materiály si vybírají svojí daň - bohužel z našich peněženek.
Já mám zase po 4 tis. najetých km zvlněné brzd.kotouče. Záruka je na ně pouze 1 rok - spotřební díly.
 
Tak jste mě trošku vyděsili, že jsem si šel sundat cvičně kolo a omrknout destičky. Levá strana cca 7mm a pravá strana cca 5mm, nájezd 17tis. Takže to opravdu moc nevydrží, vzhledem k faktu, že nové mají 15mm.
 
Nevím, kolik mm mají nové, ale u mé 3BN měli dle protokolu z 1.garančky při nájezdu cca 14tis. přední i zadní 8mm.. Při 2.garančce měli přední 7mm a zadní 8mm - nájezd cca 29tis. Jak pečlivě to měřili nevím.


Odesláno z mého ANE-LX1 pomocí Tapatalk
 
Dával niekto na M2 brzdy ktoré vydržali dlhšie ako sezónu ? Niečo vyskúšané čo nepráši , nezvlní sa a nepíska ? Skúsenosti s EBC ?
 
Aktuálně mám cca rok ATE CERAMIC
a TEXTARy (jen PRO, nedělají se bohužel PRO+)
a jsem s tím velmi spokojen, nic nepíská.
Dneska jsem dával nové bubny, protože mi je jeden člověk před časem vyhřál do oválu (jel se zataženou ručkou a nechal to tak i po dojetí). Jsou sice na RHD,
ale jdou použít i na LHD (DA7R26251), jen jsou bez povrchové úpravy, tak jsem je odmastil a vzal černým matným sprejem.

IMG_20240105_155122.jpg IMG_20240105_165252.jpg
 
Ty jo já teda nevím konkretne milimetry ale při přezouváni na zimaky jsem měl odhadem 75-80% destiček. Nájezd byl 24 000 km a teď mám 32 000 a žádné pískání ze by byli desky v tahu. Jezdím převážně dálky ale nemohu říct ze bych brzdy šetřil sám si říkám jestli mají po 6 letech shnít kotouče tak ať jdou na výměnu alespoň trochu sjeté. Schválně se v létě podívám jaké jsou desky po zimě. Ale nizkou životnost slychavam často u novějších aut tak možná ni émeko materiály jak psal kolega.
podle první garančky 15 000 km a brzdy 8 mm.
Ale je to asi i jako s pneumatikami myslím si ze origo desky nemají 15 mm ale budou mít reálné méně. pneumatiky měli také větší vzorek dříve.
 
Poslední úprava:
Vtedy mi odisli kotuce lebo som ich zabehol na ukruhu pri škole šmyku (🙈) a boli zvlnene.
TRW kotuce piskaju po par sto km, odporucam vyhnut sa tejto znacke
 
Po 8 měsících a nájezdu 8000km jsem měl na "jarní prohlídce" zapsáno Stav brzdových destiček Přední i zadní 8mm, a na první garančce po 12 měsících a 11500km mám napsáno Stav brzdových destiček Přední 8mm a zadní zůstalo bez uvedení tloušťky. Teď mám najeto asi 15000km a teď v lednu to občas (jen někdy) tichounce při dobržďování pískalo. Auto je garážované.
 
Mám najazdené 97 000 km a brzdové doštićky sú pôvodné. Teraz pri prezúvaní odmerám ich hrúbku a som zvedavý. To čo udávaš je nejaká haluz.
 
Moje zkušenost. Výměna destiček po 45tis km. S tím jsem v pohodě. Měnil jsem kvůli opotřebení a občasného pískání od brzd. Akorát nechápu proč se to ozývalo za jízdy v době kdy jsem nebrzdil. Po asi 2 tis. km po výměně stejné pískání zpět. Má někdo podobnou zkušenost? Na jiných autech mi brzdy občas pískaly, ale jen při brzdění nebo dobržďování.
 
Demontovať, všetko vyčistiť skontrolovať lahkosť pohybu platničiek v drážkach, premazať a zložiť. Malo by to pomôcť a keď nie tak sa previezť na Chopok alebo Snežku a dobre z kopca prebrzdiť :)
 
Včera sem řešil pískání pravého předního kola se svým servisákem. Po kliknutí na desky se ukázalo že píská indikátor sjetí brzdových destiček- plíšek co začne dřít kotouč, a desky jsou opravdu v posledním tažení. Údiv servisaka nastal po sdělení najetých kilometrů, pouze 22tis. Kolik drží brzdový desky vám? Na tak málo sem nebyl teda dřív zvyklý.
Presne toto som aj ja teraz riešil. 25tis a sú fuč.

Moje zkušenost. Výměna destiček po 45tis km. S tím jsem v pohodě. Měnil jsem kvůli opotřebení a občasného pískání od brzd. Akorát nechápu proč se to ozývalo za jízdy v době kdy jsem nebrzdil. Po asi 2 tis. km po výměně stejné pískání zpět. Má někdo podobnou zkušenost? Na jiných autech mi brzdy občas pískaly, ale jen při brzdění nebo dobržďování.
Máš tam tie pliešky? Lebo mne ich tam nedali mal som presne ten istý problém. 20240328_093032.jpg
 
Back
Top