• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér CX5 2016 - "chrastění" pod palubní deskou

Jarva

nový člen
3
Při jízdě po nerovnostech je slyšet cca uprostřed pod palubní deskou "chrastění". Máte někdo obdobný problém, případně řešení. Našel jsem TSB kde radí dotáhnou šrouby pod plastovým kytem v oblasti uchycení stěračů, ale ty dotažené jsou.
 
Může to dělat držák airbagu ve schránce před spolujezdcem který chrastí uvnitř o plast. Máme podobnou zkušenost za sebou.
 
Ahoj, tak po dlouhém laborování jsem na zdroj "chrastění" konečně přišel. Onen zvuk vydává spojení palubní desky s čelním sklem. Na spojení je od výroby molitanová páska, ale v některých místech bude asi vytlačené nebo nebude umítstěne zcela přesně. V případě nízkých teplot, kdy dochází ke smrštění plastů, se hluk zvyšoval. Objednal jsem expanzní pásku kterou se pokusím mezi sklo a nejzašší hranu palubní desky nalepit a ta by měla mezeru utěsnit.
 
Něco podobného jsem měl kdysi u předchozího auta (Picasso). Vyřešil jsem to nacpáním asi čtyř mirelonových cca 3cm kousků mezi sklo a palubku.
 
Back
Top