• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Denní svícení - aktivace

XP3

rodinný člen KLANu
275
Zdravím , přivezl jsem novou MX-5 jak zapnout automatické denní svícení ? Poradíte mi ?
 
Nepomáhá, zkoušel jsem variantu vypnuto a popojet, AUTO a popojet, svití pouze při zapnutí parkovaček nebo potkávaček.
 
A zkoušel jsi víc popojet? Já když popojíždím do 5 km/hod tak se mi taky nerozsvítí. Prakticky to nemám jak zkontrolovat, ale vždy mě potěší ten pohled, když najíždím proti nějaké výloze.
 
Já mám takový pocit, že se mi rozsvítí hned po nastartování. Zítra to zkusím.
 
Problém vyřešen, v poloze vypnuto nebo auto je nutné jet rychleji než 5km/h automaticky se rosvítí. Přizatažení ruční brzdy zhasne.
 
No tak sláva. 5 km/hod, to je rychlost chůze, ale pořád jízda. Zajímavé:confused:: odporuje to Zákonu: par.32: "Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu..."
 
Vše je v pořádku po rozjeti nad 5km/h to i po zastavení svítí dokud nevypnu zapalování nebo nezatáhnu ruční brzdu. Potom se musí celý proces opakovat
 
Mám také němce a denní světla svítí ihned po nastartování. Nastaveno mám automatiku a v tunelu se rozsvítí ihned a potom zhasne. Určitě oceňuji, že při denním svícení je aktivní (svítí) i zadek ?.
 
Back
Top