• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Dojezdové kolo vs. opravný kit vs. asistence

himself

výkonný člen KLANu
182
Chci se zeptat zkušeňáků, jak řeší defekt pneu. Na předchozím autě jsem měl jako rezervu plnohodnotné kolo, tak je to (nebo nouzová dojezdovka) pro mě přirozené řešení. Shledal jsem ale, že celá ta sada do kufru stojí +/- 15k, což mi přijde sakra dost. Existuje nějaké alternativní (levnější) řešení, nebo spoléháte na asistenci? Na tu jsem moc dobrých referencí neslyšel a opravný kit, ten bych snad radši ani nevybaloval...
 
Vozím v kufru dojezdovku.Dávat ranec peněz za to obložení pod podlážku jsem nechtěl.
 
Ja sem dostal kit s dojezdovkou v ramci nake akce "zdarma". Nastesti, protoze je to (bohuzel) typicky mazdacky predrazene! Kupit samostatne dojezdove kolo+hever je mnohem levnejsi, a do toho polystyrenoveho oblozeni se da misto na kolo vydlabat rucne...

Na druhe strane, auto bez rezervy (alespon dojezdove) jiz nechci. Mel sem to "stesti" jednou pri navrate ze sluzebky s*at se s tou lepici sadou, a po druhe to zazit nechci. Radsi budu 10 let vlacet sebou rezervu zbytecne...
 
Pánové díky za reakce, pustím se do toho někdy na jaře, až nebude taková kosa. Uvítal bych tedy, kdyby to číňan prodával za tři kila, ale co už.
Boťa vlákno jsem přečet celé, díky za inspiraci. Na jaře se určitě poptám na nějaký osvědčený systém mytí, protože taky chci, aby red soul zářila!
 
Za tři kila asi nebude😄,ale za 3500,-už by se sehnat dalo+ hever.Klíč na kola to už je pakatel.Hlavně to nekupuj v sadě.V té sadě je ten hever silně vachrlatý a nakonec stejně budeš muset koupit nový jako já.😂
 
...Hlavně to nekupuj v sadě.V té sadě je ten hever silně vachrlatý a nakonec stejně budeš muset koupit nový jako já.😂
On ten klic ze sady taky za moc nestoji. A vlastne ani to kolo! Nenapadlo me to zmerit, ale neveslo by se do te diry v podlaze i normalni kolo? Alespon to mensi (v mem pripade 17")...
 
On ten klic ze sady taky za moc nestoji. A vlastne ani to kolo! Nenapadlo me to zmerit, ale neveslo by se do te diry v podlaze i normalni kolo? Alespon to mensi (v mem pripade 17")...
Co znamená, že to kolo za moc nestojí? Jako že mě nechá ve štychu i rezerva? :)
 
Do mé 6GJ nevleze ani ta 17" pouze dojezdovka což je polovičaté řešení ale lepší než nic... Nesmí být na přední nápravě, rychlost max 80 a na dlouhou cestu to moc není, fakt jen na dojetí do pneuservisu🤔 když jsem zažil jak funguje asistence tak sebou asi začnu vozit k té dojezdovce ještě knot (dnes zastaralé řešení - vím) a pneu si radši na cestě zalepím sám a dofouknu 12V kompresorem🤣🤦 taxi co se motá po městě asi rezervu fakt nepotřebuje ale u nás za městem není signál takže si člověk musí poradit sám😁
 
On ten klic ze sady taky za moc nestoji. A vlastne ani to kolo! Nenapadlo me to zmerit, ale neveslo by se do te diry v podlaze i normalni kolo? Alespon to mensi (v mem pripade 17")...
Myslím že ne.Ta dojezdovká je tam akorát.😐

Co znamená, že to kolo za moc nestojí? Jako že mě nechá ve štychu i rezerva? :)
To si nemyslím.Ta moje vypadá celkem v pohodě.😁
 
Koupit dojezdovku i s heverem a klíčem na kola od Mazdy za nabízenou cenu 14k je tak trochu o nenasytnosti.
Pořídil jsem kolo + hever za třetinu jejich ceny. Klíčú se mi válí v garáži dost. Bez rezervy bych nejel ani pro noviny.
 
Kde a akú? Ja nemôžem zohnať už dlho dojazdovku do mojej (síce BM ale malo by to byt jedno). Mazda ponuka kit za 700€ (🤣🤣🤣🤣)
 
Pamatuju jak jsem na M6MPS chytnul hřebík do kola v Třeboni. Tak jsem si vyndal tu krásnou žlutou dojezdovku, která se tehdy ještě normálně dávala k autu a kolo přehodil. No asi po 5km jsem to vzdal. S tím se nedalo jet (a to nemluvím o max. rychlosti co se s tím dá jet) a při představě, že mě čeká ještě dalších 130km do Příbrami jsem raději ten žlutej plech na první benzínce sundal, nahodil jsem zpátky kolo s hřebíkem, nafoukal na 3 atmo a s tím jsem dojel až domů.

Čistě za mě: To žlutý dojezdový kolo opravdu splňuje zvůj význam jako nouzový kolo na dojetí do nejbližšího pneuservisu, když si třeba na tom normálním kole tu pneu roztrháte. Pokud má někdo možnost, tak za sebe doporučuji koupit plnohodnotný 5tý kolo nebo mít nějakou sjednanou mobilní asistenci.
 
Plnohodnotne piate vozim zo sebou (keďže teraz mám obuté zimné tak nosím jedno z letnej sady a v lete opačne) ale zavadzia to v kufri, nedá sa to dobre uchytiť lieta to atd. Preto som rozmýšľal nad dojazdovou (správnej veľkosti) nech je kľud.
Čo znamená že sa s tým nedalo ísť?
 
Back
Top