• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Dojezdové kolo

Kosta

nový člen
9
Zdravím kolegy, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s doplněním dojezdového kola, Mazda CX3 2019. Jde mi o to, jaký vlastně je ten správný rozměr, viděl jsem už 3, jednak na stránkách Mazdy, jednak v Mazda shopu, jiný je v servisním manuálu, tak nevím, možná je to jedno. Ale mám obavu, když dokoupím ty 2 polystyrény do kufru, aby se tam kolo vešlo. Mysím, že by asi byla nejlepší 16 palcová verze. Na autě mám letní 18 a zimní 16. Pak jsem ještě nepochopil, jestli i s rezervou můžu nechat dekl kufru v dolní poloze, nebo v té vyšší s menším kufrem. Mě se prostě ta sada s mlíkem nelíbí a při proražení pneumatiky je to stejně na nic. Rád bych znal vaše názory, případně tipy.
 
Já osobně to mliko nehodlám použít. Za 17 let jsem ještě nepichl nicméně pokud se tak stane tak asi využiji asistence z pojistky. Rezerva zmenší kufr a navíc to stojí randal včetně těch vyplní. A na závěr mám obě sady 18 kola a takové kolo tam ani nedostanu. No upřímně sám nevím co vymyslím jestli pichnu

Mazda 3 BN
 
Zdravím kolegy, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s doplněním dojezdového kola, Mazda CX3 2019. Jde mi o to, jaký vlastně je ten správný rozměr, viděl jsem už 3, jednak na stránkách Mazdy, jednak v Mazda shopu, jiný je v servisním manuálu, tak nevím, možná je to jedno. Ale mám obavu, když dokoupím ty 2 polystyrény do kufru, aby se tam kolo vešlo. Mysím, že by asi byla nejlepší 16 palcová verze. Na autě mám letní 18 a zimní 16. Pak jsem ještě nepochopil, jestli i s rezervou můžu nechat dekl kufru v dolní poloze, nebo v té vyšší s menším kufrem. Mě se prostě ta sada s mlíkem nelíbí a při proražení pneumatiky je to stejně na nic. Rád bych znal vaše názory, případně tipy.
Na dokoupení polystyrenu se vykašli a raději si je udělej, chtějí za to nehorázný prachy, kolem 1500,- ?(já už si je na CX-5 vyráběl)
Myslím, že když dáš dojezdovku, už nedáš dekl do spodní pozice, proto tam jsou ty polystyreny, aby se to zvedlo ?. Kdysi jsem dojezdovku taky řešil https://www.mazdaklan.cz/threads/vladas75-mazda-cx-3.843/post-28128
 
Poslední úprava:
Zdravím kolegy, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s doplněním dojezdového kola, Mazda CX3 2019. Jde mi o to, jaký vlastně je ten správný rozměr, viděl jsem už 3, jednak na stránkách Mazdy, jednak v Mazda shopu, jiný je v servisním manuálu, tak nevím, možná je to jedno. Ale mám obavu, když dokoupím ty 2 polystyrény do kufru, aby se tam kolo vešlo. Mysím, že by asi byla nejlepší 16 palcová verze. Na autě mám letní 18 a zimní 16. Pak jsem ještě nepochopil, jestli i s rezervou můžu nechat dekl kufru v dolní poloze, nebo v té vyšší s menším kufrem. Mě se prostě ta sada s mlíkem nelíbí a při proražení pneumatiky je to stejně na nic. Rád bych znal vaše názory, případně tipy.
Zadej si vpravo nahoře vyhledávání "Dojezdové kolo" a zjistíš, že takové vlákno už existuje a je tam celkem dost zkušeností.
 
Mám CX3 2019, "dojezdovkypv" mě prodaly kolo a nářadí, staré plato jsem vyhodil, nařezal polystyrény, zakryl deskou a vanou, dno kufru se zvedlo jen o 2cm. Pohoda.
 
Back
Top