• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Dojezdové kolo

Najväčší a najdrahší problém je rezerva. Nemusí byť nová, takže skúsiť hľadať na nete a kúpiť aj nejakú použitú - svoju úlohu splní. Zdvihák, kľúč na koleso a ostatné už nie je problém. Tu máš zoznam áut, z ktorých by dojazdovka pasovať mala. Ja som na M6 kúpil z Hyundaia i40 a samozrejme pasuje...

 
Tak som dal aj ja dojazdovku do kufra. Rozmer 135/80 R 17, z Hyundai i40 aj s polystyrénom do kolesa a zdvihákom. Koleso zapadlo do výrezu úplne perfektne, podlahu to v podstate nezodvihlo (pár mm je ako keby vo vzduchu - trochu voľnejšia, ale nebúcha to, takže za mňa v pohode). Pôvodný polystyrén som vyhodil úplne a poukladal som to tam kadejako dookola rezervy a takisto aj pod plastové kryty do rohov. Prikladám pár foto. A takisto aj porovnanie výšky pneu 225/55 r 19 a 135/80 R 17. Ktorá je ktorá hádam nemusím písať... ;)
Zobrazit přílohu 38734Zobrazit přílohu 38735Zobrazit přílohu 38736

Edit: ... porovnanie výšky pneu 225/55 r 17 a 135/80 R 17 :p
Ahoj, @golfiik odkud jsi ji tedy bral ? Nová/ straší? A na kolik vyšla? A vidím, že v ní máš nějaký polystyrenový pořadač to je copak?
A jaký máš rok výroby auta ? Díky za info.
 
Kupoval som z búračky hyundai i40 aj s tým polystyrénom vnútri kolesa a zdvihákom. Kamarát vykupuje autá buchnuté z poisťovne, a jedno "vhodné" pre mňa mu stálo na ploche, tak som ho ukecal... :) Cena bola kamarátska, tiež som mu ja z niečím nedávno pomohol.

Ale tiež som najskôr hľadal na bazoši, v Poľsku a pod., preto som vyššie dával odkaz z akých áut to môže pasovať. Buď kúpi človek nové (napr. dojezdovakola.com) a zaplatí si za to, alebo skúša hľadať, venuje tomu čas a keď sa mu podarí nájsť, tak ušetrí.
 
JJ super díky, jasný stará nebo nová jak se podaří, hlavně mi šlo o tu vyplň to je hrozny ranec za kousek polystyrenu. :) ;)
 
Kluci, někdo aktuální tip na dobrý klíč na kola a hever? Mazda cx-3.. to blátíčko za 300 v Kelly mi přijde, že není ani na jedno použití.. díky!
 
Ahoj, mám dotaz k tvému vláknu. V listopadu jsem dotahl z DE hnedou GL ku parametry + výbava dtto tvá, nedávno jsem stačil píchnout a po eripetiích s M-asistencí jsem obědnal stejnou dojezdovku a napadá mě jestli ji lze namontovat pomocí shodných matic nebo je potřeba opatřit hlubší (hliníky jsou v dírách hlubší než plech)? Díky za reakci K.
 
Ahoj, mám dotaz k tvému vláknu. V listopadu jsem dotahl z DE hnedou GL ku parametry + výbava dtto tvá, nedávno jsem stačil píchnout a po eripetiích s M-asistencí jsem obědnal stejnou dojezdovku a napadá mě jestli ji lze namontovat pomocí shodných matic nebo je potřeba opatřit hlubší (hliníky jsou v dírách hlubší než plech)? Díky za reakci K.
Ahoj, ještě jsem neměl možnost vyzkoušet, ale předpokládám, že to mu bude stejně jako u Mazdy 6 GY rv:2006 kde byly matice a dojezdovka stejná.
Jelikož jsem loni na jaře kupoval nové matice, tak jsem zkoušen natočení na šrouby bez disku, kdy byli zašroubovány nadoraz. Z toho vyplívá, že nebudeš mít problém.
 
Back
Top