• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Dojezdové kolo

Ale představa akce "kulový blesk" při defektu na přední nápravě (nejlíp levé kolo) na D1 teda nic moc ...
No, a přesně těchto představ se nás snaží hoši z podhradí zbavit; posledně snad (?) p. Faltýnek a lobby okolo... jednoduše na dálnicích self-servis zakáží a autorizují pouze jistou rychlou tlupu... to pak bude "kulový blesk", jen za hroudu zlata (tedy dá se předpokládat v dané atmosféře).

Uvidíme, snad najdou nějakou rovnováhu. Nicméně to je zase kroužek politický a my jsme jen kolečko v soukolí velkého stroje :sweat:
 
Takhle jsem to dělal vždy když jsem měl defekt na předku a pouze dojezdovku. Za 20 minut není co řešit a dojedeš. Já takhle kdysi v neděli odpoledne dojel 200 km z Polska a pohoda.
Už nevím jestli to bylo tady, ale někdo psal, že přijel na dojezdovce až z Chorvatska.....blázen.
 
Tak chlapi. Teď dorazilo po peripetiích s DPD dojezdové kolo. Je to rozměr R17 135/80, takže jak jsem byl poučen, vhodnější rozměr než R17 125/70. S napětím jsem zkusil, zda se tam vleze, a je to na milimetr přesně. Kdyby někdo chtěl zdroj na prodejce, tak mi napište. Později dám foto.

BTW, když mám nůžkový hever s drážkou uprostřed, tak ho mám umístit bez obav dle návodu? Přijde mi , že se tak ničí lak a kastle. Není lepší místo?
Bez názvu.png
 
Ahoj,
řeším taky koupi dojezdovky a uvažuji o té 125/70D17,, ale pokud je více vyhovující rozměr R17 135/80 a můžeš to potvrdit, prosím o kontakt na prodejce.

Děkuji.
Tak chlapi. Teď dorazilo po peripetiích s DPD dojezdové kolo. Je to rozměr R17 135/80, takže jak jsem byl poučen, vhodnější rozměr než R17 125/70. S napětím jsem zkusil, zda se tam vleze, a je to na milimetr přesně. Kdyby někdo chtěl zdroj na prodejce, tak mi napište. Později dám fot
 
Díky, ještě se zeptám jak to máš s polystyrenovou výplní?, nepřečuhuje kolo výš, aby plato sedělo po celé ploše?, Vyřezával si polystyren v původním, nebo jsi kupoval k tomu určený ?
Když jsem zjistil, že originál stojí 4000 tak jsem se na to dost rychle vy.sral....chystám se to vyříznout. Když tam polystyren není, tak dno sedí vpředu a vzadu na plastech. Rezerva to nezdvihá.
 
Když jsem zjistil, že originál stojí 4000 tak jsem se na to dost rychle vy.sral....chystám se to vyříznout. Když tam polystyren není, tak dno sedí vpředu a vzadu na plastech. Rezerva to nezdvihá.
Super, tak že když položíš třeba vodováhu nebo nějakou laťku přes kolo, tak okolní výplň kolem kola na kterém leží plato je výš, chápu to správně?
 
To jsem nezkoušel :), každopádně dno to nezvedá
Já sem to šel teď měřit kolik tam zbývá místa do vrchu a je to přesně 125mm, je přesně na určené kolo, takhle by byla těch 10mm nějak podložit. No nic snad se někomu budou poznatky hodit. Dík za ochotu.
 
Já u GL wagon mám 135/80 a dno to nezvedá, nic nepodkladam...
Já mám Sedan, mezi koly je rozdíl v průměru 41mm, tak že mi na každou stranu 2cm nabývá a rádius na spodku uložení kola nepustí větší kolo dosednout na dno až na plech. U Kombíku to asi vychází třeba jinak, ale u Sedanu to prostě bude o ten 1cm vyčnívat. mám smolíka,hm.
 
Poslední úprava:
Já mám Sedan,hm.
Tak to ti asi moc nepomůžu. Nicméně jsem postavil dno kufru na hranu a vyfotil ti to. Ta rezerva tam není volně, zlehka zamáčknutá a myslím, že není úplně na dně. Jako by dycky jednou stranou povylezla nahoru. Ale i bez šroubu (zatím) dno nezvedá.
20210523_190609.jpg 20210523_190546.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak to ti asi moc nepomůžu. Nicméně jsem postavil dno kufru na hranu a vyfotil ti to. Ta rezerva tam není volně, zlehka zamáčknutá a myslím, že není úplně na dně. Jako by dycky jednou stranou povylezla nahoru. Ale i bez šroubu (zatím) dno nezvedá.
Zobrazit přílohu 34888Zobrazit přílohu 34889

Tak to ti asi moc nepomůžu. Nicméně jsem postavil dno kufru na hranu a vyfotil ti to. Ta rezerva tam není volně, zlehka zamáčknutá a myslím, že není úplně na dně. Jako by dycky jednou stranou povylezla nahoru. Ale i bez šroubu (zatím) dno nezvedá.
Zobrazit přílohu 34888Zobrazit přílohu 34889
Jo jo, u tebe to vypadá dost dobře, asi jak říkáš jedna strana povyleze nahoru. U mne jak jsem to teď měřil tak to nemůže vyjít, jedině že by míra uvedená u rozměru 135/80 R17 nebyla 647,8mm , ale méně, což je třeba i možné.
 
Jo jo, u tebe to vypadá dost dobře, asi jak říkáš jedna strana povyleze nahoru. U mne jak jsem to teď měřil tak to nemůže vyjít, jedině že by míra uvedená u rozměru 135/80 R17 nebyla 647,8mm , ale méně, což je třeba i možné.
Ta míra bude sedět. Zas mi přijde divný, že by dělali jinej prolis pro sedan a jinej pro vagón. Jsem z Vysočiny pokud budeš mít cestu kolem a chceš to otestovat...
 
Ta míra bude sedět. Zas mi přijde divný, že by dělali jinej prolis pro sedan a jinej pro vagón. Jsem z Vysočiny pokud budeš mít cestu kolem a chceš to otestovat...
Cestu bohužel mít nebudu, mám rok 2016, tře tam nějaká úprava mezi mou a tvou Mazdou je. Vycházím z rozměrů prostoru pro kolo a z rozměru kola 135/80 -4cm větší průměr, šíře 1cm a z toho mi vychází že se to u mě nevejde.
 
Ahoj je tu nekdo kdo resil dojezdovku na BN? Rozdil skoro 12% u doporuceneho mi prijde docela hodne.
Rezerva: 125/70 D(R)16 prumer 581,4
Bezny kolo: 215/45 R18 prumer 650,7
Otazka je taky, co se vejde do prostoru na kolo v kufru.
 
Tak som dal aj ja dojazdovku do kufra. Rozmer 135/80 R 17, z Hyundai i40 aj s polystyrénom do kolesa a zdvihákom. Koleso zapadlo do výrezu úplne perfektne, podlahu to v podstate nezodvihlo (pár mm je ako keby vo vzduchu - trochu voľnejšia, ale nebúcha to, takže za mňa v pohode). Pôvodný polystyrén som vyhodil úplne a poukladal som to tam kadejako dookola rezervy a takisto aj pod plastové kryty do rohov. Prikladám pár foto. A takisto aj porovnanie výšky pneu 225/55 r 19 a 135/80 R 17. Ktorá je ktorá hádam nemusím písať... ;)
IMG_5617.JPGIMG_5618.JPGIMG_5616.JPG

Edit: ... porovnanie výšky pneu 225/55 r 17 a 135/80 R 17 :p
 
já to chci taky na jaře řešit, ale vůbec ještě nevím jak se k tomu postavit, navíc tam mám ten SW pod deklem...zkusím poptat přímo v Mazdě na kolik by to komplet vyšlo, ale trochu se obávám že to bude raketa co jsem tak koukal
 
Back
Top