• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Drnčivý plechový zvuk do interiéru

mabu

rodinný člen KLANu
760
M3 v podpisu byla ve čtvrtek na výměně zadních destiček a kotoučů v Car Star a od té doby (nemusí to souviset) při jízdě po nerovnosti zaslechnu vždy kratší či delší zadrnčení do kabiny. Za těch pár desítek kilometrů to detekuji jako vycházející zezadu spíše za spolujezdcem. Kufr i pod ním jsem uklidil, sklo okénka jsem testoval, dveře prohmatal / proklepal, kola dotáhl... nicméně to plechové drnčení trvá. Na rovné silnici nic, ale nerovnost u krajnice ho lehce a na moment probudí. Pomalejší jízda (40-50km/h) pak zadrnčí s větší intenzitou, někdy po kratší, někdy delší dobu ? Nebudete mít někdo, prosím, nějakou další nápovědu atp.?
 
Něco podobného jsem dlouho nemohl odhalit u předchozí kii. Příčina byl uvolněný pritlacny plisek destičky na brzde. Na pohled působil vpořádku..

Mazda 3 BN
 
Zdravím, podařilo se Vám vyřešit tento problém? Mazda 3 BN mi začala po výměně pneumatik podivně drnčit. Děkuji za odpověď.
 
Měl jsem na BM drnčivý zvuk při přejetí nerovnosti, ale jen občas. Nakonec jsme vytahli ze zadniho ramene 3x2x2cm kámen. Zkusil bych si vzít tenký dlouhý klacek a zašťárat tam při shozeném kole. Nikdy bych neřekl, že se něco takového může stát, ale prý se to děje častěji, než by v servisu chtěli.
 
Tak jestli to začalo po výměně pneumatik, tak bych se spíše zaměřil na součásti brzd a krycí plechy kotoučů...
 
Zdravím, podařilo se Vám vyřešit tento problém? Mazda 3 BN mi začala po výměně pneumatik podivně drnčit. Děkuji za odpověď.
Podařilo, ale... :rolleyes:
Při výměně pneumatik jsem vše omrknul a nic nenašel. Pneumatiky (kola) jsem toho času (M3 byla již směněna za CX-30) měnil pomocí originál Mazda jack heveru, místo kliky na točení má takovou tyčku. A když jsem po akci dané ukládal do skrýše na hever v kufru, tak jsem si uvědomil, že tam původně byla volně i vložena (do jedné z děr toho úchytu heveru) právě ta tyčka. Já ji nově raději uklidil do polystyrénového podkladu pod podlahou kufru a od toho okamžiku byl klid. Zpětně se mohu jen domnívat, že když si zadní kola M3 někde hopsala, tak tyčka pohyby kopírovala či jinak napodobovala a o ten plech úchytu atp. to drnkalo do interiéru... blbina :confused:
 
A moje řešení výše jsi už zkoušel? Pritlacne plechy destiček. A neřeš že na pohled jsou ok. Sundat a nasadit znovu. Občas už povolí a chrastí...

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
A moje řešení výše jsi už zkoušel? Pritlacne plechy destiček. A neřeš že na pohled jsou ok. Sundat a nasadit znovu. Občas už povolí a chrastí...

Samsung S22 256GB Tapatalk

Tipujem že by to môhlo biť ono. Presne to som mal na skútru. A to som skoro vykuchal výfuk že je prepážka odhnitá :)
 
No právě. Oni totiž mrchy na pohled drží pevně ale stačí je sundat priohnout a vrátit nebo je koupit nové a byl pokoj ale přijít na to byl fakt děs.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top