• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Hluk od vetra

KANRYO

nový člen
4
caute vospolok, riesil tu uz niekto hluk pri vysokych rychlostiach? akoby take piskanie. nie je to sice moje video, no u mna je to rovnake:
. U mna sa jedna o CX-5 KF 2017.
ked idem cez 170kmh je to az neprijemne. nedavno bolo dost veterno a vtedy to bolo pocut uz pri dialnicnej 130ke.
niekto pise, ze mu nastavili spravne dvere, iny zas ze sa opravilo tesnenie. tu som nasiel aj nejake info k tomu, vid obrazky nizsie. Moja otazka je skor, ci to uz niekto osobne riesil(a vyriesil), ci uz v mazde alebo svojpomocne.
Diky za info

1649674667799.png
1649674678126.png
1649674687608.png
 
caute vospolok, riesil tu uz niekto hluk pri vysokych rychlostiach? akoby take piskanie. nie je to sice moje video, no u mna je to rovnake:
. U mna sa jedna o CX-5 KF 2017.
ked idem cez 170kmh je to az neprijemne. nedavno bolo dost veterno a vtedy to bolo pocut uz pri dialnicnej 130ke.
niekto pise, ze mu nastavili spravne dvere, iny zas ze sa opravilo tesnenie. tu som nasiel aj nejake info k tomu, vid obrazky nizsie. Moja otazka je skor, ci to uz niekto osobne riesil(a vyriesil), ci uz v mazde alebo svojpomocne.
Diky za info

Zobrazit přílohu 40012
Zobrazit přílohu 40013
Zobrazit přílohu 40014
Mě to dělá také,zatím jsem to neřešil,protože to bude těžké.
 
Zrejme se u navrhu CX-5 nepocitalo s tim, ze nekdo bude jezdit 190km/h a ocekavat akustickou pohodu. To auto ma aerodynamiku krabice od bot (jako v podstate kazde SUV) a rekl bych ze nema vubec smysl zabyvat se nakym hvizdanim, protoze pri te rychlosti tam bude tech zdroju hluku hodne...
 
vidim, ze u nas chlapov funguje tzv "selektivny sluch" :grinning:. pisem, ze je to pocut pri 170ke a ked je veterno, tak auto zavyja uz okolo 130ky, a ty reagujes na 190ku v nadpise videa, ktore pisem ze uvadzam len ako priklad.
nebavime sa tu o prirodzenej hlucnosti auta so stupajucou rychlostou, aerodynamike, ci odpore vzduchu. to auto zacne az neprijemne piskat, co je samotnou automobilkou priznany problem rieseny upravou tesnenia dveri, a to vobec nesuvisi s tym, ze je to SUV.

@JarryC preco by to bolo u teba tazke? kvoli zaruke? tam sa na zaruku nespolieham. uz v tych prilohach pisu, ze to riesia len v ramci beznej zarucnej doby
 
Tiež to mám presne tak, ako píšeš...niekedy keď jazdím v DE tak to robí až od okolo 170 km/h (u mňa len ľavá strana na strane vodiča) , niekedy pri vetre v určitom uhle už aj pri 140 km/h...zatiaľ som to nevyriešil, v Mazda servise mi ponúkli nastavenie dverí iba, zatiaľ som to nedal robiť... O tej servisnej informácii "vraj nevedia nič", ponúkajú len nastavenie tých dverí...
 
tiez som sa bol aj v mazde opytat a vyjadrenia sa celkom lisili. zo zaciatku tiez vraj o nicom nevedia. tak som im ukazal vyssie uvedene info...vraj to vidi po prvy krat, ale zacal hladat. po chvili nieco nasiel, ze sa tam to tesnenie podlepuje(to som mu povedal aj sam na zaciaktu :D ), ale ze oni tie problemy este nemali. neskor ze to je len bezna paska, ze to sa da podlepit hocicim. ze na to nie je nijaky diel, lebo to je nejaky ich spotrebny material a oni to vzdy len podlepovali. ako rychlo sa vie zmenit "my o tom nic nevieme" na "my sme to len podlepovali".
tak som sa radsej rozhodol vyriesit to sam. tu to jeden vyriesil po domacky: https://www.drive2.ru/l/586726343689935659/. objednal som si aj nieco taketo https://www.ahifi.sk/tlmiaca-snura-stp-sealing-cord-6-mm.html tak uvidim nakolko toto pomoze
 
U mě to dělá stejně. Je to poměrně nepříjemný zvuk. A nejhorší je, že pokud vezu spící manželku tak při vyšších rychlostech (170 +) to mou ženu vzbudí a..... ?
Prostě mazda na mě bonzuje ??
 
kluci vy mě děsíte...nejezdím sice běžně 170+ ale občas se to stane (v NDR na dálnici samozřejmě ?) a naštěstí jsem tohle nikdy nepozoroval, jako to co je v tom úvodním videu je otřesný, to bych taky určitě řešil, kór když píšete, že se to objeví někdy i při 130kmh...tak snad mě to časem taky nepotká...
 
Ešte napíš, kde presne si tu penu napchal a čím si ju vťahoval do vnútra, keďže treba ju asi vtiahnúť na dlhšom kuse, nie? ??
 
Back
Top