• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Hučení kola - ložiska

r1c1

člen KLANu
56
Ahoj všem,


vlastním M6 GJ wagon 2014 2.0 107kW benál. Před měsícem jsem potkal na PP kolo obrubník cca při 40km/h. Auto jelo cca na 30° ale kolo to dostalo na kolmo, ale šlupka to teda byla a odrazil jsem se do směru jízdy . Každopádně auto jede rovně. Při velké akceleraci a nedržení volantu táhne trochu doprava - kolo jsem nechal znovu vyvážit. Ale ten největší problém je, že při rychlejší jízdě - od 70km/h - slyším hučení od PP kola a pokud zatočím doleva tedy dám více váhy na to kolo, hučení se zvyšuje, naopak pokud zatočím doprava, zvuk se zmenšuje. Je to takové zvláštní hučení, nehučí to pořád v kuse, ale jakoby sinusovka, samožrejmě čim rychleji jedu, tím se frekvence hučení zvyšuje. No napadá mě ložisko, že jsem ho domrvil, co myslíte? Díky! Jinak asi mne ukamenujete, ale jezdím na Vraníkách, tak ty taky hučí, ale jinak a hlavně pořád :D

Jinak plán mám udělat ještě geometrii při přezouvání.
 
Ale ten největší problém je, že při rychlejší jízdě - od 70km/h - slyším hučení od PP kola a pokud zatočím doleva tedy dám více váhy na to kolo, hučení se zvyšuje, naopak pokud zatočím doprava, zvuk se zmenšuje. Je to takové zvláštní hučení, nehučí to pořád v kuse, ale jakoby sinusovka, samožrejmě čim rychleji jedu, tím se frekvence hučení zvyšuje. No napadá mě ložisko, že jsem ho domrvil, co myslíte? Díky!
Dle popisu to s největší pravděpodobností opravdu bude ložisko náboje kola.
 
OEM kód celého náboje (ložisko je jeho součástí - nerozebiratelné) je
KD35-33-04XD
Osobně doporučuji koupit nový od SKF
SKF VKBA 7648

Schránka 02.jpg
 
Ahoj všem, konečně jsem po zimě provedl i výměnu toho ložiska za doporučeny VKBA 7648 od SKF .... pomohlo, hluk je pryč ... v původním ložisku byla dost velká vůle od toho nárazu na obrubák. Ještě jednou díky za doporučení!

Jinak jsem sehnal za 2,2k díl a výměna 600Kč ----> docela slušná cena.
 
Back
Top