• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Hudba do obýváku

sedvo

rodinný člen KLANu
906
Pánové, tady je fundovaných lidí, tak z puberťáckých let jsem si přinesl, že chci pořádný AV a repro, no barák, žena, děti mi vzali vlastně vše, ale letos jsem ježíška kousl do nohy a nepustil. Sice přinesl jenom takový no základní set, ale nečekal jsem, že mi bude dělat takovou radost.

https://www.mall.cz/av-prijimace-zesilovace/yamaha-htr-4071-supreme-1002-set-cerna

Samozřejmě, mě ježíšek zaseknul, protože musím udělat garáž, protože jsem měl vyšší ambice :D Jinak musím pochválit Yamahu za NET rádia, ten analogový tuner je tam vlastně zbytečně.
 
Ho ho, to je hodně mimo téma, ale zajímavé. Mám AV Receiver Yamahu 7.1 už asi 7 let a naprostá spokojenost. Jsem pracovně na cestách, takže neřeknu přesný typ, asi RXV-663. Takže výběr chválím, pořídil jsi to dost výhodně, řekl bych. AV technikou jako profesionální elektronik jsem se, byť jen jako koníček, dost zabýval a musím říct, že ve srovnání s tzv. high-endem (NAD aj.) vychází Yamaha jako špičková koupě - za málo peněz stejná muzika. Na tom trvám. Ale NET rádia tam tehdy ještě nebyly :(
 
mít tak Spotify v mém 20 let starém, ale pořád nádherně hrajícím Denonu F88, to bych si mlaskal :D

Screenshot 2019-01-31 19.08.19.png

aktuálně se poohlížím po nějakém soundbaru k televizi. Používáte to někdo?

Mám v merku tenhle Denon nebo tenhle Denon . Bohužel už není možné jako kdysi v Hifilandu na Vinohradech si v poslechové místnosti sestavit aparaturu a otestovat si ji, ale na prodejně to zní skvěle!
 
mít tak Spotify v mém 20 let starém, ale pořád nádherně hrajícím Denonu F88, to bych si mlaskal :D

Zobrazit přílohu 20506

aktuálně se poohlížím po nějakém soundbaru k televizi. Používáte to někdo?

Mám v merku tenhle Denon nebo tenhle Denon . Bohužel už není možné jako kdysi v Hifilandu na Vinohradech si v poslechové místnosti sestavit aparaturu a otestovat si ji, ale na prodejně to zní skvěle!
Pokud má Denon volný nějaký digitální vstup, řešení je snadné. Rapsberry Pi a třeba http://www.pimusicbox.com/, nebo https://www.justboom.co/software/justboom-player/
upload_2019-1-31_20-32-48.png
 
Poslední úprava:
Nie som nejaký audioexpert, ale podobnú vec som riešil asi pred 2 rokmi.

Ja osobne by som soundbar nechcel. Trošku to vylepší zvuk telky, ale priestorový zvuk a basy to nemá nič moc (ak to nemá extra subwoofer, ale aj tie sú k nim pomerne malé a slabé). Ja mám zostavu 2.1 momentálne a som rád za zvolené repro a poriadny subwoofer hlavne pri filmoch s kvalitným zvukom je to radosť pozerať a počúvať. Tá zostava z prvého príspevku vyzerá fajn, ale ten sub by mi chýbal.

Receivery na bežné domáce použitie sú si veľmi podobné, maximálny výkon nevyužije nikto, dôležité je aby to malo HDMI v dostatočne vysokej špecifikácii (kvôli prípadnému 4K HDR obsahu) na spojenie s telkou, prípadne inými HDMI vecami a internet (kvôli spotify) a inak je to asi v danej cenovej hladine jedno.
Ešte by som sa zamyslel či potrebujem zvuk 5.1 alebo radšej o to kvalitnejšie 2.1.

Inak pre úplnosť receiver mám Pioneer VSX-S520 (slim) a repro Klipsch (majú pekný dizajn).
 

Jamo vyzerá už na úrovni... ja mám od Klipsch Reference R-26F a R-10SW a plná spokojnosť, zvuk cez televízor som odvtedy čo to mám zapnutý nemal, pri akčnejších filmoch sa triasli okná, tak som musel ten subwoofer trošku ubrať.

Podstatné je aj to, či máš dosť zdrojov, ktoré to vedia využiť. Napríklad ja nemám ani jeden film, ktorý by mal Atmos. Ale zas je to investícia (dúfam) aspoň na 10 rokov, tak zas nech to má trošku technický náskok. Takže radšej by som počkal, ak je nádej časom zvýšiť rozpočet. Káble k zadným reproduktorom u nás už nemám ako natiahnuť, lebo máme blbé podlahové lišty, takže touto zostavou končím.
 
Mám systém SONOS (playbar + 2x play1) a spokojenost, propojení přes WiFi nebo RJ45 do domácí sítě, NAS, i-rádia, spotify, ovládání přes apku v mobilu nebo PC. A ten SUB ani není třeba :)sonos_wireless_5.1_surround_sound_package1_-_tejar.jpg
 
Back
Top