• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

automat Hvízdavý zvuk u 2.5 AWD

kyrk14

nový člen
2
Pořídil jsem zánovní CX5 12000 km
Auto ok, spotřeba no dá se to, ale dost mě vadí při rozjezdu, zejména u studeného motoru v záběru takový vedlejší točivý elektrický zvuk směrem z motoru. Dělá to při řazení AT převodovky. Jak se pak auto rozjede a postupně řadí zvuk pak není. Je to zejména na 1, 2, 3.

Na nějakém fóru v USA jsem to našel a někdo to dokonce i nahrál. Je to prý normální. Mě to normální nepřijde u tak drahého auta.
zde link : https://www.reddit.com/r/CX5/commen...amp&utm_medium=&utm_content=comments_view_all

Měl jsem půjčenou CX5 a 6 se stejným motorem a převodovkou a tam to tak nedělá, ale slyšet je to taky.

Zná někdo proč a dá se to eliminovat ?
 
Nic zvláštního, pokud to postupně utichne po prohřátí kapaliny v převodovce. Drahost auta na to nemá vliv.
 
Zdraví a díky za odpověď, ano pravda je že utichne, ale při záběru v rozjezdu pořád to silně slyšíte. Dle těch odpovědí z US fóra to vypadá na normální zvukový projev.
 
Back
Top