• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Informace o přehrávané hudbě

Asker721

nový člen
5
Zdravím…je tu někdo kdo si pouští za jízdy hudbu přes YouTube z iPhonu? Pokud ano, neměli jste problém při přehrávání se zobrazením informací o názvu skladby, interpretu a albu? Jedná se o to, že mi to neustále píše “Neznámý”…a ať hledám jak hledám, nevím kde to v nastavení telefonu změnit. Pokud je tu někdo se stejným problémem, budu rád za každou užitečnou radu. Btw. u androidu to normálně napíše údaje o skladbě.
 
Ja mam vypozorovano, ze infotainment mazdy ma potize s nekterymi verzemi tagu (pripadne kodovani textu). Bud se nezobrazi cover, pripadne vubec nic. Jenze sem nenasel zadnou poradnou informaci, jak to vlastne je...

Vsechno je to strasne zamotano, a nemam cas overovat co vlastne funguje metodou pokus-omyl. Treba id3-tag mas verze 1 nebo 2 (a jeste sub-verze 2.3, 2.4, atd), ape-tag je taky verze 1 nebo 2. Pak kodovani muze byt utf-8, utf-16, iso8559, atd. Cover muze byt vlozen jako jpg, png, gif. Prehravac na pocitaci mi zobrazi vse, infotainment Mazdy jenom neco. A misto nekterych informaci jenom "unknown"...
 
Zdravím…je tu někdo kdo si pouští za jízdy hudbu přes YouTube z iPhonu? Pokud ano, neměli jste problém při přehrávání se zobrazením informací o názvu skladby, interpretu a albu? Jedná se o to, že mi to neustále píše “Neznámý”…a ať hledám jak hledám, nevím kde to v nastavení telefonu změnit. Pokud je tu někdo se stejným problémem, budu rád za každou užitečnou radu. Btw. u androidu to normálně napíše údaje o skladbě.

Ahoj, o jakou Mazdu a rok výroby jde, a mluvíš o propojení přes Bluetooth? Řešil jsem něco podobného na svojí, tak abych případně nepsal od věci.
 
Ahoj, o jakou Mazdu a rok výroby jde, a mluvíš o propojení přes Bluetooth? Řešil jsem něco podobného na svojí, tak abych případně nepsal od věci.
Mazda 6, 01/2021…Ano mám na mysli připojení telefonu pomocí Bluetooth a přehrávání hudby z telefonu přes YouTube.
 
Hmm, tak 2021 už by to měla mít podle mě asi dávno vyřešené, ale já něco podobného na 2013 řešil změnou nastavení bluetooth profilu telefonu (Android).
Po jedné aktualizaci na novější Android mi přestal displej v autě zobrazovat názvy skladeb, interpreta a alba (přehrávání ze Spotify, ale i Youtube a dalších aplikací). Začalo to ukazovat jen ikonu přehrávání, nic víc.

Po hledání a šťourání na internetu jsem narazil na info, že existují různé verze/profily připojení A/V zařízení k systému auta přes Bluetooth.
Jak šel čas, do novějších telefonů přidávali novější tzv. Bluetooth AVRCP profily, a moje starší auto po jednom z takových updatů si s telefonem už nerozumělo natolik, aby zobrazovalo metadata o skladbě.

Bylo potřeba v telefonu manuálně přepnout na starší verzi AVRCP profilu. V Androidu se musí odemknout Nastavení pro vývojáře, kde je to k nalezení, nevím kde je to na iOS. Musel jsem přepnout z defaultně nastavené verze 1.5 zpět na verzi 1.3
Potom mi začal displej opět ukazovat info o skladbách.

Víc podrobností o AVRCP např. zde:
 
Back
Top