• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Aktualizace systému MZD Connect s dotykovým displejem (od roku 2014)

Ahoj, skúšal ste niekto update firmware Mazda Connect systému na CX-3 ?
Ja mám stále pôvodnú verziu 59, ale vo verzii 74 už fungujú všelijaké novinky ako: Apple CarPlay alebo Android Auto atď a rád by som to mal.
Nemáte niekto inštaláky ?
 
Další co neumí používat lupu Co takhle zadat mazdaklan a update firmware? Hmm.
Většina z nás má update dávnou za sebou na různých mazdach. Všude je to stejné. Nezáleží na modelu pokud jde o infotaiment tvého typu.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Ok, tak ste ma pekne nasmerovali, dík. Updatol som na 74.00.324A EU a som zatial sklamany, oproti verzii 59 tam nie je takmer nic ine. Po nete som videl screenshoty s Android Auto, tak som dufal, ze to bude aj tu, no nie je. Ake su tam teda novinky ?

Jeden Nemec mi poslal linku na software HiDriveEU-N, kde funguje vraj Android Auto a ma 6 GB, ale mam obavy, ze bude nutne aktualizovat aj hardware - tu spodnu skrinku, kde su USB porty.

Vie mi niekto vysvetlit, ako sa dopracovat k Android Auto ?

Detto mozme pripojenie na Wifi siet, to som zvladol, co vsetko vie Mazda tahat z wifi ? Lebo tie 2 sluzby - Stitcher a Aha v Entertainment menu uz poriadne nefunguju...
 
Samotný update na AA nestačí. Buď AIO Tweak nebo výměna USB hubu včetně kabeláže. Lze koupit levněji na Ali. Jinak infotaiment je dost starý a má hold spoustu nedostatku. Též jsem doufal, že plno drobností bude odstraněno ale bohužel. Ale precijen jedna užitečná věc se projevila v novém FW. Stisk Mute dříve přestal hrát ale skladby v tichosti pokračovali dále. Teď přestane hrát ale i skladba čeká.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
je nejaka vyhoda mit original AA s novejsi verzi firmwaru oproti AA-Tru_go 1.15 na starsim FW? jde mi o to zda ma cenu kupovat ten USB Hub a upgradovat na novejsi verzi FW. O vykonejsim nabijeni USB Hubu vim.
 
Poslední úprava:
je nejaka vyhoda mit original AA s novejsi verzi firmwaru oproti AA-Tru_go 1.15 na starsim FW? jde mi o to zda ma cenu kupovat ten USB Hub a upgradovat na novejsi verzi FW. O vykonejsim nabijeni USB Hubu vim.
U mě starý hub nefungoval spolehlivě, telefon se většinou nepřipojil, připadně se při jízdě odpojoval. Přijde mi, že na novějších FW je start / přepnutí do AA trochu svižnější, ale nic zásadního.

To nabíjení není úplně ideální ani s novějším hubem (mám z Aliexpresu), např. při používaní navigace s mapy.cz, která je asi náročnější na výkon se mi telefon pomalu vybíjí....
 
narazil jsem na changelog pro verze 55.00.76 az do v.74.00.324 ale je to z Mazda Nord America, nevim zda to je stejne i pro EU(predpokladam).
 

Přílohy

  • MC-10226834-0001.pdf
    377,3 KB · Zobrazení: 37
Tak rozmýšlam, kedy asi bude nový firmware ? Tak nejak v ročných intervaloch ho publikujú...nemáte info ?
 
Otázka jestli ještě nějakej bude.... poslední aktualizace byly hodně "kosmetické". Imho infotainment v 6tce by si buď zasloužil kompletně přepracovat, a nebo už na to raději vůbec nesahat.
 
Otázka jestli ještě nějakej bude.... poslední aktualizace byly hodně "kosmetické". Imho infotainment v 6tce by si buď zasloužil kompletně přepracovat, a nebo už na to raději vůbec nesahat.
Doufám, že bude. Jelikož mám teď docela problém s Carplay u IPhone 15 pro. Jak tam dali usb-c, tak to záhadně přestalo fungovat a nevím, jestli by to vyřešil nějaký další update ze strany Mazdy a nebo se to musí opravit v iOS.
 
Doufám, že bude. Jelikož mám teď docela problém s Carplay u IPhone 15 pro. Jak tam dali usb-c, tak to záhadně přestalo fungovat a nevím, jestli by to vyřešil nějaký další update ze strany Mazdy a nebo se to musí opravit v iOS.
Kup krabičku pro bezdrátové připojení a máš to bez čekání
 
Doufám, že bude. Jelikož mám teď docela problém s Carplay u IPhone 15 pro. Jak tam dali usb-c, tak to záhadně přestalo fungovat a nevím, jestli by to vyřešil nějaký další update ze strany Mazdy a nebo se to musí opravit v iOS.
Zkus výměnu kabelu. Měl jsem zákazníky s Apple USB-C na straně telefonu a Carplay jsme po drátu rozběhali. Jinak bezdrat funguje dobře Carlinkit, ale dedikovaný pro Apple. Tu kombinaci wireless AA/AP nebrat, když už, tak nějakou tu poslední verzi 5xx nebo co to je.
 
Zkus výměnu kabelu. Měl jsem zákazníky s Apple USB-C na straně telefonu a Carplay jsme po drátu rozběhali. Jinak bezdrat funguje dobře Carlinkit, ale dedikovaný pro Apple. Tu kombinaci wireless AA/AP nebrat, když už, tak nějakou tu poslední verzi 5xx nebo co to je.
Kabelů jsem zkusil nejméně 9 ať už origo Apple, Belkin, Alza... USB-C na USB-C vůbec nic, jen nabíjí. USB-C na Lightning s redukcí na USB-C překvapivě občas Carplay naskočí a hned chcípne, vyskočí chyba, že Carplay selhal a občas ani to ne. Přes USB-A slot v Mazdě předpokládám carplay nefunguje vůbec. Jakýkoliv starší iPhone s lightning konektorem naskočí na první dobrou.
 
Back
Top