• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Infotainment nezobrazuje jména z telefonního seznamu

luckyboyl

nový člen
17
Je tu někdo kdo se podělí o zkušenosti, zejména s infotainmentem? Infotainment Mazda třeba načete v pohodě telefonní seznam (Android), ale když mi někdo ze seznamu volá, zobrazí místo jména pouze telefonní číslo bez jména. Volání skrze android auto funguje bez problému, včetně jmen, ale skrze samotný infotainment nikoliv. Pak by mě zajímalo, zda mohu nějak využívat hlasové ovládání Mazda infotainmentu, pokud jsem současně na android auto (tlačítko hlasového ovládání v tom případě neaktivuje Mazda Infotainment, ale Android Auto hlasový asistent). A do třetice můj dotaz směřuje na apku Mazda, která po mě neustále chce potvrdit své údaje, když to rozkliknu, vše mám vyplněné, ale neustále několikrát děnně otravuje notifikace dokola.
 
Je tu někdo kdo se podělí o zkušenosti, zejména s infotainmentem? Infotainment Mazda třeba načete v pohodě telefonní seznam (Android), ale když mi někdo ze seznamu volá, zobrazí místo jména pouze telefonní číslo bez jména. Volání skrze android auto funguje bez problému, včetně jmen, ale skrze samotný infotainment nikoliv. Pak by mě zajímalo, zda mohu nějak využívat hlasové ovládání Mazda infotainmentu, pokud jsem současně na android auto (tlačítko hlasového ovládání v tom případě neaktivuje Mazda Infotainment, ale Android Auto hlasový asistent). A do třetice můj dotaz směřuje na apku Mazda, která po mě neustále chce potvrdit své údaje, když to rozkliknu, vše mám vyplněné, ale neustále několikrát děnně otravuje notifikace dokola.
Ohledně telefonního seznamu a obsluhy přes BT, nemáš třeba jedno číslo uložené pod více kontakty?
Jinak poslední verze je 7000C0A-EU07_14012, opravy:
  • Po stisknutí tlačítka ztišení se přehrávání hudby nemusí pozastavit.
  • Mazda Connect se může restartovat.
  • Bezdrátové připojení CarPlay nemusí být možné přepnout na připojení Bluetooth®.
  • Při používání navigace CarPlay se zbývající vzdálenost k dalšímu bodu odbočení vpravo nebo vlevo zobrazená na displeji ADD (Active Driving Display) nemusí změnit.
  • Bezdrátové připojení CarPlay může selhat.
  • Při přepínání identifikátorů řidičů nemusí dojít k přepnutí jazyka rozpoznávání řeči.
  • Při odstranění identifikátoru řidiče ze systému přizpůsobení se nastavení jazyka změní na angličtinu.
  • Po demontáži a opětovné instalaci akumulátoru se hodnota přizpůsobení nastavení může změnit.
  • „Pro iOS 15“
    • Když CarPlay přijme hovor, když je displej vypnutý, vyzváněcí tón a zvuk CarPlay Music se mohou překrývat.
    • Telefonní hovory CarPlay nelze přijmout pomocí spínače na volantu.
  • Navigace může zamrznout.
  • Systém se může restartovat každých 20 sekund.
 
Mně to na trojce s novým infotaimentem dělá také. Přes android mám normálně seznam se jmény, ale když mi někdo volá, tak se zobrazí jen číslo.
 
Zkusím, díky za tip, je fakt že mám všechna čísla uložena bez předvolby, zkusím a dám vědět. Jinak nevím jak jste na tom se spotřebou vy, včerejší trip Ústí nad Labem - Budějovice s průměrem 9,3l/100km (Režim normal, s udržováním 70% stavu baterie, dle předpisů), mrazy od -12°C do -4°C. Dokud se teplota neohřála nad -10°C tak EV režim neaktivní, pak už v pohodě, ale ta teplota s tím dost cvičí :) Jinak svezení super, ale na dlouhý štreky PHEV samozřejmě moc smysl nedává.
 
Ahoj, pořídil jsem si Mazdu CX 60 a mám problém s načtením kontaktů v infotainmentu mazdy. Kontakty z telefonu s Androidem mi to prostě nenačte a vyhodí to hlášku viz. obrázek. Kontakty jsem zkusil přesunout i z google účtu přímo do telefonu a také to nepomohlo. Odpojil jsem znovu i BT, restartoval telefon, znovu připojil a stále to samé. Už fakt nevím co mám zkusit :-( . Android auto funguje bez problémů. Pokud máte někdo nějaký nápad tak rád vyzkouším :) .
obrázek_2023-03-21_204656360.png
 
Ak si skúsil aj iný telefón a robí to to isté tak skúsil by som servis. Máš auto v záruke a musia ti s tým pomôcť...áno počítam že ti povedia je to OK ale nesmieš sa nechať odhovoriť. Veľa zadaru ?
 
Tak už mi to funguje, chyba byla v nastavení telefonu po připojení k Mazdě přes BT. Přímo v nastavení po připojení jsem měl zakázané zobrazení kontaktu pro Mazdu. Pokud jsem připojil jakýkoliv jiný telefon tak to fungovalo automaticky. Jen na mém se to muselo aktivovat ručně přímo v nastavení BT -> Mazda -> Povolit sdílení kontaktů.
Je úplně jedno jestli jsou uloženy na google účtu, na SIM kartě nebo přímo v telefonu.
 
No mi se stává to, že když mi volá někdo koho mám v seznamu, tak se mi u některých nezobrazí jméno. Když ho zavolám já z MAZDY, tak to jméno se zobrazí. No a teď se mi tam navíc zdvojily čísla, že je tam mám v seznamu v MAZDE prostě 2x :-(
 
No a preto ti to nechce ukazovať to meno. Ja som to mal tiež takto duplicitne. Jeden zoznam bol na SIM-karte a druhý na telefóne v internej pamäti.
 
No a preto ti to nechce ukazovať to meno. Ja som to mal tiež takto duplicitne. Jeden zoznam bol na SIM-karte a druhý na telefóne v internej pamäti.
Nemám seznam na SIM ... takže problém je jedině, že byl seznam v telefonu v paměti a teď je jakoby v telefonu a paměti, ale přes účet Google bych řekl. No a nejsem schopen s tím nic udělat, protože v telefonu vidím vše správně, tak nevím proč MAZDA6 to měla v pořádku a CX60 ne.
 
Back
Top