• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Instalace ledpásky do kufru sedanu místo původního osvětlení

Weson

nový člen
14
Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte udělané osvětlení v kufru místo původního ledpáskou? Uvažuji nad touto variantou plošného osvětlení ( 6 gh 2012 sedan). Dále se chci zeptat, zda je technicky možné napojit napájení led pásky místo původního osvětlení. Pokud ano, zůstává zachována funkce automatického rozsvícení a zhasnutí po otevření kufru? Četl jsem zde, že se několikrát už přihodilo, že třeba po výměně za led došlo k odpálení mikrospínače kufru a pod. Rád bych se této situaci vyhnul. Tak pokud někdo máte zkušenosti s tímto,budu rád když se prosím podělíte o své postřehy a Technické- praktické připomínky. Předem děkuji za odpovědi.
 
Nedošlo k odpálení mikrospínače, ale jednotky BCM a je to spíš tuším u kombiku
 
Míkrospínač odchází u liftbacků - https://www.mazdaklan.cz/threads/mikrospinac-patych-dveri.148/

U sedanu není problém. Mám přímo sady LED na všechny druhy, výbavy, karosářské varianty, modely mazd a není potřeba nic pájet ;)
Více info je v různých LEDkových tématech: https://www.mazdaklan.cz/threads/vymena-zarovek-za-led-u-mazda3-bm-bn.175/page-3#post-39724
 
Už v druhom aute mám takéto "lišty" na oboch stranách, dajú sa aj vypnúť, v noci osvetlia až 2 metre za auto, samozrejme z ali, a zapínajú sa samé samozrejme

PXL_20220401_095910721.jpg PXL_20220401_095917553.jpg
 
Už v druhom aute mám takéto "lišty" na oboch stranách, dajú sa aj vypnúť, v noci osvetlia až 2 metre za auto, samozrejme z ali, a zapínajú sa samé samozrejme

Zobrazit přílohu 39908 Zobrazit přílohu 39909
Super, děkuji za odpověď. Můžu tě poprosit o nějaké podrobnosti technické? Jak to máš zapojené, místo původního osvětlení nebo mimo? A nemáš prosím nějaký odkaz na alíka na ty lišty které tam máš? Předem děkuji za radu.?
 
paralelne k tomu vo dverách kufra, keďže som lenivý hľadať kable tak som to jednoducho natiahol od toho svetielka cez prechodku a popod plasty, je to nalepovacie ale nedrží to ideálne na tomto type plastu tak je to poistené kancelarskou svorkou, ale určite sa to dá lepšie nalepiť, mne sa nechcelo
 
paralelne k tomu vo dverách kufra, keďže som lenivý hľadať kable tak som to jednoducho natiahol od toho svetielka cez prechodku a popod plasty, je to nalepovacie ale nedrží to ideálne na tomto type plastu tak je to poistené kancelarskou svorkou, ale určite sa to dá lepšie nalepiť, mne sa nechcelo
Děkuju ?, máš u mě ?
 
Back
Top