• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Jak je na tom spolehlivost Mazdy 2 1,5 SkyActiv r.v. 2015+

Petr33

nový člen
1
Zdravím,

vybírám ojeté auto s rozpočtem kolem 250k a benzínovým motorem. Dojíždím každý den do práce 12km a párkrát za rok si zajedu na delší výlet po ČR (roční nájezd okolo 15k km). Chtěl bych pořídit auto, které chvíli vydrží a nebude se na něm každou chvíli něco kazit. Po všech stránkách mě zaujala Mazda 2 s motorem 1,5 SkyActiv r.v. od roku 2015.

Všiml jsem si ale jedné věci. Zatím co se v žebříčku spolehlivostí ročníky 2015 a 2016 drží na horních příčkách (nadprůměrná spolehlivost), 1 až 3 roční modely Mazdy 2 se hodně propadli na spodní příčky. Je u tohoto modelu nějaký závažnější problém? Přikládám fotografie seznamu.


mazda2spolehlivost.png

mazda2spolehlivostnot.png

Samozřejmě nejsem mechanik a mám minimální zkušenosti, proto může být moje uvažování hodně mylné. Díky za rady zkušenějších.
 
Mám Mazdu 2 Skyactiv-G, 1.5 (90 k) 2016, dnes najeto 53 tisíc a měnil jsem jen pravidelně olej, filtry a jednou přední destičky. V autě nic nevrže, podvozek, nápravy, tlumiče, motor, vše o.k. Spotřeba do 6 l (převážně město a dálnice). Ceny běžného servisu a "spotřebních" dílů jsou srovnatelné s ostatními automobilkami (Toyota, Škoda, VW, Honda,....). Jen při výběru pozor na to, že ta slabší 1.5 (75k) není skyactiv v pravém smyslu slova, ale klasická atmosféra s nižším kompresním poměrem. To nic nemění na tom, že to bude taky spolehlivý bezporuchový motor.
 
@Honzík , v tom výčtu jsi zapomněl zmínit, že jsi měnil levé zadní dveře. :p
No ale k dotazu výše. Skyactivní Mazdy dostaly více elektroniky a proto se propadly ve statistikách poruchovostí.
Osobně si myslím, že marginální podíl má na tom mechanismus sklápění zrcátek, ale to je vesměs jedno.
Hlavní je, že to není nějaká tragédie.
 
Spousta kutilů taky řeší nefukční MZD-Connect, často po amatérských zásazích... :)

Díky za upřesnění.
A to nejsou ještě všechny nuance. Mimochodem, třeba 66kW P5V v DJ automatu MY2018 má svody jen 4-1, ale kompresi 13:1, VVT sání i vaček a coolant control valve. :)
 
@Honzík , v tom výčtu jsi zapomněl zmínit, že jsi měnil levé zadní dveře. :p
No ale k dotazu výše. Skyactivní Mazdy dostaly více elektroniky a proto se propadly ve statistikách poruchovostí.
Osobně si myslím, že marginální podíl má na tom mechanismus sklápění zrcátek, ale to je vesměs jedno.
Hlavní je, že to není nějaká tragédie.
Vědomě jsem tam ty dveře nepsal, protože to nemá vliv na poruchovost resp. spolehlivost. Dveře mi někdo bohužel promáčkl a poškrábal na parkovišti :sob: Jinak zatím opravdu bez poruch a závad.:)
 
Naše M 2 chalenge 66kw ,bude mít v září 5.narozeniny najeto 47.000 km a za tu dobu ,po prvním roce reklamace přibývání oleje v motoru ,v jednou servise mi chtěli měnit palivové čerpadlo na záruku a v druhém ,že to není závada ,ale jev ,že přímovstřikové motory a krátké trasy to moc nemusí ,ale kdo si kupuje Mazdu 2 na dlouhé trasy,že?Po dvou letech v 19.000 km měněny tyčky stabilizátoru v záruce,ve čtvrtém roce svolávačka na stabilizátor a ted na jaře výměna kotoučů a desek.Jinak už jen klasika olej jednou ročně,raději dřív.Motor je užasný já jsem s ním jezdil od 4,6 až 5,4 l/100 km ,ten motor prostě nežere benzín:):grinning:.Jediná nevýhoda je ředění oleje benzínem,takže olej raději měnit dříve,když člověk jezdí převážně město.Ale ve městě je to úžasné vozítko a pokud nepospíchá tak jedu i za 4,5l. Po dálnici jsem to švihal kolem 160 km a spotřeba se zvedla 5,3 a po vyjetí z dálnice na okresky jsem tam měl 4,9l .Momentálně jsem jí dal manželce a já jsem si koupil M3 1,6 MZR BL 2012 77 kw musím uznat,že s místem a komfortem je M3 je někde jinde,ale M2 jí to na cestě natře ve zrychlení i spotřebě.Ale já se svými 189 cm se cítím lépe v M3.Ale M2 můžu vřele doporučit má si nějaké mouchy a kdo nepotřebuje velký kufr a je menší postavy ,tak je to super vozítko:)
 
Poslední úprava moderátorem:
Back
Top