• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Jak postupovat při dopravní nehodě?

Mazdar mám akutní dotaz.
Napálil to do mne nákladák. Auto označeno na totálku.
Pojišťovna vyplatila nějaké peníze a zbytek má zaplatit kupec vraku v aukci pořádané skrz pojišťovnu.

Tak a teď to oč mi jde.
Ozvala se mi odtahovka najatá kupcem že si chtějí dojet pro vrak.

Co všechno musím od nich obdržet?

Doklad o ekologické likvidaci?
Nebo mám sepsat kupní smlouvu?
Mám předat velký a malý TP?
Jak ohlídat aby došlo k vyřazení z registru a šlo zrušit pojištění?
 
Rozhodně vrak nikomu nedávat, dokud není sepsaná Kupní smlouva, tebou ověřen kupec jeho občankou, zaplaceny peníze za vrak atd.
Prodával jsem vrak M6 GH (ne úplný vrak, měl demolovaný zadek z dálniční bouračky) celkem známému servisákovi Mazd p. Dufkovi z Měchenic. Prověřil jsem si i jeho firmu, jeslti funguje a není v dluzích, protože osobně jsem u něj předtím nikdy nebyl. Viděli jsme se osobně tuším jen jednou, domlouvali jsme se nejprve telefonicky na ceně poté, když si ho prohlídl (beze mě, vrak byl v jiném servisu). Dokonce nebyl vítězem aukce, ale byl ochoten vítěze přeplatit! To lze, nemusíš to prodat vítězi.
Tak jsem byl ochoten mu nechat i plnou moc pro převod, když přivezl peníze a smlouvu. Jistě by se dal dovézt i na Czech Point pro ověření podpisu smlouvy, ale neměl problém mi ukázat občanku. V tu chvíli ode mě dostal všechny papíry k autu, klíče atp. Servisní záznamy myslím ani nechtěl, i když jasně řekl, že auto opraví a prodá. Pak teprve si vrak odvezl. Za pár dní mi, podle ujednání v plné moci, poslal sken nového TP či OTP, nepamatuji si, a zelené karty jako důkaz, že to převedl. Kupec prostě musí být naprosto transparentní a ochotný, jako byl p. Dufek, jinak ho pošli někam a vyber si jiného.
 
Což to beru mě jde hlavně o to jaký je tam postup když je to totálka - zda se nějak liší když se to bude rozdělávat na díly ten postup.
Pokud by šlo jen o prodej tak tam tak nějak tuším, ale pokud to bude k likvidaci....

Hm má za to vyplatit 25 tisíc pojišťovna vyplatila 70 tisíc. Yaris 2009 zda by se to prodalo lip či ne těžko říct a upřímně chci se toho už zbavit blokuje mi parkovací místo.
 
Back
Top