• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Jaký olej a svíčky pro provoz na LPG

Lada1842

nový člen
5
Zdravím, jaký olej byste doporučili do Mazdy 6 2.0i 108kw lpg 2008, 169tisíc najeto, prozatím tam byl 5w30, bez větší spotřeby oleje, mam jit do originálního oleje nebo zkusit nějakou konkurenci? Naposledy tam proběhla výměna oleje od Petro Canada. Je vhodne zvolit nějaký jiný typ pro Lpg pohon? Popřípadě specifikace acea a3 nebo a5? Dále bych se chtěl zeptat na svíčky Nkg 3789 jsou dobrá volba? Děkuji
 
Diky.. kouknul jsem na to a olej jsem vyřešil, měl bych ale prosbu, objednal jsem svíčky Nkg 3789 lpg a při výměně jsem zjistil, že tam jsou kratší svíčky, teď babo raď… všude na netu mi to doporučuje ty delší, nemáte někdo prosim zkušenosti jaká délka se tam dává? Na fóru jsem to nedohledal pro tendle motor..Děkuji
 
3811 je ILTR5A-13G - 5kova teplejší svíčka

3789 je ILTR6A-13G - 6kova studenější pro provoz na LPG, který má vyšší teplotu hoření takže je odolnější proti samozápalům, erozi a poškození elektrody
- při provozu na benzín se však neohřeje na správnou teplotu (lépe se chladí díky konstrukci), takže u ní hůře funguje proces samočištění a s přibývajícími úsadami se zhoršuje zapalovací schopnost

Více info na webu NGK
 
Poslední úprava:
Diky, chápu.. takže tam asi někdo mrsknul špatné svíčky, podle webu Ngk by tam měly pasovat ty NGK 3789 a ne s kratším závitem.. mám problém, že mi auto pocukává lehce při studeném motoru, tak začínám u svíček a vyčištění škrtící klapky..
 
Back
Top