• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

autorizovaný Kde opravit v blízkosti Prahy Mazdu 6 2020 po nehodě?

LukyM6

nový člen
1
Ahoj všem,

řeším nehodu mé milované Mazdy 6, paní mi ho nabourala zezadu přibližně v rychlosti 50 km/h, protože jsem prý do kolony brzdil moc rychle.

Nedokážete mi prosím poradit s tím, kam hodit auto na opravu? Bohužel můžu jen do autorizovaných servisů.

Je tam poškozeno: páté dveře, zadní světla, zadní nárazník, blatníky, výfuk a vytekla kapalina z klimatizace, což mi napovídá, že škoda bude ještě daleko vyšší a zejména zespod auta.

Díky moc a připojuji fotky
20220826_163345_HDR.jpg 20220826_163356_HDR.jpg
 
Doporucim jen, ze urcite nedoporucuji autorizak v Auto Jeremiasova - Praha 5. Nechaval jsem v kvetnu resit daleko mensi problem (jen zadni viko a naraznik) na 2019 CX5 a lak dopadl opravdu otresne (zcela jiny odstin na plechu i plastu, vuci orig.; bublinky, prestriky), navic nesrovnali takove napinaci uchytove plechy pod naraznikem, takze tento byl pri blizsim zkoumani nesymetricky zdeformovany (vyjel jsem si na zahrade na rampu z cihel a srovnal sam).
 
Já jsem měl podobnou nehodu v Praze před 3 lety, na kombíku obdobně nabouraný nárazník a zadní dveře, rána to byla očividně větší, než u tebe. Využil jsem na místě služby Auto Strž, kteří jsou sice trochu vlezlá asistenční služba vyhledávající nehody (a servis Škoda), ale mám s nimi dobrou dvojnásobnou zkušenost. Vydělávají přinejmenším na půjčování náhradních aut. A ti mně zajistili rychlou službu Auto Palace. Carstar, ke kterému jsem do té doby jezdil, mi sdělil, že mi to opraví nejdřív za měsíc :D. Do Auto Palace jsem přijel po dohodě prostřednictvím Strže ještě ten samý den, hned se mi věnovali, opravili mi to za 10 dní, zapůjčený jsem měl zánovní Superb. S opravou jsem byl naprosto spokojen. Barva nárazníku asi není zcela dokonalá, ale to nejspíš není nikdy - je to ostatně plast oproti plechu. Rozdíl v odstínu je ale vidět jen na slunci, normálně si člověk opravdu nevšimne. Dveře jsou 100% - ale ty jsou údajně nové - nevím. Cena vlastní opravy byla asi 80 tis., pokud se dobře pamatuji - placeno z povinného ručení viníka. Jinak po té opravě jsem bez váhání vyměnil podtácky za MazdaKlan :).
1662144333460.jpeg
 
Zdravim všechny měl bych na Vás prosbu, včera to do mě poslal v kolone ve měste jeden strelec s transporterem a nakopnul moji milovaniu M6, ještě ze semnou nebyla ma žena v 7 měsici a synátor, asi by porodila :)...myslite ze ma smysl to opravovat nebo se pokusut to směřovat na totalku ? Doporučí někdo servis v Brně ?

P.S. ty renaulty nic nevydzi :)

Diky J.

20230405_081712.jpg 20230405_075418.jpg 20230405_071123.jpg
 
Zdravim všechny měl bych na Vás prosbu, včera to do mě poslal v kolone ve měste jeden strelec s transporterem a nakopnul moji milovaniu M6, ještě ze semnou nebyla ma žena v 7 měsici a synátor, asi by porodila :)...myslite ze ma smysl to opravovat nebo se pokusut to směřovat na totalku ? Doporučí někdo servis v Brně ?

P.S. ty renaulty nic nevydzi :)

Diky J.

Zobrazit přílohu 45329 Zobrazit přílohu 45331 Zobrazit přílohu 45332
Ze sve zkusenosti, likvidator me rekl ze pokud nevystreli nejakej airbag tak totalka to urcite nebude....
 
Ze sve zkusenosti, likvidator me rekl ze pokud nevystreli nejakej airbag tak totalka to urcite nebude....
Na předchozí M6 GH jsem měl totálku podobným způsobem, nabral mě dobrák na dálnici zezadu. A tam není důvod, aby vystřelil airbag, taky samozřejmě nevystřelil. Zadek jsem měl nabraný o poznání víc, než má @Jaroslav Ježek, a likvidátor pojišťovny viníka s totálkou neměl problém. Co se týče servisu, přečti si můj předchozí příspěvek, to mě trochu nabral jiný blb - co psát a říkat víc?
 
Rozhodnutí likvidátora lze, dle mého, stěží ovlivnit, prostě přijde verdikt.
Spekulovat lze až následně, kdy likvidace škody má nějakou cenu / hodnotu a ta se skládá z ceny vraku (aukce pojišťovny) a z doplatku do ceny obvyklé daného nebouraného vozu v příslušné kondici. Vrak si pak mohu ponechat a opravovat, nebo přenechat kamarádovi za podobným účelem anebo prodat tomu, kdo vysoutěžil a odnést si pouze peníze.
Opravnu neporadím, zkušenost nemám a snad to tak ještě nějakou chvilku zůstane (ťuk-ťuk).
 
Back
Top