• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Klepani na 1 valci

Patrik486

nový člen
5
Zdravím Vás, vlastním Mazdu 3 (BK) 2.0 110kw Sport. Při jízdě mi z ničeho nic začalo klepat na prvním valci a vůbec nemám tušení co nebo čím by to mohlo být. Na volnoběh přede jako hodinky a vůbec nic neklepe prostě sepot květin,ale jakmile slapnu na plyn začne to otresne klepání. Poradi mi tu prosím někdo? Děkuji moc za každou odpověď budu rád
 
taky cívka.. může být i vyčištění váhy vzduchu.. tak bych vzal sprej na.. a uvidíš. ?
 
Me by ze zvedavosti zajimalo jak presne a cim se prislo na to,ze pod zatezi ten motor klepe na 1.valci.

Vycistit vahu vzduchu opravdu nijak nepomuze,protoze vaha vzduchu je soucasti rizeni smesi pro vsechny valce najednou.

Civka....jo,proc ne,muze byt.
 
Klepání jde neskutečně slyšet už od 1500 otáček. Já vím že se zvuk může rozeznit po celém motoru ale při odpojovani a zapojování vstriku se to klepání jakoby oddalovalo.
 
Max se tady k tomu treba vyjadri,ackoliv je to vesteni z kristalove koule.

Nicmene pokud vibraci zpusobuje jeden jediny valec,je na miste kontrola

1) svicky a civky
2) vstrikovace
3) komprese

Dle meho je hlavne nezbytna diagnostika a cteni hodnot. Short a long term trimy paliva, missfire counter. Tim bych zacal.

Lze samozrejme na zkousku prohazovat civky/vstriky mezi valci aby se v kombinaci s diagnostikou zjistilo,zda se problem presouva z valce na valec tak,jako dily...

Ja mel takovy problem na Volvu v50 2.4i a po investicich 60tis jsem to radeji prodal. Protoze vyreseno nebylo. Ale resilo se to nerozumne (toho casu). Ja mel kompresi na jednom valci 9 misto 12...13...taky vibrace kolem 1500ot
 
já tento problém přesně řešil v 60 tisících na Mazde 3bk..Hrozně zajímavé bylo pokud je to tedy cívka ? vyměnit rovnou i všechny svíčky.. Jelikož pokud to neuděláte, odejde vám další cívka. Nikdo neví proč.. ale je tak vždy. I já měnil 2..njn.. Kupte civku.. a prohazujte.. je to na 15 min.. Pokud to není ono civku otřít a vrátit.
 

Podobná vlákna

Back
Top