• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Chyba P0301

Ta fajfka (guma) jde z cívky sundat a uvnitř je pružina, která spojuje cívku se svíčkou. Tak jestli tahle pružina není špinavá a zároveň jestli není vymačkaná, že špatně dolejhá na svíčku.
Dnes som to rozobral, pozrel každú cievku a všetky pružiny sú čisté, pevné a vyzerajú byť ok. Neviem či nie je problém v nejakom kontakte v kabloch alebo k nejakému senzory, lebo po tej kontrole dnes motor netriasol a zatiaľ ani žiadna hláška. Uvidím ešte pár jázd, či sa niečo objaví.

Odoslané z M2102K1G pomocou Tapatalku
 
Tak som to kontroloval, aj som prehodil cievky a bezo zmeny. Co som si ale vsimol, ze to hlavne robi, ked auto dlhsie stoji. A vzdy len na valci 1. Co mi pripomina, ze vlastne tam bola zaolejovana sviecka. Je mozne, ze olej cez zavit pretecie na sviecku pocas toho, ked auto dlhsie stoji a tym padom hadze zle zapaly az kym sa ten olej nevypali? Prejavuje sa to hlavne v nizsich otackach pri vyssej zatazi. Ked motor vytocim nad 3tis, tak ide normalne, bez trhania, vibrovania, taha kolko da. Na dlhsej trase mi asi len raz vyhodilo chybu pri teplom motore do kopca asi na 2300ot pod zatazou. To som citil ako trasie motorom.
Musim proste vymenit to tesnenie a uvidim. Len mechanik zatial nema termin pre mna...
 
Pokračovanie príbehu mechanik si na mňa ešte nenašiel čas a ja vždy svietim. Pribudla nová chyba P2187, chudobná zmes. Neviem či to niečo značí bližšie o probléme. Zapaľovanie som nejak vylúčil. Aj po opakovanej výmene sviečok či cievok medzi sebou, vždy chyba na valci 1. Olej tam už nie je, takže tesnenie to nebude. Asi tam stiekol jednorázovo a trochu poplietol úsudok. Ale po novom mám komplet čierne sviečky. Teda tá čierna je z prvého valca od rozvodov a druhá je z tretieho valca. A to by asi mohlo niečo znamenať. Podpalené ventily? Netesnosť vo valci? Máte tipy?
652b703b6d2d3715dd4731ad67f2af3a.jpg09dd68ea59114eed27404ab607ce4ac8.jpg
 
Back
Top