• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Koroze výfuku - materiál tlumiče výfuku

mastif

rodinný člen KLANu
829
Nevíte někdo, z jakého materiálu je tlumič výfuku na Mazdě CX-3 benzin ? Jestli z obyčejného plechu nebo by měl být nerez ? Začíná mi po krátké době dost korodovat. Zkusím reklamovat u prodejce, ale bojím se, že reklamaci vyřeší tak, že vezme barvu ve spreji a bez předchozího zbavení rzi ji prostě přestříkne. Máte někdo nějaké informace ?
 
OEM výfuk rozhodně není nerezový :stop:
OEM určitě ne. Chtěl bych vědět jestli je originál z prvovýroby. Není to tak dávno co jsem četl na fóru Toyoty že někteří majitelé nových vozů měli stejný problém a jiní toho stejného modelu i roku problém neměli. Proto mně to zajímá než začnu řešit reklamaci.
 
Řekl bych, že to bude pozinkovaná nebo pohliníkovaná obyčejná hlubokotažná ocel. Servis se na to vyprdne, protože do konce záruky to určitě prorezavět nestačí. Udělej si to sám, pokud to chceš mít pořádně, stačí rez pohladit měděným kartáčem, zafixovat odrezovačem a nastříkat zinkovým sprejem. Pak to bude i po 4 letech OK:
 
Řekl bych, že to bude pozinkovaná nebo pohliníkovaná obyčejná hlubokotažná ocel. Servis se na to vyprdne, protože do konce záruky to určitě prorezavět nestačí. Udělej si to sám, pokud to chceš mít pořádně, stačí rez pohladit měděným kartáčem, zafixovat odrezovačem a nastříkat zinkovým sprejem. Pak to bude i po 4 letech OK:
Díky za odpověď. že si to udělám sám na jaře až bude trochu teplo jsem uvažoval, protože mám s takovou opravou v rámci reklamace již zkušenost na voze jiné automobilky. Jenom mně zajímal ten materiál. No upřesním ještě, že mám CX-3 asi rok a půl a před třemi měsíci to neubrzdila jedna paní a pošramotila mi trochu zadní část. Odnesly to trochu i koncovky výfuku, ale šlo to z povinného ručení viníka, tak sem trval na výměně. Bez problémů. No a ten původní tlumič co jsem tam měl, tak za rok a půl na něm nebyla jediná rezavá tečka, takže jsem nabyl dojmu, že je nerez. No a po výměně asi za necelý měsíc, i když je relativně suchá zima bez břečky a soli začíná pěkně hnědnout :-( . Tak nevím jak to mají ostatní na tom samém autě.
 
Řekl bych, že to bude pozinkovaná nebo pohliníkovaná obyčejná hlubokotažná ocel. Servis se na to vyprdne, protože do konce záruky to určitě prorezavět nestačí. Udělej si to sám, pokud to chceš mít pořádně, stačí rez pohladit měděným kartáčem, zafixovat odrezovačem a nastříkat zinkovým sprejem. Pak to bude i po 4 letech OK:
Dle foto mám dojem že je to z dílny Autoefektu Zlín ? Pokud ano jak jsi spokojený se servisem ?
 
Zdravím všechny majitele CX-3. Měl bych na vás dotaz, jestli se někomu z vás objevila koroze na tlumiči výfuku a to teda dost. Mám CX-3 od 07/2018, od 12/2019 vyměněný střední díl a tlumič po drobné nehodě. Asi po 1 měsíci od výměny začalo lehce, nyní už docela dost vylízat koroze. Ještě před výměnou byl původní absolutně v pořádku. Servis se k tomu snaží stavět asi odmítavě, a chce mne přesvědčit že je to normální, což mi po měsíci normální nepřijde. Tak se tedy ptám v jakém stavu máte výfuky ostatní majitelé.

photo_2020-02-10_15-31-56.jpg photo_2020-02-10_15-32-33.jpg photo_2020-02-10_15-32-51.jpg photo_2020-02-10_15-32-45.jpg
 
Mě rezne ta trubka od katalizátoru k tlumiči.Beru to tak,že na to má za 4 roky nárok.
 
Mě rezne ta trubka od katalizátoru k tlumiči.Beru to tak,že na to má za 4 roky nárok.
Po 4 letech asi může být, ale po 1 měsíci ???? To mě dost naštvalo. Budu to ještě osobně řešit se servisem a uvidíme jak se k tomu postaví. Zatím se staví na zadní a snaží se kopat, tzn. že to mají všechna auta a všechno je v pohodě. Na měsíc starém výfuku !!!! Sem vytočený na max.
 
A přijde magické zaklínadlo v podobě výroku "že jde o povrchovou korozi". Takže to nakonec vyřeší nějaký antikorozní nátěr
 
Po 4 letech asi může být, ale po 1 měsíci ?? To mě dost naštvalo. Budu to ještě osobně řešit se servisem a uvidíme jak se k tomu postaví. Zatím se staví na zadní a snaží se kopat, tzn. že to mají všechna auta a všechno je v pohodě. Na měsíc starém výfuku !! Sem vytočený na max.
A dostal jsi vůbec nový výfuk ???:)
Spíš než o ty trubky a tlumič bych se bál jak bude za rok vypadat ta příruba tlumiče.
Kup si tenhle a budeš spokojenej:
http://www.racingbeat.com/CX5/Cat-Back-Exhausts.html
 
Poslední úprava:
A dostal jsi vůbec nový výfuk ??:)
Spíš než o ty trubky a tlumič bych se bál jak bude za rok vypadat ta příruba tlumiče.
Kup si tenhle a budeš spokojenej:
http://www.racingbeat.com/CX5/Cat-Back-Exhausts.html
No právě začínám pochybovat že je opravdu nový, protože je na něm vidět že asi byl předtím už zkorodovaný a "někdo" se to snažil zamaskovat tím že jej v těch místech přestříkal šedou barvou, ovšem ten přechod je vidět. Jestli dodavatel náhradních dílů nebo servis nevím. To je jedno, každopádně budu trvat na výměně. No a tedy dotaz na Maxe, jestli se s tím už setkal ? Jo na ten výfuk mrknu, ale to asi nebude pravda :(.
 
No právě začínám pochybovat že je opravdu nový, protože je na něm vidět že asi byl předtím už zkorodovaný a "někdo" se to snažil zamaskovat tím že jej v těch místech přestříkal šedou barvou, ovšem ten přechod je vidět. Jestli dodavatel náhradních dílů nebo servis nevím. To je jedno, každopádně budu trvat na výměně. No a tedy dotaz na Maxe, jestli se s tím už setkal ? Jo na ten výfuk mrknu, ale to asi nebude pravda :(.
Jak tak vidím ,nikdo není ochoten se podělit o nějaké nejlépe foto výfuku své CX-3. Škoda, chtěl jsem si jenom udělat obrázek o tom jestli je to teda dle servisu normální nebo ne. Tak co majitelé ?
 
165DB7AF-F11B-4F8F-BE67-BB1599C95BFC.jpegCD797F1E-922E-48E5-8DC6-CB116A5805DA.jpeg
No já si myslím že jsem to měl až po roku taky tak zrezlé jak to máš ty ,tak jsem to trochu přestříkal zinkovým sprejem ...A dnes to vypadá .....
 
Poslední úprava moderátorem:
Zobrazit přílohu 26851Zobrazit přílohu 26852 No já si myslím že jsem to měl až po roku taky tak zrezlé jak to máš ty ,tak jsem to trochu přestříkal zinkovým sprejem ...A dnes to vypadá .....
Díky za foto. No po roce a víc bych tento stav co mám asi neřešil, shodil bych ho a důkladně ošetřil. Jenomže mi to takhle jak je to na fotkách udělalo po 1-1,5 měsíci !!! Byl mi vyměněn v autorizáku po drobné nehodě. Tak sem to nedávno reklamoval a čekám na vyjádření. No ale bylo mi právě naznačeno že to asi smetou ze stolu, což se mi nelíbí. Proto sbírám informace, fotky a poznatky jak to mají jiní.
 
No to by se mi taky nelíbilo po takovém krátkém čase.....Tak to jsem zvědavý jak to dopadne.
 
Já měl totiž po roce a půl výfuk z Japonska bez rzi. Tu si hlídám dost důkladně nejenom u výfuku. Proto mně to tak překvapilo a dost naštvalo, když to je originál, který by měl být stejný jak z výroby. Akorát mně na něm když se objevila rez zarazilo, že je to právě v těch místech kde to rozkvetlo přestříklý barvou. takže mi to přijde, že ten výfuk byl rezavej už když přišel ze skladu Mazda.
 
No tak to je divný že to bylo stříklé barvou. Tak jak říkáš tak to muselo být už rezavé....
 
Back
Top