• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Kvalitní chemie - odstraňovače, čističe, přípravky, příslušenství

Divím se že tam nedaili korossol co by jeden z nejúčinnějších, obecně tam jsou samý low-end produkty.
 
Divím se že tam nedaili korossol co by jeden z nejúčinnějších, obecně tam jsou samý low-end produkty.
Budeš to muset reklamovat, že nedali všechny značky na trhu. :D Bilt Hamber Korrosol má velmi podobné složení jako Tuga Alu Teufel, základem je sodná sůl kyseliny merkaptooctové (10-15% podle SDS) a zbytek tenzidy. Tuga Alu-Teufel obsahuje podle SDS 15-30%. Autofinesse Iron Out, který tam taky není, obsahuje pro změnu amonnou sůl kyseliny merkaptooctové (10-30% podle SDS).
 
Tak čistič, u kterého stačí nastříkat přípravek, nechat působit výrobcem doporučenou dobu a jen opláchnout vodou beru. Kde se toho dá objednat cisterna?

Proč jen mi to přijde jako sci-fi?
 
Po dlouhém trápení s čističi skla, kdy jsem se ani po opakovaném přeleštění nemohl zbavit různých šmouh (a těch přípravků jsem použil kvanta, namátkou DoDo Clearly Menthol - ucházející, infinity Wax Spotless Glass Celaner - haha, spotless, Poorboys glass cleaner, Gyeon Q2M Glass...) jsem dal v prodejně na doporučení a vzal jsem Auto Finesse Crystal Glass Cleaner a za mě hodně dobrý. Odstranil šmouhy od předchozího čističe a konečně zase vidím, jak si představuji. Je třeba šudlat rychle, neboť se poměrně rychle odpařuje (zjevně je v něm i dle vůně kvata lihu), ale jinak pecka.
 
Bezkontaktně je takové udržovací oplachování.Většinou to takto praktikuju přes zimu, když nejsou ideální podmínky na mytí ručně venku.Jinak přes léto wapka dva kbelíky a pěkně ručně.😉

Používáte někdo nějaké mycí doplňky od číňana? Mám na mysli hlavně rukavici a osušku, chemii asi ne. Ten rozdíl cen bohužel není úplně malý...
Dík!
 
Používáte někdo nějaké mycí doplňky od číňana? Mám na mysli hlavně rukavici a osušku, chemii asi ne. Ten rozdíl cen bohužel není úplně malý...
Dík!
Tak kdysi jsem si vlivem příznivé ceny objednal hadry na sušení auta u číňana za pár šestek, nikdy víc !!! katastrofa, byly absolutně nesavý,nepoužitelný. Možná má někdo lepší zkušenost. Hadry a na utírání auta po mytí ručníky objednávám tady v některém eshopu, konkrétně a-hifi. Mají i velký výběr chemie na všechno. Když budeš používat prací prostředek na mikrovlákno, tak ti ty ručníky a hadry vydrží x let, takže i přes možná vyšší cenu se vyplatí. Takže na sušení používám sušící ručníky, ty jsou rozměrově větší, a na leštění utěrky s vyšší gramáží, kvůli jemnosti.
 
Mycí rukavice mám já z Ali a fungují skvělé už dlouho a nepouští chlupy. Ale asi záleží co koupíš. Je to loterie. Mě třeba pouštěla i drahá z Escape.

Susici ručníky mám asi tři a pouze jeden fakt skvělý.

Totéž leštící utěrky. Též pouze jedna firma.

Ostatní nic moc.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Mycí rukavice mám já z Ali a fungují skvělé už dlouho a nepouští chlupy. Ale asi záleží co koupíš. Je to loterie. Mě třeba pouštěla i drahá z Escape.

Samsung S22 256GB Tapatalk
No právě, asi jsem narazil na špatnýho číňana, je to fakt loterie.
 
Tak kdysi jsem si vlivem příznivé ceny objednal hadry na sušení auta u číňana za pár šestek, nikdy víc !!! katastrofa, byly absolutně nesavý,nepoužitelný. Možná má někdo lepší zkušenost. Hadry a na utírání auta po mytí ručníky objednávám tady v některém eshopu, konkrétně a-hifi. Mají i velký výběr chemie na všechno. Když budeš používat prací prostředek na mikrovlákno, tak ti ty ručníky a hadry vydrží x let, takže i přes možná vyšší cenu se vyplatí. Takže na sušení používám sušící ručníky, ty jsou rozměrově větší, a na leštění utěrky s vyšší gramáží, kvůli jemnosti.
Díky.
Mám na dostřel Auto Kelly, tak jsem si říkal, že bych tam zajel (když mi nedoporučíte číňana) a něco vybral, podle toho, co budou mít skladem.
Takže v tomhle hnusném nemazlicím počasí je moje představa
-spláchnutí vodou (wapka Karcher K5)
-pocákání autošamponem Karcher 3v1, taky wapkou
-pak kyblík se stejným autošamponem a rukavicí, např. https://www.autokelly.cz/Product/AC-AF31812/12717276
-pak spláchnout vodou
-utřít osuškou, zase dle skladu, třeba https://www.autokelly.cz/Product/AC-CMB1305400/13194601
 
Díky.
Mám na dostřel Auto Kelly, tak jsem si říkal, že bych tam zajel (když mi nedoporučíte číňana) a něco vybral, podle toho, co budou mít skladem.
Takže v tomhle hnusném nemazlicím počasí je moje představa
-spláchnutí vodou (wapka Karcher K5)
-pocákání autošamponem Karcher 3v1, taky wapkou
-pak kyblík se stejným autošamponem a rukavicí, např. https://www.autokelly.cz/Product/AC-AF31812/12717276
-pak spláchnout vodou
-utřít osuškou, zase dle skladu, třeba https://www.autokelly.cz/Product/AC-CMB1305400/13194601
Autokelly je dost drahý, ale jak myslíš, jestli na to nekvaltuješ, tak si projeď jiný eshopy a porovnej ceny.A ty kyblíky 2 .Můžeš použít v kombinaci s wapkou místo autošamponu třeba aktivní pěnu. Já to dělám tak, že wapkou namočím, pak dva kýble, v jednom šampon neutrální v druhým čistá voda, houbou z mikrovlákna umyju,oplach v tym druhým kýblu, potom spláchnu wapkou,pak dám do ručního potřikovače, protože nástavec s nádobkou co mám je na prd, dám aktivní pěnu keramickou,nastříkám,chvíli nechám působit a zas opláchnu wapkou.Možná bych to mohl dělat obráceně, napřed pěna pak šampon, nevím, třeba mně někdo opraví, ale po wapce osuším celou kastli ručníkama a případně nanesu nějakej rychlovosk a vyleštím.
 
Díky.
Mám na dostřel Auto Kelly, tak jsem si říkal, že bych tam zajel (když mi nedoporučíte číňana) a něco vybral, podle toho, co budou mít skladem.
Takže v tomhle hnusném nemazlicím počasí je moje představa
-spláchnutí vodou (wapka Karcher K5)
-pocákání autošamponem Karcher 3v1, taky wapkou
-pak kyblík se stejným autošamponem a rukavicí, např. https://www.autokelly.cz/Product/AC-AF31812/12717276
-pak spláchnout vodou
-utřít osuškou, zase dle skladu, třeba https://www.autokelly.cz/Product/AC-CMB1305400/13194601
Používám mikrovláknovou hubku i ručnik od Purestar a nemůžu si stěžovat.Objednej na na Ahifi a nebo jiném detailingovém obchodu a vyber si něco podle svých preferencí.

Díky.
Mám na dostřel Auto Kelly, tak jsem si říkal, že bych tam zajel (když mi nedoporučíte číňana) a něco vybral, podle toho, co budou mít skladem.
Takže v tomhle hnusném nemazlicím počasí je moje představa
-spláchnutí vodou (wapka Karcher K5)
-pocákání autošamponem Karcher 3v1, taky wapkou
-pak kyblík se stejným autošamponem a rukavicí, např. https://www.autokelly.cz/Product/AC-AF31812/12717276
-pak spláchnout vodou
-utřít osuškou, zase dle skladu, třeba https://www.autokelly.cz/Product/AC-CMB1305400/13194601
Kýblíky dva.Doporučuju první trochu teorie.Na YouTube je toho spousta.Třeba Jirka Nečas z Umyem má celkem dobré videa.Šampon na běžně omývání potřebuješ pH neutrální,ať ti to nesundá ochranu laku.Já většinou předmyju wapkou,pak aktivní pěna,spláchnout wapkou, ručně dvou kýblíkovou metodou,dobře spláchnout,vysušit a na závěr quick detailer.Takové udržovací mytí.
 
Tak díky, něco jsem objednal na ahifi, zaplatil jsem na můj vkus obludnou cenu a uvidím, co se naučím.
 
Na ahifi jsem kupoval často, poslední nákup mám z předloňského Black Friday, kdy jsem udělal nákup za 13tis.
5 litru Korrosolu z 2600,- na 1500,-… No nemohl jsem to tam nechat, teď mám po strop zaskládaný sklep, že se toho budu muset asi zbavit.

A pokud má Korrosol expiraci, tak očekávám ještě větší účinek 😂

IMG_4059.png
 
Ahoj, chci se zeptat na vaše doporučení na
-kartáč na kola, na nové auto
-nějakou chemii na motor u starého auta, aby trochu dostal lesk, ideálně něco univerzálního na hadice i kov, atd (doporučujete mimochodem mytí motoru wapkou? Názory na webu se poněkud liší)
-chemii na interiér starého auta, zejména na oživení plastů (sedačky jsou čalouněné)

Posledně jsem na vaše rady nakupoval v aHifi, tak bych rád pokračoval tamtéž.
Díky!
 
@himself tak na interiér - plasty - Poorboy's Natural look - vyčistí, oživí ale není to jak cocpit spray z venzinky po kterým je to mokrý mastný (za to bych v práci sekal ruce zákazníkům - dělat něco na takovým autě je fakt za trest). Dělá to přirozenej vzhled novýho plastu.
Na kůži buď set od Dodo (teď není skladem ale šlo by to nějak poskládat, nebo něco od Colorlocku.
Ostatní věci nemám zkušenost, kluci na telefonu nebo na prodejně dokážou ale dobře poradit
 
-kartáč na kola, na nové auto
Vyloženě kartáč (tvrdý) nepoužívám.
Já mám na kola prstovou rukavici od Dodo Juice (dostanu se prsty všude) a ultra mega jemný “kartáč” od Meguiar’s. Viz. příloha.

-nějakou chemii na motor u starého auta, aby trochu dostal lesk, ideálně něco univerzálního na hadice i kov, atd (doporučujete mimochodem mytí motoru wapkou? Názory na webu se poněkud liší)
Plast, gumy pod kapotou i veškeré nelakované části exteriéru používám Auto Finesse Dressle (trochu dražší za hobby značku ale funguje). Používám i na těsnění dveří. Ale univerzál od Koch Motorplast bude lepší.
Jinak takto jsem dělal já motor.
Studený motor, kontrola kabeláže, zakrytí alternátoru, čistič na motory, štětec do ruky a jedu postupně celý prostor. Spláchnout vapkou malým tlakem, co nejmíň přímo mířit na konektory, světla a jiné el zařízení. Po spláchnutí co nejvíc vyfoukat kompresorem, dosušit ručníkem.
-chemii na interiér starého auta, zejména na oživení plastů (sedačky jsou čalouněné)
Koch Pol Star. Ať už ručně do rozprašovače nebo do tepovače s tím přejedeš vše od podlahy až po strop. Je to koncentrát. Já mám 1l doma už asi 2 roky.
Pak jak píše no_hits je super Poorboy's Natural look, který nespotřebuješ ani na 50 aut 😀

IMG_4269.jpeg IMG_4277.jpeg
 
Back
Top