• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Ladění Skyactive-X

Onislav

nový člen
2
Ahoj lidi,

skončila mi záruka na mojí 3 BP manuál a tak mě napadlo, jestli už někdo (třeba @shr3k) nezkoušel dělat úpravy na Skyactive-X - třeba chip / změnu průběhu výkonu / reakce na plyn atd. Nerad bych auto dojebal, tak nehledám žádný extrém, spíš takové lehké přiostření.

Auto není pomalé, ale občas mi přijde krapet ospalé a neostré (třeba i ve srovnání s klasickou atmosférou, dříve jsem jezdil 2.0 BK nebo mým druhým autem E46 compact). Určitě by sneslo o něco vyšší výkon i vzhledem k šíleně dlouhým převodům.

Předem díky za odpověď

Ondra
 
Motor pracuje v oblasti vysokého výkonu jako běžný atmosférický motor s přímým vstřikováním. Prakticky nic smysluplného tam už naladit nejde.
 
Motor pracuje v oblasti vysokého výkonu jako běžný atmosférický motor s přímým vstřikováním. Prakticky nic smysluplného tam už naladit nejde.
Děkuji za odpověď, trošku jsem to čekal, ale zeptat jsem se musel. Do velkých úprav se pouštět nechci, asi to ani nemá cenu. Škoda, že Mazda nedováží 2.5 turbo, která jsou v USA, to by byl ideální sleeper. Nechám to tedy být a pořeším to časem výměnou za něco silnějšího.
 
Back
Top