• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Logo na volantu

Zkoušel jsem to víckrát, od středu, od kraje. S horkovzdušnou pistolí i bez. Nůž jsem měl ostrý a tenký. Chyba bude někde v rukách :rolleyes:
 
Ešte to môže byť fóliou :) Možno skúsiť iný typ? Niečo tenšie?
Kedysi som videl jednú časť "Obchodníkov s autami" (Wheelers dealers)... Bola to práve časť o Mazde RX7. Na kolesa dávali nejakú tenkú fóliu. Ale je pravda, že koleso ponorili do vody, na hladinu umiestnili fóliu, koleso vybrali a fólia sa "aplikovala" (potom to orezali...) Samozrejme nemám v úmysle odmontovať volant a ponoriť ho pod hladinu :D...
Ale možno existuje nejaký typ fólie, ktorý by sa presne na to hodil...

Okrem toho - prelepený znak na obrázku ( Mazdy 6) vyzerá celkom hladko. Napr moja Mazda 3 BN r.v.2017 má už na znaku "zárezy" (ukazuje na to modrá šípka) = tvar je zložitejší... Možno je to vidieť na fotke. (Znak je z fotky, keď bola Mazda nová...)
1687203223847.png
 
Jj, tahle wrap folie co jsem použil, je tlustá jako blázen. Asi špatný výběr. Už ani nevím kde jsem tu kupoval, ale je fakt že bych mohl zkusit sehnat něco jiného. A ano ten zářez tam mám taky. Ale i když ho dokážu prolisovat do fólie, tak to nevydrží a odlepí se přes tento detail. K tomu teda můžu říct že jsem to, myslím si, poctivě očistil a odmastil před každým pokusem.
 
Tak jsem koupil hromadu vzorků z carbon3d. Velikost vzorků na ten volant stačí a spousta z nich je rozhodně tenčích než ta původní fólie, co mám na volantu teď. Za týden o víkendu se mi snad povede nějaká zkouška. Tak pak zase poreferuju...
 
P_20230701_151726.jpgP_20230701_151739.jpg
No, lepší to nebude. Příští pokus už bude nákup "nového" airbagu....:dizzy:
Je to teda barva eloxovaného hliníku, z obchodu carbon3d.
Ještě musím trochu ošetřit okolí znaku, po odmaštění alkoholem to dostalo trochu čoud, ale meguiars to pořeší...
 
Dovolil by som si doplniť moju skúsenosť so znakom na volante (=jediná chyba na mojej Mazde)
Po čase som sa už nemohol na lúpajúci sa znak pozerať, tak som:
1. ako prvé riešenie kúpil strieborný a karbónový znak z "Aliex..."
- je to lacné a dostupné riešenie, ale znak je väčší a hlavne strieborný vyzerá neoriginálne. Karbón je lepší. (Niektoré znaky vyzerajú HROZNE - pozor na to)
- s originálnou páskou (na zadnej strane) dosť odstáva (hrubá páska / podlepený celý znak) a nedrží perfektne
00.jpg

2. Po krátkom čase sa mi také riešenie prestalo páčiť, tak som skúšal ďalej...
- odlepil som ho, ale so znakom sa odlepil ak "kusisko" zbytkového chrómu a môj znak bol úplne ŠKAREDÝ
- tak som ho obrúsením zbavil zbytkov (až na plast)
01.jpg
- kúpil som chrómovú "fixu" (hroty 4 / 1,5 mm = na každom konci jeden), oblepil znak maskovacou páskou (ide to veľmi pekne na hlavne vonkajšom obvode)
02.jpg
- a natrel môj znak...
- farba vyzerá NAOZAJ chrómovo (nanešťastie som to nevyfotil)
- ALE... vidieť ťahy fixou a farba je trochu "gumová". Chcel som to vyleštiť do dokonalosti a nedalo sa - nie je to "tvrdé" / zničil sa náter.
- takže nastúpil lieh a náter som zotrel (ide to perfektne)
- pre menej náročného "detailistu" je "fixa" SUPER riešenie. Vyzerá to nie najhoršie (na youtube sú videa - najčastejšie znak Honda)

3. Nalepil som znova znak z Ali..., ale tentoraz
- som odlepil ich originálnu pásku
- trochu zbrúsil znak zozadu (teraz je tenší a sedí lepšie)
- nalepil na znak kúsky obojstrannej pásky (akurátne množstvo s ohľadom na to, aby to pekne sadlo = nie po celej zadnej ploche) od Bison-u (niečo take: BISON Obojstranná lepiaca páska CAR TAPE)
- prilepil znak...
- sedelo to OVEĽA lepšie ako na začiatku a ako som potom zistil - držalo to neskutočne PEVNE.

Hoci to nebolo zlé (naopak takmer výborné), stále som sa nejako neuspokojil. Strieborný znak by bol lepší :)

4. Pátral som trochu a dostal som sa k fólii Bare metal
03.jpg
- pracuje sa s tým celkom pekne a výsledok je:
04.jpg05.jpg
- na prvý krát nie zle, ale dá sa aj lepšie. Zatiaľ otestujem výdrž a prípade to prerobím lepšie. V balení je fólie na minimálne 8 znakov :)
- ak to nevydrží (fólia je celkom tenká, ale kovová), vrátim sa späť ku karbónovemu znaku + páske Bison... Naozaj to drží SKVELO... Pri odlepovení som mal pocit, že zlomím znak, alebo vytrhnem kryt airbagu :)
- prípadný vývoj stavu môjho znaku doplním neskôr ;)

Ak by ste niekto mal lepšie riešenie, poprosím o zdieľanie ;). Okrem výmeny, krytu, vyberanie airbagu a podobných riskantných riešení .

a ešte som zabudol pridať:
Revell Chrome Spray 150ml
06.JPG
Celkom ma nelákalo niečo striekať v interiéri sprayom... Ale vraj je to jeden z mála sprayov, ktorý spraví "chróm" podobný chrómu. (A asi je pod to ideálny čierny základ)
 
Back
Top