• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Loupaní / vrzání

Fanyqt

nový člen
10
Ahoj, dnes jsem byl se svou M6 GJ 2015 wagon na zimní prohlídce. Jelikož ji mám asi 4 měsíce, chtěl jsem ať na to kouknou trošku víc.

Bylo mi řečeno, že auto je tuhé, má vše jak má mít a jediné co mě v budoucnu čeká je baterka, protože je údajně na spodní hranici...

Už cca měsíc pozoruju jakési lupnutí / vrznutí, když jdu hodně na brzdy (nejvíc při dobrzdění v nízkých rychlostech) cca takových 60-80% sešlápnutí pedálu, svěřil jsem se s tím při této prohlídce a bylo mi řečeno, že zadní kotouče jsou pórovité a že to dělají třmeny, že maj jakousi "vůli" s deskama (už nevím přesně tu formulaci) a že to stačí rozebrat, vyčistit a promazat nějakou "vazelínou". Řekl jsem, že jsem si na 99% jistý, že to jde odpředku a že mi to spíš připadá jako uvolněný silent blok nebo něco na nápravě. Na tohle ale v podstatě neslyšeli a dále říkali, že to je ten třmen.

Nesetkal se někdo s tímhle problémem? Auto má najeto 72 tis.
Díky všem za rady!
 
Zkusím drobnější aktualizaci. Byl jsem na výměnu oleje a filtru tak jsem se znovu v autorizaku zmínil. Zkontrolovali údajně téměř vše a jedine na co přišli, byl nějaký povoleny šroub (patrně nedotazen po geometrii) problém ale stále přetrvává a v posledních dnech se přidalo i jakési loupání při vytáčení kol doleva za jízdy. Vzorový příklad - prijizdim k parkovacimu místu, chci couvat tak si “nadjedu” prudce vlevo. Zní to téměř jako homokinetak, ale děla to jen za jízdy. Při stání, vytáčení kol a popojizdeni to neregistruju... začíná mě to pekne vytacet a zvazuju ze zkusím jiný servis, ale první zkusím štěstí ještě tady
 
Podobne sa to aj mne prejavovalo na CX-5 a pomohli navleky na pružiny. Pozri toto tsb vzťahuje sa aj na GJ



Zobrazit přílohu 29190
Tohle vypadá celkem pravděpodobně, mám pocit, že to jde odvrchu jakoby od pružiny. Dokonce i dle VIN to sedí na moji Mazdu. Díky moc za tip!

EDIT: Můžu se zeptat, jestli to bylo v rámci záruky nebo jsi to platil? Případně kolik stála oprava?
 
Můžu se zeptat, jestli to bylo v rámci záruky nebo jsi to platil? Případně kolik stála oprava?

Áno bolo to v rámci záruky. Malo s tým problém dosť CX-5, M6, CX-3 z výrobnej série ktorej sa týka táto servisná informácia, neskoršie série už majú návleky od výroby. Čudujem sa že ich to v servise nenapadlo, že by to mohol byť tento problém.
 
Aktualizace
Auto jsem zavezl pro změnu do Auto Hruška Ostrava (předtím Autotip Halfar).
Auto bylo projeto, prohlédnuto - proběhlo připevnění uvolněného brzdového potrubí. Zvuk se jím nezdá kovový, spíš jakoby něco o něco "kleplo". Návleky řešily prý jiný problém - kovové cvaknutí např. při dosednutí auta po přejetí retardéru apod.
Závada neodstraněna, auto je mechanicky v pořádku. Postupovali by jedině naslepo výměnou např. horního uložení. Mám jezdit a nechat to "zhoršit se" aby byli schopni problém lépe identifikovat. Primárně jsme tam řešili problém lupnutí při prudším brždění, avšak stává se mi, že to občas slyším (ne tak silně) i když jen popojíždím a velice zlehka přibržďuju (když se přenese váha na předek) např. v koloně.

Na jednu stranu jsem rád, že auto prohlédli i jinde a je v pohodě, ale na druhou mě to vytáčí, že se na to nedá přijít :/
 
Aktualizace
Auto jsem zavezl pro změnu do Auto Hruška Ostrava (předtím Autotip Halfar).
Auto bylo projeto, prohlédnuto - proběhlo připevnění uvolněného brzdového potrubí. Zvuk se jím nezdá kovový, spíš jakoby něco o něco "kleplo". Návleky řešily prý jiný problém - kovové cvaknutí např. při dosednutí auta po přejetí retardéru apod.
Závada neodstraněna, auto je mechanicky v pořádku. Postupovali by jedině naslepo výměnou např. horního uložení. Mám jezdit a nechat to "zhoršit se" aby byli schopni problém lépe identifikovat. Primárně jsme tam řešili problém lupnutí při prudším brždění, avšak stává se mi, že to občas slyším (ne tak silně) i když jen popojíždím a velice zlehka přibržďuju (když se přenese váha na předek) např. v koloně.

Na jednu stranu jsem rád, že auto prohlédli i jinde a je v pohodě, ale na druhou mě to vytáčí, že se na to nedá přijít :/

Čau, povedlo se ti to vyřešit? Já slýchal podobný věci, ale při zrychlování, většinou při přenosu síly na kola po zařazení rychlosti. V servisu mi řekli že je to na 90 % homokyneťák. Ale když to rozebrali, zjistili že to bylo 10% možnost a to ložisko kola. Ukazovali mi ho, byla na tom ložisku vůle jako bejk a říkali že nikdy neviděli spojení takových zvuku s ložiskem kola.... Každopádně jen tip na to, kde eventuálně hledat.
 
Zrovna jsem homokinematickej kloub chtěl napsat. Celkem nechápu že ty servisy po tom nešly, cvakání v rejdu je jasný příznak. Že to jde od kola bys měl slyšet (poznat), otevři si když tak okýnko a toč se na parkovišti a poslouchej. Jestli to cvaká od kola, dávám taky těch 90% na kloub a potom to ložisko.
 
Ahoj,
začalo se mi ozývat slabé chroupání při dobrzďování (rychlost <20km/h). Slyším to zepředu a zdá se, že spíš zleva. Ale asi to může být odkudkoliv :)
Za jízdy nebo při brzdění při vyšší rychlosti to neslyším. Teď v servisu na nic nepřišli, všechno se zdá být OK.
Může to být ten problém s návleky na pružiny? Podle dokumentu by se mě to mohlo týkat.
Řešil někdo podobný problém?
Díky
 
Ahoj,
začalo se mi ozývat slabé chroupání při dobrzďování (rychlost <20km/h). Slyším to zepředu a zdá se, že spíš zleva. Ale asi to může být odkudkoliv :)
Za jízdy nebo při brzdění při vyšší rychlosti to neslyším. Teď v servisu na nic nepřišli, všechno se zdá být OK.
Může to být ten problém s návleky na pružiny? Podle dokumentu by se mě to mohlo týkat.
Řešil někdo podobný problém?
Díky
Zdar,
U mne na to pořad nepřišli, navleky na pružiny se prý projevují jinak - údajně kovové cvaknuti po přejezdu retarderu (při dosednuti). Těžko říct jestli řešíme stejný problém nebo ti to děla něco jiného než mi :)
 
Zdravím. Momentálně řeším taky problém od bouchání přední nápravy. Vyměněny ramena ,čepy řízení i stabilizátory.Tam byly servané silenbloky a čepy měly vůli. Takže to byl problém jiný. Jenže teď to bouchne občas při dobrždění nebo rozjezdu.
Může to být tedy to ložisko nebo plovoucí třmen?
Jak to nejlépe ověřit?
Na ložisku by měla být asi tedy vůle a měl bych to poznat ,když zahýbu kolem na zvedáku?
Jak ten třmen.Musel by mít vychozené ty dva pístky?
 
Zdravím. Momentálně řeším taky problém od bouchání přední nápravy. Vyměněny ramena ,čepy řízení i stabilizátory.Tam byly servané silenbloky a čepy měly vůli. Takže to byl problém jiný. Jenže teď to bouchne občas při dobrždění nebo rozjezdu.
Může to být tedy to ložisko nebo plovoucí třmen?
Jak to nejlépe ověřit?
Na ložisku by měla být asi tedy vůle a měl bych to poznat ,když zahýbu kolem na zvedáku?
Jak ten třmen.Musel by mít vychozené ty dva pístky?
Řešil jsem teď pro změnu lupání při otáčení volantem na místě - například při parkování... Na poprvé mi tam dali návleky na pružiny, jak se zmiňuje nahoře, ale to vůbec nepomohlo. V rámci reklamace se na to podívali znovu, rozebrali komplet celou nápravu, brzdy, vše podotahovali, promazali a problém s loupáním v rejdu zmizel, nicméně při tom dobržďování to občas pořád slyším, ale už jsem se s tím tak trochu smířil a auto je prý v pořádku... Jestli chceš, můžeme se potkat (koukám, že jsi taky z Ostravy) a porovnat, jestli jde o stejný problém.
 
No mě to nedělá vždy. Nedá se to předvídat. Jednou 2 x za den to udělá třeba.
Takže to asi neporovnáme
 
Tak to slabé chroupání při dobržďování, co jsem řešil v květnu, byly přední brzdy.

Později se k chroupání přidaly vibrace při vyšších rychlostech. Destičky (origo Mazda) byly ještě OK, tak 80%, kotouče měly něco přes 27mm, takže taky ještě dobré, ale...

Po výměně je teď všechno OK, vibrace nejsou, chroupání také ne. Tak uvidím jak dlouho to vydrží. :)
 
Zdravím všechny, mám zřejmě stejný problém na Mazda 6 2015 po faceliftu. Vozidlo pořízeno v 80tis., servisováno od začátku v autorizovaném servisu. Hned od pořízení se ozývá jakési "křupání" od nápravy především při otáčení volantu a zároveň stání nohou na brzdě z kopce, kdy jsou kola zatížena na předek. Pokud ve stejné poloze sundám nohu z brzdy a zapnu ruční elektronickou brzdu, zvuk přestane a je klid při otáčení volantu. Někdy to "křupání" je slyšet při zatočení a i přibrždění do zatáčky. Po pozorování více lidí se zvuky ozývají z vrchního uložení tlumičů z obou stran. Vyměněno ložisko vzpěry SKF, na pružině jsou "návleky" již od dřívějšího majitele nebo možná z výroby. Bohužel tato oprava nepomohla. Je tu prosím někdo, kdo s tím má reálnou zkušenost i opakovaně a problém vyřešil? Díky.
 
Zdravím, tak to popisujete úplně přesně stejný problém jako mám ja:) pozoruju to teda výrazně vic v teplých měsících, přes zimu to téměř neregistruju. Nevím jestli se mi to zda, nebo to muže mít spojitost. Navleky mam taky, tip na horní uložení jsem dostal taky, ale zatím jsem neměnil. Údajně vypadá uložení ok. Už 2x jsem to nechal “spravit” a vždy podathovali komplet podvozek a pak byl chvilku klid… no nevím v čem je zakopany pes…
 
Zdravím všechny, mám zřejmě stejný problém na Mazda 6 2015 po faceliftu. Vozidlo pořízeno v 80tis., servisováno od začátku v autorizovaném servisu. Hned od pořízení se ozývá jakési "křupání" od nápravy především při otáčení volantu a zároveň stání nohou na brzdě z kopce, kdy jsou kola zatížena na předek. Pokud ve stejné poloze sundám nohu z brzdy a zapnu ruční elektronickou brzdu, zvuk přestane a je klid při otáčení volantu. Někdy to "křupání" je slyšet při zatočení a i přibrždění do zatáčky. Po pozorování více lidí se zvuky ozývají z vrchního uložení tlumičů z obou stran. Vyměněno ložisko vzpěry SKF, na pružině jsou "návleky" již od dřívějšího majitele nebo možná z výroby. Bohužel tato oprava nepomohla. Je tu prosím někdo, kdo s tím má reálnou zkušenost i opakovaně a problém vyřešil? Díky.
Ahoj. Tvůj problém se bude nejspíše týkat předních brzd. Musíš sundat třmeny ,desky,Vše vyčistit a namazat všechny plochy kde deska chodí. Já tedy teď i vyměnil ty plíšky ,ve kterých to chodí. Projevovalo se mi to naprosto přesně jak popisuješ
 
Back
Top