• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Loupaní / vrzání

No taky mě to vydává pazvuky. Auto 2 roky staré a najeto 50tkm. Ale slabě to registruji už tak od 30tkm a postupně se to zhoršuje.

Při dobržďování a silnějším přitlačení brzdy takové cvaknutí nejspíš zepředu zleva.
Ozývá se takové poklepávání a vrzání při větším propružení přední nápravy. Klasicky když najíždím, nebo sjíždím z takových těch delších retardérů, nebo když odbočuju s velkým rejdem a je to navíc do kopce/z kopce.
Slyšet je to ale už i na malých retarderech.
Někdy je to vrzání docela slyšet i když jen točím volantem na místě.

Pravidelný servis mě čeká asi za 2 měsíce, tak jsem zvědavý, jak se k tomu servis postaví. Zkušenost z jiných servisů mám takovou, že se jim tohle nechce moc hledat.

Osobně bych tipoval např. uložení stabilizátoru. Až bude čas, tak pod to musím ještě před servisem kouknout.

Je to docela vostuda. Kdyby to byl Rapid, nebo Oktávka, tak se tomu nedivím, ale takové vůle na podvozku po tak krátké době jsem nečekal.
 
Ahoj
stejný problém se objevil znova po cca 25kkm.
Kotouče a desky Zimmermann (děrované), desky cca 60%, kotouče sjeté na 27mm.
Přední brzdy komplet rozebrané, vše čisté, rovnoměrně sjeté, volně se pohybující, žádný problém není vidět (kromě hranky na kotoučích).
Po sestavení problém přetrvává.
Opět výměna za nové (TRW) a problém zmizel.
Nemá někdo tip na brzdy, které vydrží?
Na minulých autech vydržely 80kkm a Mazda se zdá, že přední brzdy žere :(
 
Pche. 60%.... se máš...

Já tam teda měl vždycky desky od Mazdy a nevím co ta dávají, ale vždy po 20tkm na pravidelném servise mám vředu desky okolo 30% a zadní jsem už měnil po asi 60tkm taky.
 
Back
Top